susicka ovocia

lexxa

Presne toto je to, my keď sme boli kupovať s mužom tak hneď sme pozerali aby sa dala teplota nastaviť a kúpili sme zn. Sencor napokon. Akože veľa sme porovnávali, ceny kukali, ale teda kúpili sme ju viac ako pred rokom, už sme sušili aj hríby, aj jablká, dokonca aj pomaranče, mätu, žihľavu a teda je to veľká pomoc.

dasulienka98

ovocne koze su super, to mame doma asi vsetci radi. som rada, ze decka si radsej nieco taketo daju ako cokoladu. len keby sa to lahsie rozotieralo :/

kamilla

ja to tiež nejem, len moj muž chodieva na hory aj na niekoľko dní a zvykne si kupovávať toto sušené mäso. to je také dobre spratné a výživovo v pohode. tak by som to chcela vyskúšať, či sa to bude dať aj doma spraviť. čo spomínaš tie ovocné kože, tak tie mám vyskúšané. keď sme nemali sušičku, tak som ich v trúbe tiež zvykla robievať.

bozinka55

tak u nas si moc toto nejdeme, co sa tyka suseneho masa, ale teda zvykla som kupovat v obchode co mame kusok od domu tak davnejsie take tie ovocne koze ci ako sa to vola, z jahod, malin, jablk a tak a mali sme to ako taku sladkost a prisla som na to, ze sa to v pohodke da aj doma urobit :)

kamilla

mňa láka vyskúšať sušené mäso, ale neviem, že či to zvládne každá sušička takáto domáca a hlavne, že ako dlho by to trvalo.

citruska

robievate aj nieco speci v susickach? myslim, ze ci nieco netradicne susite alebo co, ked uz mate doma, ci naplno sa ozaj vyuziva :)

lizatko0

Nechapem, preco to tak robia. Vsak susicku si kupujem s tym, ze ju budem vyuzivat na viacero potravin a nie len na jednu. Takze logicky potrebujem aj rozne teploty.

adellline

presne ako hovoris mantika. ono napriklad pri tych bylinkach sa aj uvadza taka vseobecna univerzalna teplota, pri ktorej by sa mali susit. ale lepsie je pozriet kazdu bylinku zvlast. lebo mozu tam byt drobne rozdiely. a to staci malo, aby sa stratili potom jej ucinky, to by bola skoda.

mantika

lizatko nemaju, to som si myslela aj ja, ked som nevedela, ze ako to je, ale treba pozerat a najma pri tom suseni aj na tu teplotu dbat, aby ozaj sa dodrziavala, lebo potom zbytocne sa nieco susi dlho alebo zase bylinkam vysoka teplota moze ubrat na prospesnych latkach ;)

dasulienka98

na tu nasu, co sme kupovali sa daju napriklad aj tie poschodia dokupovat. jasne, ze nie je dobre, ked ich je az moc na sebe pocas susenie, ale tak moze sa stat, ze sa to casom zlomi, padne alebo co. tak aj na toto sme mysleli, ked sme kupovali.