Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Mirus_22

ani mi nespominajte tie fejkove pohovory!! ja som bola takto 2x v restauraciach na miesto pomocnej sily do kuchyne nechali ma robit 4 hodiny vsetky prace od umyvania riadu az po vydaj obedov samozrejme som nedostala ani euro a nakoniec mi volali ze som nebola vybrata..hnus co sa robi na sk fuj

Slavka_01

Nás bolo v gymnáziu 17 a z toho na Slovensku žijú už iba traja spolužiaci.
Ja sama by som sa už na Slovensko nechcela vrátiť a to v zahraničí nemám žiadnu rodinu. Moja sestra tiež odišla do zahraničia ako 25 ročná po skončení VŠ, domov chodí sporadicky a asi by sa do SR tiež nikdy nevrátila.
Je to jedno, že v zahraničí nemáš rodinu, ale máš prácu a plat, ktorý nie je pod Tvoju úroveň. Priateľov si človek časom nájde a ani v SR by som ich oveľa viac nemala, nakoľko takmer každý, kto zato stojí je už za hranicami SR.

sviecka1

samozrejme viem utekalo sa za pracou aj niekedy ale dnes je obrovske mnozstvo mladeze prec ! Lebo tu by bol zamestnavatel najstastnejsi keby mal koho moze mat na dohodu alebo za minimalku...viem to lebo som si cez to presla... mam aj strasne vela kamaratov co to tu vzdali...najlepsi kamos je momentalne v Anglicku, druhy kamarat zije v Rakusku a pred dvoma rokmi moja kamaratka teraz uz jeho manzelka prisla za nim a maju dievcatko... dalsi kamos s frajerkou su v Usa...

sviecka1

Jaja bohuzial ked je to doma na Slovensku tak ako to je necuduj sa ze ludia odchadzaju. S priatelom sme robili obaja vo vyrobnom podniku cez agenturu za male platy a ked sme chceli zacat spolu zit inu moznost sme jednoducho nemali len vycestovat. Inak ja na mieste TIny urcite sa drvim jazyky a hladam si pracu v zahranici . V ziadnej inej dobe tolko ludi neutekali ako v tej dnesnej . Preco je to asi tak? Naklady na zivot a ceny europske ale platy ako chudaci.

Moniqua

Nepatrím medzi "...násť" ročných, ale už mám niečo cez tridsať a dovolím si tvrdiť, že v zahraničí je život nepoznateľne iný ako v SR.
Po dvoch VŠ som v SR mala prácu, ktorú by bol zvládol aj absolvent OA, alebo gymnázia a plat niečo cez minimálnu mzdu. Po 6 rokoch neúspešného šetrenia som odišla za priateľom (mimochodom tiež slovákom) do neďalekého Poľska a neľutujem. Pracovala som tu 3 roky, mala som super prácu a nie takú o ktorú nemajú poliaci záujem, konečne vo svojom odbore, za plat o ktorom som mohla v SR iba snívať.
Teraz som doma so 4 mesačným synčekom a mám čas premýšľať o tom, či som sa rozhodla správne a moja odpoveď je jednoznačná "áno". Nemám tu síce kamarátky, ako v SR, ale našli sme si pár priateľov, ktorí sú fajn a vedia aj pomôcť. Nemám tu síce rodičov, svokrovcov, ale máme dostatok financií nato, aby sme k nim hocikedy prišli. Sme vlastne dvaja (traja), ale máme všetko o čom sme mohli v SR iba snívať. Áno, občas sa nám cnie za rodinou, ale je to stále lepšie, ako keby sme boli v SR, bez peňazí a cnelo by sa nám za novým autom, alebo niečom, čo by sme si nemohli dovoliť. Poniektorí ohovárajú Poľsko a život v Poľsku, ale viem k tomu dodať iba toľko, SR je ešte hodne pekných pár rokov za Poľskom. Do SR sa budem vracať už iba na návštevu, ale mojím domovom už definitívne bude Poľsko.

Jaja15

Vy čo tu toľko ospevujete zahraničie, nikto vám nebráni ísť za prácou tam...Jasne na Slovensku sú malé platy. Ale podľa mnohých príspevkov tu popísaných je práca v zahraničí malina,žiadny problém zohnať super prácu za super prachy....Ale celkom tak to nie je....Väčšinou je to práca o ktorú domáci nemajú záujem (ak ju aj robia tak za iné prachy) a vždy ale vždy tam budete len cudzinci....Pokiaľ je mladá baba slobodná, je to fajn, ale akonáhle už má nejaký záväzok na Slovensku je to problém....žiť v krajine kde nemám zázemie, rodinu, priateľov je ťažké... a viem o čom píšem....

Sima025

ahoj ja som tiez jedna s tych co to na Sk vzdali. Po skonceni vs som sa bola evidovat na urade prace a hladala si aktivne pracu. Skusenosti mam tak iste ako tu ludia pisu bud by si ma ako cerstvu absolventku vs nechali iba na dohodu co bolo na fakt super miestach alebo potom tu este boli hrozne miesta vo fabrikach. Kedze som vtedy nemala peniaze jedno taketo miesto sa mi uslo. 12tky v stoji ranna,nocna, poobedna, volno. Vydrzala som pol roka. Bola som uplne hotova a priznavam ze som to nezvladla. Fakt aspon zeny by nemuseli vyhanat robit do fabrik myslim ze to mame aj tak dost tazke v zivote. Teraz chodievam do Rakuska upratovat do hotelov na sezony ale je to tu uplne ine. Super si zarobim uz len ako chyzna . Aj opatrovatelky sa tu maju fajn u nas by dostali 450 eur tu okolo 1000+- ako kde...

stastnablcha

ahoj vioem si predstait ake mas pocity aj ked len velmi vzdialene, chvilku som na UP bola aj ja. aby som si privyrobila, naucila som sa hackovat a tak som zacala pomaly svoje vyrobky aj predavat. nehovorim ze som bola zavodou, ale poznama baby ktore sa takto velkom drzia.. a aj ta stovka mesacne potesi. co sa tyka prace, ona je, len musis za nou mozno aj vycestovat a nebat sa. kazdy teraz narieka ze nieje dost ludi a nieje to len o linke. na UP je mnoho kurzov, mala si uz v kazdom z nich co je zadarmo byt... moja skusenoat je, ze dievcata co maju napr. kurz uctovnictva z UP su velmi sikovne ...

Danuska54

Zivot v zahranici a na Sk je 100 a 1. Skutocne. Som neverila ze je to tak ale bohuzial je to pravda. S kamaratkou co ma decka sme sa vybrali do Rakuska minuly rok robit robili sme balicky sladkosti k velkej noci. Zarobok taky ze na sk su to 3 mesacne platy. Aj sme porobili aj sme si oddychli. Nehorazne ze ako narod dopustame ze sa nam platmi vysmieva vlada doslova do ksichtu. Ze robime za 150 eurové dohody a za 400 vo fabrikách 12tky.

Najčítanejšie články