Přinutit se něco dělat

Príspevok v téme: Přinutit se něco dělat
MobyDick

Mám problém, má původní stavba se úplně sesypala. Měl jsem sny a iluze, ovšem realita je jiná, a mě nezbude nic jiného, než ji akceptovat. Celé roky, jsem si nalhával, že mám v některých věcech větší schopnosti, než druzí, ale pravda to není. Snil jsem o tom, že vyprodukuji nějaké dílko, ale zatím nevzniklo (ani literární, ani hudební, ani žádné) a teď si vlastně uvědomuji, jestli to nebyl jen takový únik od reality, schovávající se za nějakou tužbu, dávno nesplněnou v dětství?

Nic mi nevyšlo, ani škola (důvodem je má neschopnost studovat a dlouhodobě se k něčemu upnout), před více lety jsem se chtěl věnovat hudbě, ale asi už to nebude možné, svět jde jinou cestou a já už se v tom novém světě asi nechytnu, prostě mě zajímají věci staré, a kultura, jež nazývám vysokou, ovšem ta je na ústupu.

Připadám si nedostatečně přizpůsobivý i inteligentní na to, abych se mohl vrhnout na věci, které dnes jednou, a mě prostě IT nezajímá, a pochybuji, že by mi to šlo. Samozřejmě že nešlo, protože matematika není asi mojí silnou stránkou. Navíc mám zcela jiné zájmy, a svět (trh) není o zájmech, trh je o poptávce.

Realita je tedy taková, že mě bude čekat práce, která mě vzhledem k mému nedokončenému vzdělání (nějaké soukromé gymnázium nikoho nezajímá) asi těžko může naplnit. Leč, rozhodl jsem se, že něco dělat budu muset. Mohu být dělník, mohu pracovat někde v obchodě, ve skladě, v nějakém restauračním či hotelovém zařízení, nebo někde na recepci. Lepší to nebude, to je jasné. A já navíc nemám. V tuto chvíli ne. Musím z něčeho žít a rovněž se chci něčemu specifickému věnovat a k tomu jsou třeba peníze. Zahraničí (odjezd) nevím, zatím mi nepřišlo v ničem výhodnější, když jsem zvážil všechna plus a mínus. Evropa už je všude stejná, stejný program, už neexistuje nic barevného, jen stejnost, a k tomu směřují i východní země.

Je podle vás pro mě lepší přijmout svojí průměrnost, či podprůměrnost, než se živit nadějemi, které asi nemohu naplnit, prostě to není v mých silách. Jediné, co teď v blízké době udělám, že jdu něco smysluplného dělat, respektive se jedná o práci. Já jsem vlastně takový průměr, a to úplně ve všem (studijní schopnosti, IQ, znalosti apod.). Problém je v tom, že ambice jsem měl možná příliš vysoké a mám problém se v sobě vyznat, a řešil jsem zde už nejednu věc.

Je podle vás lepší přijmout určitou realitu, i za cenu popření něčeho původního, a to jen proto, aby vás to zachránilo před možnou zkázou?

Mesačný princ

MobyDick - stratíš čo? Svoju osobnosť? :D :O nedaj sa vysmiať :D

Chcel by si spievať? Hej, vieš koľko na takéto niečo potrebuješ času a usilovnosti? Je úplne jedno, aký máš talent. Toto ti zaberie roky cvičenia a dovtedy budeš robiť čo?

Skús napríklad nejaké umelecké kurzy ak ťa baví umelecká sféra.

Alebo skús naozaj tú školu. Ale na takú musíš ísť, ktorá by ťa bavila a ktorú by si zvládol. Nie na takú, ktorá ti zabezpečí dostatok financií. Kľudne môžeš prísť pracovať sem k nám. Ja ťa tu rád privítam a možno ti zoženiem prácu podobnú mojej. Tiež je sčasti umelecká. Ale myslím si, že by ťa to veľmi rýchlo prešlo.

Okrem spevu, maľovania, hrania na nejaký hudobný nástroj by si chcel robiť čo?

Musíš sa len odosobniť, nerozoberať toľko to, čo by si chcel a nemáš, ale skôr to, čím disponuješ. Máš hlas a? Okrem neho?

Vidíš, ja keď idem po ulici, tak už ani bezdomovci odo mňa nepýtajú peniaze, pretože vyzerám horšie ako oni. Ale moja práca je jednoducho taká :D
Ľudia odo mňa často odvracajú zrak alebo na mňa pozerajú zvýšky, ale vždy sa nad tým len pousmejem :D
Aspoň mám pokoj :D :D :D

Dávam ti ponuku - po´d si vyskúšať môj umelecký smer a uvidíme, či ťa bude baviť a či ho zvládneš. No žiaden obdiv v tejto sfére nečakaj.

MobyDick

Mesačný princ: to se mi asi nepovede, a navíc, bych ztratil svojí osobnost. Víš, já dnes uvažoval nad tím, jak jednou řeknu: "už jsem pokorný", dlouho jsem nebyl, a myslím, že něco ve smyslu: "myslím si, že umím něco více, než druzí", není špatně, člověka to táhne dál. Ale nesmí se to přehánět.

Ten průměr, či podprůměr, to já často o sobě řeknu, ale neboj se, mívám o sobě i velmi vysoké mínění. Mám problémy s emocemi.
V něčem jsem opravdu dobrý, protože to tak viděli druzí. Já chci ale více. Neboj, nějak to zvládnu, možná jsem měl v životě trpět, abych ho měl o to více jednou rád.

MobyDick

lLily: klavír nebylo možné mít doma, a navíc jsem v té době chtěl něco jiného, varhany to je samozřejmě nereálné, ale jsou programy, které je umí simulovat, a pedály si člověk sežene, nebo jsou různé digitální typy. Zpěv jsem chtěl dělat, ale už po prvních neúspěchu jsem to vzdal. Neumím prohrávat! A u mě se navíc se u mě začnou projevovat negativní emoce. To zde těžko vysvětlím.

Práci musím vykonávat asi jako každý, jedna motivace je to co píšeš, ale jde o o jiné skutečnosti, možná jsem se trochu izoloval od "cizích" lidí a žil a nebo se setkával jen s lidmi mně blízkými.

Zpěv, jednoznačně sólo, mám příliš silný a výrazný hlas (barevný), to mi už tenkrát řekli, že mám barevný a pěvecký hlas, leč, nevzali mě, bylo mi 18 let. Jenže uteklo 20 let, a já se nedostal nikde, jelikož jsem dostal strach, musím to rychle změnit, já to vážně chci.

Mesačný princ

MobyDick - musíš sa naučiť byť salámistom :D

Ak budeš o sebe tvrdiť, že si priemerný či dokonca podpriemerný, tak takým naozaj budeš.

Ja sa s mojím Egom občas aj karty zahrám :D

lLily

a preco si vlastne nehral na hudobne nastroje, na ktore si hrat chcel? varhany neviem, ale klavir je celkom realna moznost, ci uz v ramci vyuky s ucitelom alebo ako samouk

ked si to teda takto zhrnieme, tak ty hladas v prvom rade pracu na to, aby si si mohol nasetrit peniaze a zdokonalovat sa v hrani na hudobnom nastroji respektive zacat hrat ci speve? ak uz spev, tak solovy ci zborovy?

MobyDick

jjjhhh: já stavím pomyslnou pyramidu, ale moc mi to nejde. Vždy se mi ta stavba sesype, to ani není pyramida, to je "domeček z karet".

MobyDick

Pedrodent: pokud se mám řídit intuicí, tak vím, že musím udělat něco, co jsem dlouho udělat odmítal. A nebát se něco zkusit, i když mi připadá, že mám podivný osud, při kterém mám trpět.

MobyDick

Mesačný princ: někdy je lepší tvrdit o sobě, že jsem průměrný, či podprůměrný, než se chvástat. Mám problém se světem, se společností, a připadám si jako největší vykořeněnec. Není šťastné pro mě žít v místě, kde žiji, ale možná nikde nebudu šťasten. Jsem podivná směs kdoví čeho, o to by ještě tak nešlo, ale já se hlavně těžce vyrovnávám se stavem společnosti, celkovým úpadkem, či změnou, a hlavně, to, co mnozí považují za dobré změny, já až tak dobré nevidím, nebo spíše o nich pochybuji.

Ne jsou věci ve kterých nejsem průměrný, a to v rovině imaginace. Studovat bych snad také mohl, kdybych zabral, ovšem já v tom už nevidím smysl. Má sexualita je divná, jiná, jakási nezařaditelná (homosexuál-bisexuál) zmatená. Jsem divný, zvláštní.

Nejhorší je můj vztah k druhým, na jedné straně tužba po někom, na druhé straně odmítání. Já jsem vlastně nikdy neměl štěstí na lidi, kteří by mi dokonale rozuměli a zároveň fascinovali a imponovali mně samotnému.

A potom jsou tu ta nesplněná přání. Nemohu tady psát všechno, ale můj problém vznikl už dávno v dětství a odtamtud vše pochází, každý problém.

Leč, slíbil jsem, že svůj život pevně uchopím do svých rukou, a bude to během několika dní. Takže ty změny už přijdou. Češi jsou divní lidi, já od nich nic nečekám, sám se za Čecha nepovažuji, lépe řečeno se nepovažuji za nic. V této zemi neexistuje žádná hrdost, žádné vize a pokud jsou, tak jsou pro mě zavádějící. A těch pár lidí, co možná za to stojí ani neznám.

Mám několik motivací jak dál: práce, literatura, hudba, film, zájem o umění i v teoretické rovině-třeba výtvarné umění, mytologie, něco z historie a něco z vědy, jazyky.

Skvěle se cítím na výletech a procházkách někde v lese, a často i sám, to mohu nejvíce vnímat a inspirovat se přírodou a světem. Možná chci po druhých to, co mi nemohou dát.

Mesačný princ

MobyDick - v živote som už robil všelijakú prácu ale nikdy som sa svojich túžob a snov nevzdal. Ja verím, že reálne sú, aj napriek tomu, že ich stále iba snívam.
Najhoršie je to, ak to vzdáš. Ak ti tento svet vnukne myšlienku, že si ako ty tvrdíš ,,len priemerný,, a uspokojíš sa s tým, čo ti ponúka.

Kľudne to sprav, možno sme všetci priemerní...no a? To neznamená, že to tak musíš cítiť!

Veď poď pracovať so mnou za 180 eur za mesiac a uvidíme koľko vydržíš. Berieš?
Aspoň zistíš, či si aspoň v tom čo robím ja dobrý a či by ťa to bavilo. Alebo chceš robiť niečo iné a za viac? :O

Chlape, chlape....hrozná téma...nič v zlom