Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

lilinida

...ja to mam tak, ze mne den pred menzesom, respektive tak na vecer a potom prvy den doobeda, to je take najtazsie, ale potom uz sa to da zvladnut. Ale tak hormony dokazu divy a u kazdej z nas to moze byt uplne ine.

sasimka

lulina a vsetko naraz, to je najhorsie a blbe na tom celom je, ze predist tomu nevies, ze sa to da akurat ocakavat a proste zasiahnut az ked sa bolest prejavi, mna to o tyzden zase caka :D

lulina_majerova

marekana to si z toho nič nerob, toto nás trápi snáď všetky, len teda s menšími obmenami. Ale teda mňa keď chytia bolesti, tak to viem byť veľmi nepríjemná. To muž vie už čo potrebujem, keď to na mňa ide. Bez Cetalgenu menzes by som asi nezvládla, lebo to aj brucho, teda podbruško, aj kríže a aj hlava. To proste ten prvý deň sa všetko zvykne na mňa valiť.

marekana

marceliita Tak s tým máme problém asi viaceré. Aspoň teda ja tiež sa k tebe pridám. Pretože niekedy mám taký mix emócii. Neviem či plakať, smiať sa. Dokážu ma nahnevať také veci, čo počas zvyšku mesiaca sa skrz ne ani neobzriem.

marceliita

mantika ja našťastie viem bolesť už nejako zvládať, že poradiť si s ňou, ale horšie je to s inými prejavmi PMS :D :D :D

mantika

julisa byvam na tom podobne, najma ked ma hlava zacne boliet, akoze dam si aj tabletku, to mi zaberie, ulavi, ale je fakt dobre, ked pocas PMS a ten prvy den ked mam pohodicku, len no nie zakazdym sa mi to da

julisa12

chrisiana mne prvy den tak cca dve treba od bolesti..to je taky hekticky ten prvy den, ze som taka nesvoja..ale potom uz tie dalsie dni uz je to lepsie..ale neviem odkedy mam menzes, od puberty, tak som taka pokojnejsia, ked mi to vyjde na vikend..ze ked dostanem, ze nemusim nejako byt v praci a tak..som rada vtedy v takom svojom klude..

romkita

to moze byt, ale mne niekedy haprovala, respektive teda sa mi zmenila intenzita a to moje prezivanie menstruacie aj ked som bola napriklad v strese, ze som mala take nejake blaznive obdobie

cicilka

stanchelka neprekonala si napriklad covid alebo co? lebo pocula som napriklad od kamosky, ze tej sa zmenil menzes ako prekonala toto a teda k horsiemu, takze mozno aj to by mohlo to mat na svedomi.