Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

ingal2547

tiez som toho nazoru ze hlavne treba dobru kliniku, my sme podstupili umele oplodnenie na klinike repromeda v Ostrave a ja teda nelutujem, zakazdým vsetko vysvetlili a po celu dobu boli velmi mili

zzita587

Ak si uz rozhodnuta ze ides do umeleho oplodnenia tak hlavne si najdi kvalitnu kliniku, ta ti odpovie na vsetky otazky...ono to môze byt dost individualne.

krtko7

hm. Tak to si človek nevyberie aký má problém, ale podstatné je aby lekári vedeli pomôcť a aby mali snahu pomôcť, mňa práve to v Iscare kde sme boli tešilo, že sa pani doktorka zaujímala, vypytovala, že proste bolo cítiť záujem.

jancovka

IVF, ale keďže muž má takýto problém, tak je potrebné aby vajíčko oplodnili metódou ICSI. To vlastne zabezpečia aby do vajíčka išla najkvalitnejšia spermia. A priamo sa oplodní.
Tak čo sa týka IUI a IVF, tak tam je rozdiel, čo sa týka úspešnosti, ale v týchto veciach vraj zohráva veľkú úlohu aj vek.

airkia

Jancovka a čo vám odporučili ďalej? Aký je postup alebo čo vás bude čakať? Pri tomto je lepšie IUI alebo IVF? Pri čom je vyššia pravdepodobnosť úspešnosti?

jancovka

No ja mám vyšetrenia, respektíve teda výsledky dobré, len muž má zlý spermiogram, málo spermií a ešte aj slabé, takže toto je u nás problém. Akože vzal to najskôr zle, že je problém v ňom, ale teda už sme sa o tom doma porozprávali a našťastie to strávil a je ochotný urobiť všetko pre to aby sa to zlepšilo, tak sa teším, že zaujal takéto stanovisko k tomu :)

kollki

Marrae len otazne je, ci je to tak vsade, ci na kazdej klinike to tak funguje, mozno niekde take cosi ani mozne nie je. Ja toto co si pisala osobne vnimam ako velky benefit. Lebo ked si vezmes, tak je fakt, ze kazdy sme iny, kazdy pacient, lekar a nemusime si vsetci sediet.