Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

kamcika

Kedy si tam bola? My v marci u doktorky Dugátovej a veľmi fajn pocity sme z toho mali s drahým a aj máme.
Dedok rozhodnúť sa navštíviť kliniku, čo sa týmto problémom venuje to bolo jedno z najlepších riešení. Keby sme nešli tak neprídeme na to, že muž má problém so spermiami a ja tiež mám ťažkosti.

Laurosik

kollki a dobre je to, ze na webe niektorych klinik si vies aj cennik pozriet, ze ako to vychadza bez zdravotnej poistovne a kolko s nou. Ake vysetrenia a jedno s druhym. Ale teda ja nelutujem ani cent, co sme do toho celeho procesu boli. Lebo pristup v Iscare, ta ochota a chut pomoct s problemom je proste evidentna a stoji to za to.

kollki

Dedok, to ano je to aj o financiach, ale teda niektore ukony uz aj preplaca ZP takze s tym uz nemusi byt taky zasadny problem. A podla mna ked clovek chce tak sa da.

Majus46

No ved a na druhej strane cakala si nieco ine? To sa dalo cakat, ze ziadny doktor ta za toto nepochvali. Najma nie, ked sama si spozorovala na sebe, ze nie je vsetko okej. Neviem si predstavit zeby som seba a vlastne svoje zdravie takto zanedbavala. Na toto by ale bolo dobre aj nejaku liecbu alebo nieco, to akoze si myslim, ze bez debaty. Na tvojom mieste by som sa objednala k niekomu kde ti komplet vysetrenia urobia. Aj hormonalny profil, aj sono aj vsetko.

kras3ka

cysty na vajecnikoch, zatial len take bezne, ale problem u mna bol, ze ja som nechodila ku gynekologovi, vyhybala som sa tomu, bala som sa, ze co asi by mi mohol povedat, ale teda ked som isla po tolkych rokoch tak ma veru nepochvalil :/

Koliesova

tých príčin podľa mňa môže byť viacero, aspoň teda z mojej skúsenosti, ale najčastejšie sú to čo sledujem aj v mojom okolí tak polycystické vaječníky, tie dokážu aj toto, že menzes nechodí, že ten cyklus proste neprebieha tak ako má ;) ale tak to na toto väčšinou gynekológ príde už po pár vyšetreniach

kras3ka

ahojte. nejake komentare som si precitala, ale teda chcela by som vediet ako to prebieha na takej klinike, ked sa nedari, hned je potrebne umele oplodnenie alebo hladaju aj nejake ine moznosti alebo ako to funguje? u mna je problem, ze dlho som nemala menzes a dlho som to samozrejme neriesila, ignorovala a teraz na to doplacam :/