Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

kamcika

Laurosik a presne takto by to nemalo byť, mal by človek dostať na výber, proste nejaké tie možnosti, že vyskúšať, vybrať si a doktori väčšinou vedia aj povedať, že v danom prípade aká percentuálna pravdepodobnosť je či sa to podarí.

juraska

..tak uz sa mi stalo, ze som aj cakala..ze dlhsie, ale tak mi to nevadi, lebo som si vedoma toho, ze proste toto su take veci, ktore si vyzaduju cas a to je vidiet aspon, ze sa venuju tym parom kolko je potrebne, ze je ten pristup jak ma byt..

meggi36

Laurosik v Iscare mne osobne vysvetlili čo a ako. Ako na tom s mužom sme, ako je to keď chceme deti, čo nás čaká, kde je problém na základe výsledkov z rôznych vyšetrení, lebo šak som absolvovala sono, genetické testy a kadečo iné, tak podľa toho nám povedali, že čo ďalej sa dá robiť a teda dali nám možnosti, mohli sme sa rozhodnúť ako čo teda chceme a mne to sedelo.

Laurosik

to je jedna vec, ze sa niekde dostatocne nevenuju, ale kamaratka ta napriklad prechadzala na tu kliniku, co meggi pisala z inej lebo mala pocit, ze na tej inej ju tlacili len do jednej moznosti, ze nedali jej vlastne na vyber, ze co by sa dalo robit, ale hned len ivf a ani sa s nou na inu temu bavit nechceli a z toho bola sklamana a nakoniec teda je to uz dva roky, co zacala chodit tam kam aj ja a postastilo sa im aj vdaka iui :)

Majus46

Koliesova podobne, predsa len ked su nejake tie zdravotne problemy a ze sa nedari otehotniet, tak to chce normalny ludsky pristup od doktora, aspon teda pre mna je to zaklad lebo toto su take veci, ktore musia byt podla mna aj citlivo podane aby to clovek vedel spracovat.

Koliesova

z veľkej miery si myslím, že záleží od kliniky a tiež aj od lekárov, ja keby mám pocit, že proste niekde sa mi dostatočne nevenujú, tak asi by som tam viacej nechodila

kras3ka

nemali ste na nejakej klinike proste pocit, ze to tam beru ako na pase, ze sa vam dostatocne nevenuju alebo tak?
obavam sa toho, ze aby som sa necitila ako len dalsi clovek, ze vlastne ja aj preto tak nejako vsetko odkladam co sa tohto tyka :/

jancovka

Meggi to je samozrejmá vec, že to komplikuje veci. Lebo vo vyššom veku je väčší problém aj s donosením dieťatka, aj so samotným otehotnením a teda odkladať to netreba. Kariéra a takéto veci to skôr počká ako deti.