Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

Laurosik

ano je to tak ze kazdy uplne inak niektore veci prezivame, inak na ne nas organizmus reaguje a teda s niektorymi vecami sa musime len zmierit, ze nic viacej s tym nejako nezmozeme.

marekana

Almarinos Myslím, že jedna vec sú takéto psychické bloky, ale teda myslím že u niekoho toto vôbec nemusí byť problém len proste tie bolesti podbruška, krížov sú intenzívnejšie, že proste sme niektoré ženy na toto citlivejšie. Tak ako je niekto citlivejší na zmeny počasia, na nízky tlak, tak toto by som povedala, že je cca podobné.

evicka085

ako je rozdiel ty sa na to pozeráš ako chlap...nám je to si myslím za ten čas čo sme v ženskom tele proste to také už viac menej prirodzené...nehovorím niekedy by som sa bez menzesu zaobišla velice rada, neriešiť problémy s ním spojené...ale to neovplyvníme...

Almarinos

aha, nie som zena predsa len :). Napisal som to hlavne preto, lebo tato tema je aj v dnesnej dobe velke tabu, ze s tym mozu suvisiet emocne bloky. A sucasne byva tato tema nepochopena, prip. zlahcovana a vela ludi tomu neveri.

Ja si robim robim emocne odblokovanie dost casto a dost casto sa dostavam do situacii s matkou, ktora nie je schopna hovorit o sexe, intimite atd. To ma potom ovplyvnilo na zivote vo vztahoch k zenam a sexualite....

Nasledne som nasiel u mna napr. nesprac. zazitky, ked ma kupala vo vani, pripadne mi merala teplotu v konecniku atd. A ja som nevedel, ako sa mam pri tom zachovat. Bol som v rozpakoch. Byva pri tom vela potlacenych emocii.

To som riesil napr. dnes tieto veci.

A ak by som mal byt zena v nasej rodine, neviem neviem ako by to dopadlo s vlozkami a tymito s tym spojenymi vecami...

mijja

Almarinos nehovorím niekedy to môže mať súvis aj s týmito vecami. Ale teda nemusí to tak aj byť. Každý organizmus je úplne inak a úplne inak reagujeme počas menzesu. Niektoré ženy ani len nevedia, že dni majú. Iné tie prvé dni preležia v posteli.

Almarinos

Nenapisal som tuto vetu celkom dobre:..... "Avsak tieto zazitky z detstva (spustace) boli vtedy tak neprijemne, cize zena si priamo teraz ani nemusi spomenut na situaciu, kt. to spustila ( ten zazitok je bolestivy, neprijemny) a mysel to radsej zakryla."
.... Spravne to malo byt, ze na zazitok si sice moze vediet spomenut, avsak vytesnila vtedy svoj pocit, cize "mysel to zakryla", aby to utrpenie v spomienkach nemusela znova prezivat.
Chcel som napisat to,ze problem byva ten, ze nedokaze presne opisat slovami ten pocit, kt. pri tom zazila (no a na to, aby tento pocit znova prezila a pomenovala, sluzia tie terapeuticke techniky. Tym sa ten clovek s tou situaciou vyrovna. )

Almarinos

toto moze nastat aj vplyvom nespracovanych emocnych blokov z detstva. Napr. stacilo, ked ste sa v rodine hanbili hovorit o svojej menstruacii. Ked ste mali 1. x menstruaciu, mohli ste sa dostat do stresu :"Co na to povie teraz matka? Neviem co mam robit. " a nastava bezradnost, v ktorej zene nikto nepomaha, je na to sama a nevie co dalej.

Zena sa dostane do bezmocnej situacie, nevie si poradit a telo si nasledne spoji menstruaciu s bolestou (bolest="nie je mi pri tom dobre" ).
Uviedol som to ako 1 mozny priklad, je ich ale viac. Moze suvisiet s prijatim zenstva ako takym v rodine...

... Cize jedna sa aj o psychosomaticke problemy, kt. vznikli kedysi davno v detstve. Telo si spoji s menstruaciou tento neprijemny zazitok a vzdy ked pride menstruacia, to boli. Avsak tieto zazitky z detstva (spustace) boli vtedy tak neprijemne, cize zena si priamo teraz ani nemusi spomenut na situaciu, kt. to spustila ( ten zazitok je bolestivy, neprijemny) a mysel to radsej zakryla. Podvedomie dava teda zene bolestou ako keby najavo, ze mu pri menstruacii nie je dobre. Ako keby telo "hovorilo zene" : "Mas tam nejaky emocny blok z detstva. Pories si ho a bude ti potom dobre....."

Podobne to je, ked clovek napr. masturbuje (sebauspokojovanie) a sucasne citi pri tom vinu, tiez je tento akt spojeny s tym, ze sa ten clovek hanbil o tom hovorit v rodine.

Ale da sa to riestit, postupne, lebo je to citliva tema.
Na toto je dobra metoda RUŠ, prip. regres. terapia, sofioterapia, pripadne ine hlbkove psycholog. techniky... .
Lieky proti bolesti viac menej iba zakryju problem.

Ked sa to poriesi - PRIJME ten zazitok - emoc. blok sa uvolni a zena prestane citit bolesti. Avsak, je mozne aj to, ze hoci sa poriesi 1 blok, moze sa stav zlepsit, ale za tym moze byt este iny blok, na kt. sa zena potom rozpomenie neskor (odkryje sa neskor ked bude na to zena pripravena to riesit) a to sa zase moze spracovat. Cize da sa to aj takto.

esterdavidova.com

www.mamsvedny.cz

tancimzivotem.cz

katikaluz14

Cicilka-aké bolesti mávaš?Myslím čoho?Lebo ja nemám ani nejako problém s kŕčami,že podbruško,ale kríže:(

romkita

toto inak aj mna zaujimalo, ci treba aj nejako na to pozerat, ze vlastne o aku bolest ide, ze ci treba liek od bolesti aj na zaklade toho vyberat alebo je to jedno :O