susicka ovocia

vrvra

jarunna ahoj
rozmixuješ si ovocie aké chceš, natrieš to na papier na pečenie a dáš sušiť, ale väčšinou sa to suší tak, že pri nižšej teplote a dlhší čas, aby sa to tak postupne poriadne a potom si to narežeš ako chceš a ja to zvyknem zmotať :)

jarunna

toto znie dobre, len to pri akej teplote susit a ako to robit? to je rozmixovane ovocie nejako a potom sa to susi??

zazrivienka

tie susicky nie su drahe a vies si v tom kadeco urobit, my sa chystame, ked budeme mat ovocie v lete si urobit take tie ovocne koze, ja to kupujem pravidelne malej, ale teda nie je to lacna zalezitost a nasla som si na nete, ze si to vies urobit aj doma, tak ked mame susicku tak preco to neskusit, mam Sencor a je dobre, spratna, nie je hlucna, tak sa na to tesim :)

alickaher

ako jasne, ja som len prekvapena, lebo takto by ma to proste nenapadlo spravit. no toto ak poviem muzovi, neviem ci nebude utekat do nejakeho elektra xixi

denanusa

Alicka len keď sa to suší len tak voľne, tak je veľká pravdepodobnosť, že tam nie sú optimálne podmienky, podľa mňa takto v sušičke to bude lepšie, bezpečnejšie, je to istejšie, že to vyjde.

alickaher

myslis, ze by sa to dalo v susicke aj masko ususit. ako viem ze mnohy ho nasolia zabalia a susia len tak niekde zavesene na chladnom mieste, ale takto susit v susicke, tak to som teda este nepocula

emminar

To ano, ale aj tak je to vsetko o tom kolko vody ma v sebe to ovocie, muz ten akurat vcera spominal, ze by vyskusal urobit maso susene, lebo mame steniatko, tak ze miesto pamlskov, tak som zvedava kedy sa na to da :D

Wendy000

To ma v celku zaujima, lebo clovek by si nerad takeho zruta doniesol domov, lebo asi cim vykonncejsia, tym bude asi aj kratsi cas potrebovat na to, aby poriadne ovocie vysusila

emminar

My ju mame z toho obchodu, co pisala bozinka.
Wendy, ved to ked budes nejaku kupovat, tak si pozri, ze aka je, aby si vedela cca kolko ratat. Ale teda nespozorovala som, zeby sme mali nejaku vyssiu spotrebu elektriny ked susime ovocie.

Wendy000

Co sa tyka tej samotnej susicky, kolko tak trva ten program susenia. Je to ako by som povedala zrut elektriny, alebo je spotreba v pohode?