Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

marinina

KOLIESOVA - Keď problém môže byť z môjho pohľadu aj jedno aj druhé. Predsa len sú to hormóny a tie dokážu veľa vecí ovplyvniť, na mnohé mať vplyv.

Koliesova

meggi o tomto som inak už počula, že aj to dokáže narobiť problémy, viem, že kamoška mala problémy a ani nevedela, ono ale asi záleží na tom, že či má zvýšenú funkciu alebo zníženú nie?

kras3ka

juraska myslim, ze ked clovek chce dieta, tak je pre to ochotny urobit aj taketo veci, ked to nejde, ja lutujem, ze som zanedbavala bezne prehliadky, ze mi nebolo divne, ze nemam dlhodobo menzes, mozno keby to skor riesim by to uplne inak bolo, ale tak radsej neskor jak vobec

kollki

Adamcova to, ze aky ultrazvuk a kedy sa pouzije o tom rozhoduje osetrujuci doktor, to proste je tak, to nie je tak, ze ty si povies co chces ake vysetrenie. Lekari su odbornici a ti vedia, co maju robit, teda v Iscare kde mam ja skusenost je to tak.

juraska

..meggi keby mam chodit ja inde na vysetrenia a muz inde, tak to uz vidim co by som si od neho vsetko vypocula..je to vyhoda, ze vsetko na jednom mieste a bez starosti..aj ked mala som akoze trosku strach ako moj muz bude zvladat ze teda aj jeho budu cakat vysetrenia a taketo ale nastastie to bolo bez problemov, bez reptania...

Adamcova

Ahojte dievčatá, mám otázku. Na internete som natrafila na článok o transvaginálnom ultrazvuku medium.com . Čítala som to, páčilo sa mi to, ale prekvapilo ma, že na začiatku tehotenstva sa používa transvaginálny ultrazvuk. Povedzte mi, dievčatá, mali ste transvaginálny ultrazvuk, koľko rakoviny a v akých štádiách tehotenstva?

meggi36

V Iscare áno, tam ti všetko urobia, to mi sedelo, že nemusíš kadetade chodiť proste, ale všetko na jednom mieste ti urobia a vybavené.
Nie nie, aj to urobia tam, oni majú svojich lekárov, čo sa tomu venujú, takže to žiadne strachy.

alenkalienka

Oni tam aj komplet mužovi urobia vyšetrenia? Netreba ísť k urológovi napríklad pre niektoré vyšetrenia?

meggi36

Tak u mňa problémy narobila štítna žľaza, čo som absolútne netušila, že ja môžem niečo také mať a duplom som nevedela, že to môže mať vplyv na otehotnenie a k tomu aj iné diagnózy, ale teda tento náš problém bol v tom, že hormóny si u mňa robili čo chceli, ale našťastie v Iscare mňa aj muža komplet vyšetrili a na základe toho sme pokračovali ďalej.