Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Liliane

Ze kto chce ten si pracu najde, LOL ano ale aku a za kolko? Roboty je vzdy dost takej, co nechce nikto robit, lebo je to shit za male peniaze. Takej roboty je dost aj v zahranici a za ine peniaze, preco by niekto mal ist na smeny za pas za 400 ked moze niekde inde za 1200? Sa uz spamatajte ludia, bude iba horsie! V TT a BA davno robia Rumuni a Srbi v automobilkach za ovela mensie peniaze, my budeme utekat na zapad tak ako oni k nam, neda sa tomu vyhnut. Ak clovek nechce v tomto state skapat, nema na vyber, zakladatelka temy odporucam ti urobit to iste, v zahranici si aspon nasetris na byt bez hypoteky

Katkaaa1

Ale nikto tu nechce za sedenie na riti 1000 euro ale normalny zivot preboha. Stat sem dotrepal zahranic. investorov a same vyrobne podniky na 3 smeny za 3 eura na hodinu agentura vam naslubuje plat 500-600 a pride vam vyplata 370 ako mne. Sama som robila vo fabrike a ten kto povie ze je to super flek ten tam zrejme nikdy nerobil. Bola by som zvedava kolko by ste vydrzali takto makat v stoji 8-12 hodín a museli by ste si potahat pekne nadcasy a bat sa ist na hajzel. Bola som stale v robote alebo som spala a za ten plat som si nemohla dovolit ani garsonku prenajat sama. V januari som odisla robit do Rakuska lebo zial bohu doma mi neni dovolene zit normalny zivot.Tu v pohode utiahnem aj najom a vsetky vydaje na sk by som dodnes byvala u rodiny.

grambulo

Aj ten, ktory pracuje sedi doma pri rodicoch, lebo najom si nemoze dovolit. Je rozdiel, ked rodicom da energie a na stravu bez najmu.
Ale VS kludne budu robit aj ine prace a vobec neocakavaju nic horibilne, by si sa cudovala.
Vsetky statne podniky sa rozkradli. Dnes tu nemame nic. Robime na cudzich ako otroci, lebo ti urobia bububu a vsetci sa im pchaju do zadku. Zodvihnu sa a neostane tu nic. Ziadna domaca vyroba, statne podniky, mali a stredni podnikatelia. Poznam pravnicku, ktora sije dresy a je spokojna. Ale robi na seba. No ani to nie je lahke. Stat vyslovene chce urobit zo Slovakov otrokov pre cudzie firmy. Zrobis sa tam do roka. Znicis zdravie a potom co? Budes hladat administrativu, lebo ine nezvladnes. A vsetci ti budu nadavat, ze si leniva a mas ist robit hocico.

ajja

Mudre slova Grambulo, hodne tvojho nicku, ale od reality mas tiez daleko. Vies aky je rozdiel medzi mnou a tebou? Ze ja neviem kto si ty a ty zasa nevies nic o mne. Je uz 30 rokov po revolucii a mudri ludia ktori si vyberali vysoke skoly mali uvazovat ci sa budu moct uplatnit na trhu prace ci ich rodicia strngali klucmi za taketo smerovanie nasho statu. Kazdy chce dostojne zit, to beriem, ucty platim aj ja. Nie je vyhrou ze sme najvacsim vyrobcom aut v europe. ak sa nemylim.To sa nam tiez niekedy nemusi vyplatit, staci ak pride znovu nejaka kriza. Ale stale si myslim, kto chce, pracu si najde.
No a tymto uz tuto temu opustam, bavte sa.

Jaja15

Roboty je na Slovensku naozaj dosť...samozrejme, je problémom nájsť si dobrú prácu a za dobrý plat, ale kto je bez miesta a potrebuje prácu ten ju zoženie....mám strednú školu, ale ak som bola bez práce nerobil mi problém zobrať aj prácu vo výrobe alebo v obchode a popri tom som si hľadala niečo lepšie....Problém vidím skôr v tom že dnešní absolventi VŠ majú prehnané nároky, automaticky očakávajú vysoké platy, dobrú prácu a jednanie ako v rukavičkách - veď majú predsa VŠ...V štátnej správe je skôr prezamestnanosť, súkromníkovi je jedno či zamestná stredoškoláka alebo vysokoškoláka - ak obaja zvládnu rovnako prácu, zoberie toho kto pristúpi na nižší plat....Ak má niekto ale predstavu že má VŠ a jeho požiadavka na minimálny plat je 1000 eur, tak ano, bude mať problém nájsť si prácu, hlavne pokiaľ nemá adekvátnu prax....som zo západného Slovenska, tu naozaj nie je problém nájsť si prácu (aj keď "horšiu" a za nižší plat)a popri tom si hľadať niečo lepšieho....Ak je niekto doma po VŠ 4 roky lebo stále hľadá dobrú prácu s dobrým platom, tak niekde bude chyba a najskôr v ňom samom....

ajja

A ked uz niekto sedi doma pri rodicoch, tak pokial nie su dobre financne situovani, tak exisuje vyborna praca na doma. Skladanie Kinder vajicok. Za 10000 ks mozno zarobite 50€. A tym podporite roznych spekulantov, ktori na ponuke takychto prac zarabaju ovela viac.
To myslim len ironicky, ale je to tak, ze kopu ludi sa prizivuje na ludoch, ktori si nevedia sami najst pracu. Aj na agentury si treba davat pozor, najlepsie je byt kmenovym zamestnancom.
Inak dochodcovia vacsinou sa drzia na lukratívnych miestach, ti obycajni a narobeni su radi ze uz idu, niekedy aj predcasne do dochodku. Ak na dochodku robi niekto sukromnu prax, tak to je len jeho vec, nikomu pracu neberie, stara sa o seba sam.

grambulo

Draha ajja, netrep prosim ta. Uplatnenie VS maju, len je toho malo.
Jediny problem nie je vobec kvalifikacia. Prosim ta aku kvalifikaciu maju Srbi a Rumuni? Su to ucitelia, knazy atd. Ale oni budu robit za 200 euro mesacne, Slovak nie. A vies preco? Lebo mu to do mesiaca nevyjde. Oni nemusia platit najom a ani stravu. V tom to je. Netvrdila by som, ze prace je dost a kto chce si ju najde. Vies aky je tozdiel medzi nimi a tebou? Maju VS, nie su sprosti, chcu normalnu pracu a nie robit otrokov za minimum ako vy. Oni chcu, len normalne zit a pracovat ako ludia. Casto aj za 400-500 v cistom, hoci VS by mal dostat min.1000 euro. Do tej skoly investoval. Zlyhava stat, na plnej ciare. Pcha sa do zadku automobilkam, ktori placu, ze nemaju ludi. Nech ich zaplatia a zaskolia. Hned budu mat ludi. Firmy, ktore sa zaviazali zamestnat tolko a tolko ludi, musia zamestnat domacich, inak nech tahaju zo Slovenska prec. Stat musi drzat adekvatne platy. Slovaci nie su otroci, ale ludia. Dobre, mozeme aj za 200 euro, ale nech znizia ceny, najmy. Nie drzat vysoju zivotnu uroven, ceny bytov na vysokych cislach a ludi platit ako otrokov. Vzdy hovorim firmam, ze ak nedokazu zaplatit ludi, nie su potom prosperujuca firma, na to pocuvaju, lebo ego :)

ajja

Iste, su ludia ktori maju zdravotne problemy, su ludia, ktori byvaju v oblastiach kde je menej prace. Mozno niekomu brania rodinne pomery cestovat za pracou. Je to individualne. Ale momentalne je na Slovensku prace dost, aj ked v automobilkach. Chapem ze tuto pracu tiez kazdy nemoze robit, oni potrebuju ludi sikovnych aj s maturitou. Vozia sem uz cudzincov, ktori su radi ze nejaku pracu maju. Ako sa prechadzalo na kapitalizmus, tak sa okrem pracovnych miest malo riesit v prvom rade skolstvo, ci neprodukuju skoly ludi, ktori sa na trhu prace nedokazu uplatnit. Obchodne akademie, ekonomicke skoly, politolologicke.... kde sa ti ludia uplatnia, ked kazdy podnikatel setri ako sa da. To nie je ako volakedy ze kancelarie boli preplnene uradnikmi. Co momentalne Slovensko potrebuje, su lekari, zdravotne sestry, zubari a pocitacovi experti, programatori a tu by bolo treba zamedzit po vystudovani ich uniku do zahranicia. V tych montaznych dielnach ako napr. Lozorno robia aj ludia s maturitou, Zakladne vzdelanie ma u nas uz malo ludi, nechcem menovat, ale niektori ani to nie. Kto sa vyhovara ze s titulom predsa nebude robit hocico, tak nech si hlada. Ale ako to tak sledujem, mnoho ludi sa iba vyhovara a zvyklo si sediet doma na zadku.

Veronika243

Ahojte. Ja sa musím autorky témy zastať pretože presne viem čo prežíva. Sama som v situácíí kedy mám po vš a hľadám si riadnu prácu. Skončila som minulý rok v lete dostala som potom miesto na zastupovanie v administratíve pretože tam robí pani na dôchodku ktorá sa potom vrátila. Ano presne tak ako som napísala. Ja by som zamestnávanie dôchodcov a ako bolo spomenuté aj prácu na dohodu zakázala. Dôchodcovia nech sú doma a mladí nech dostávajú normálne zmluvy. Teraz som aj ja na dohodu nech mám aspon nejaké peniaze chodievam na pohovory na miesta kde treba oveľa nižšiu kvalifikáciu ako mám a ani tam sa nemám šancu dostať. A nie neštudovala som sociálnu prácu ani nič podobné-bez perspektívy.

maria19999

moznosti ano za 10 eur prezijes v zahranici zaplatis si na prvy mesiac do vyplaty najom a stravu ty koza ...boze ja fakt neviem kde vy zijete

Najčítanejšie články