Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

airkia

Majus vy ste teda absolvovali nejaké umelé oplodnenie? Alebo ako sa vám to teda podarilo? To veľa vyšetrení tomu predchádza?

Majus46

Laurosik dozaista a toto je vec pri ktorej proste musia byt obaja, ked sa rozhodnu mat spolu dieta, nejde to jeden bez druheho. Nam trvalo sice kym teda sme sa doma zhodli, ze ideme do toho, ze vyskusame aj pomoc odbornikov, ale stal ten krok za to.

Laurosik

meggi tak toto je vec, ktora sa riesi v pare, vo dvojici, predsa len ste na to dvaja. A ma to veru svoje vyhody, lebo navzajom si spolu viete byt aspon oporou.

grica

Stracenka na prvýkrát keď sa to podarí tak je to podľa mňa šťastie, málokedy a málokomu to tak vydá, práveže väčšinou tak na druhý, tretíkrát to vyjde, čo proste som si zisťovala aj od známych už teraz. Lenže po prvom neúspešnom IVF oni vedia čo by bolo lepšie a čo urobiť inak aby to vyšlo. A to je to podstatné.

stracenka

Meggi a vám sa to podarilo na koľkýkrát? Ak teda to nie je tajomstvom, ak by ti nevadilo o tom viacej napísať?

meggi36

Juraska to ti môžem povedať, že u nás by to bolo podobné, on z nových miest, najmä keď ide o niečo takéto, že zdravotné veci, nejaké vyšetrenia tak je nervózny, keď má niekam sám ísť, ešteže čo sa týka IVF tak sme proste boli spolu, spolu sme tam chodili, že nemal nejaký problém, strach alebo niečo.

mirinda890

maťka toto súhlasím, tiež asi by som začala rozmýšľať, čo je zle, lebo to je taký znak toho, že niečo nie je okej, u mňa to bohužiaľ nebolo tak žeby mi telo dávalo nejaké signály, že niečo je zlé, nemala som to proste z kade vedieť

matka010

toto sa ti trošku čudujem, že ti to nebolo zvláštne, akože tiež sa moc nemám čím chváliť, lebo tiež som zrovna taká, že si nedávam pozor a zanedbávam, ale poviem ti, že keby som nemala dlhodobo menštruáciu tak asi by som už panikárila, lebo je kvantum článkov po nete, čo všetko za tým môže byť