Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

cicilka

sasimka to dokaze hormony ozaj rozhadzat, ale teda to si musi clovek uvedomit, ja nehovorim, tiez som iste obdobie brala, ale potom som prestala, lebo som sa necitila dobre a radsej raz za mesiac mierne bolesti vydrzim, dam si tabletku ako riskovat daco ine

lulina_majerova

to nie si sama, to mnohé takto máme, ono je to aj tým by som povedala, že my ženy sme také citlivejšie aj na takéto zmeny počasia oproti mužom teda keď si to vezmeme. Ja si neviem predstaviť žeby som nemala Cetalgen stále v kabelke, že keď niečo, že hneď budem môcť po ňom siahnuť.

mantika

niekedy tie bolesti vie zhorsit aj pocasie, aspon teda ja osobne to tazsie nesiem, ked mam dni a do toho este aj vonku je mrzko, ze zamracene, prsi a tak, to mi este zhorsuje aj bolest hlavy, ono to casto jedno s druhym suvisi :/

juraska

..iva ked neviem ci antikoncepcia je pri tomto to spravne riesenie..chapem, ze niekomu to moze pomoct to ano..ze ulavi..ale teda su to hormony a z toho pri dlhodobom uzivani plynu mozne dalsie problemy..

IvaMil

Moja sestra má taktiež neskutočne bolestivú menštruáciu, často od bolesti až vracia, sotva sa vládze hýbať a skoro žiadne tabletky jej nezaberajú. Ku doktorovi išla až teraz, tak to zatiaľ poriešili len antikoncepciou. Ale ak to bolo takéto strašné u teba, tak by som povedala, že to bolo spojené aj s niečím iným aj kedy to bolo len nedostatočnou hydratáciou. Jediné ti viem asi poradiť sa porozprávať s doktorom, ten bude o tom určite vedieť viac.

juraska

..dievcata ale nemoze sa stat, ze telo si na tabletku zvykne a proste nebude potom uz ucinkovat alebo nieco take?..ja ked mam bolesti pri menzese tak si lahnem a snazim sa spat aby to preslo co najskor..

Darinik

chrisiana ale veď keď ťa zvykne trápiť bolesť hlavy alebo čo, tak to nedrž, nesnaž sa to len vydržať, lebo teda sama viem, že hlava to len tak samé neprejde, to hneď ako začneš cítiť, že niečo na teba ide, tak si daj od bolesti, to ani by som neváhala!

Chrisiana

u vás je to len raz za mesiac, ale u mňa teda je to každú chvíľku a bez ohlásenia a teda už som miestami z toho fest unavená :/

tamarka78

Jancovka ked myslim, ze kazda by sme boli najradsej keby sme sa s takymito problemami ani stykat nemuseli, ale nespravime nic. Kazda tu menstruaciu nejako inak prezivame, zvladame. Ale dobre je, ze zakazdym to prejde a vieme si nejako pomoct.