Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

meggi36

Áno grica je to tak ako píšeš, v Iscare som sa na to pýtala, že ako to je vo vyššom veku, lebo teda v dnešnej dobe človek deti odkladá, odkladá a pritom akoby sme si neuvedomovali, že veď mladé najmä my ženy nebudeme donekonečna :/ A ten vek potom samozrejme, že aj to otehotnenie komplikuje.

barborica

Co viem tak sa to nerobi u kazdeho. Vacsinou sa toto vysetrenie robi ked je v rodine akoby nejaka ta moznost predispozicie na tieto ochorenia. Lebo mam kamaratku ktora ma cysticku fibrozu a ma ju aj jej sestra, takze pri tom vysetreni sa na klinike prave na toto zameraju, na to co vyplyva z rodinnej anamnezy.

alandra

grica dedičné ochorenia ako napríklad cysticá fibróza a takéto? ono sa to akože nejako bežne nerobí, že pri každom?

grica

Genetikou sa zisťuje napríklad, či má embryo správny počet chromozómov, väčšinou sa toto vyšetrenie robí, teda je odporúčané keď má žena už viac ako 35 rokov. Pretože riziko nejakých tých problémov rastie s pribúdajúcim vekom ženy. Tiež sa genetika robí pre to aby si vedela, že či náhodou nejaké dedičné ochorenia nebude mať dieťatko.

juraska

..stracenka genetika je podla mna dost dobre vysetrenie pretoze sa kvantum veci tym da zistit a najma to, ze ako je na to dietatko, ci proste bude zdrave, ci nema nejaky problem a vela ineho..je dobre, ze dnes sa taketo vysetrenia daju urobit v podstate bez problemov, ked su kliniky, kde sa na toto proste specializuju..

stracenka

Kamcika na akej klinike je táto doktorka? Kde si to ty bola? Písala si to niekde dávnejšie? Nečítala som všetko a chcela by som vedieť, keď píšeš, že si mala dobrú skúsenosť.
Chcela by som vedieť či ti aj genetiku robili, kedy sa to robí a vlastne čo všetko tým vedia zistiť?

mamita1

matka tak ono čo viem, čo som počula aj od kamošiek tak sa to nemusí na prvýkrát podariť, ale zase to by mal potom doktor povedať, že kedy je treba nejako inak zakročiť :)

mirinda890

matka nie u každého to je úspešné na prvýkrát, ale treba si uvedomiť, že proste to nie je koniec, že netreba vôbec strácať nádej :)

kamcika

Áno áno, bavili sme sa aj o iui, ale pri našich problémoch, že by bola len veľmi malá pravdepodobnosť, žeby to bolo úspešné, žeby sa mi podarilo otehotnieť, preto nám doktorka odporučila ivf, vysvetlila aj celý priebeh a teda sme sa dohodli. Ale základ je aby boli urobené všetky vyšetrenia, od toho sa ďalej ostatné odvíja.