Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

patrici77

denanusa a davas si tabletku az ked tie bolesti akoze na plno prepuknu alebo uz ked zacinas citit, ze sa nieco blizi??

denanusa

Stanchelka to je to, čo som aj ja písala, že intenzita sa mení a nevieš kedy to príde, že ktorý deň ako ti bude, preto ja dnes už v kabelke furt mám tabletku od bolesti. Keby niečo aby som bola pripravená.
Veď nosím takú tašku že sa mi tam toho zmestí viac než dosť :D

cicilka

ti vidia akurat tak to, ze sme nervozne a preciltivele :D :D :D
ale teda uznavam, ze ten jeden tyzden v mesiaci som proste taka kadejaka, nesvoje, nevrla a je lepsie mi dat pokoj a ked sa mi este nieco nedari, tak to je cele zle, ale tak to k tomu asi patri, to su proste hormony s ktorymi nemam co urobit

stanchelka

Lulina a bolesti krížov tie zvyknú prísť ešte aj vopred nejaké dva tri dni a ono sa to tak nejako stupňovať zvykne a vôbec to nie je dobré.
Tiež aj bolesti podbruška, no nemáme to my ženy vôbec ľahké, len chlapi akoby si to neuvedomovali, že my čomu musíme každý mesiac čeliť :D

lulina_majerova

je fakt, že tie problémy môžu byť spôsobené hocičím, pre mňa je ale podstatné ich riešiť. To je pre mňa taký základ. Mne pomáha, keď čosi takéto príde či už ide o bolesti krížov alebo hlavy tak mi je fajn, keď si dám Cetalgen od bolesti, ten viem, že mi zapasuje.

Laurosik

mjanik za bolestivou menstruaciou nemusi byt vobec ziadne prechladnutie, moze to mat vplyv aj s hormonmi, tiez aj s nasim psychickym rozpolozenim, je toho vela, co na tieto veci moze vplyvat.

denanusa

Mantika pripraviť sa na to ani nejako úplne nedá, aj keď vieš, že ti menzes príde. Ono tie bolesti, ich intenzita dokáže byť rôzna a teda myslím, že síce niečo vieme očakávať, ale pripraviť ako si to napísala sa ozaj na to nedá :)
Jakiska tak ono tabletka by mala tak do nejakej štvrť hodiny cca účinkovať.