Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Katusha04

Nechápem, čo sa navážate do tých ľudí. Však sa trápia, hľadajú prácu, len nemajú 1000 príležitosti ako vy. Sa zamyslite, či ako zamestnávateľ by ste vzali niekoho čo nemá s danou profesiou nič a vidí ju prvý krát ako niekoho čo na danej pozicí robil hoc aj pol roka a čo to vie. Jasné, že niekoho čo vie robiť s PC a doteraz sedel len v kancelárií nevezmu za predavačku ani do blbého Lidlu. A kde sa to má dievča naučiť? Čo sa iim ma doprosovať aby jej dali šancu? By ju vysmiali. Ale ako tak čítam ona snahu ma, len sa jej nedarí a vy ju za to vysmejete a nadávate že je príživnik? Pre niekoho je aj tých 180 alebo 60 eur peniaz! Inteligentná Slovač toto!

ehm

mmmmmehm, ty "vysokointeligentná bytosť", čo podľa vyjadrovania neskončila ani len tú ľudovku. Si vo vysnívanom zahraničí, tam ti padajú pečené holuby do huby tak sa vytešuj, že si si aspoň tú ľudovú urobil za naše dane.
A ešte mi napíš, kde taká inteligencia ako si ty žije a šíri meno Slovákom. Ani na dovolenku tam radšej nepôjdem. Prepadla by som sa od hanby.

maria19999

Prenajom obycajnej posranej garsonky v Bratislave stoji 300-400 eur+ energie na jednu osobu... ako to prosim pekne utiahne sam clovek zo slabsieho platu??sa pozrite na bazos alebo inu stranku s bytmi na prenajom

Mesačný princ

ehm - na jeden deň si to so mnou vymeň a uvidíme či budeš prispievať tak, ako sem prispievaš. veľmi rád by som ťa videl na mojom mieste. Ja si to kľudne s tebou vymením. vymením si to s každým, kto sem píše :)

mmmmmehm

Ja sa nemam zle, ja som v zahranici ty nizkointeligentna trupka. Nebudem sa na Slovensku srat s takymi ako ty. Robte ako otroci cely zivot a na dochodku si nebudes moct ani maso kupit. Vies preco? Lebo si pi*ovala do ludi, ktori chceli lepsiu buducnost. Aspon drz hubu, ked nevies o com je svet.

ehm

mmmmmehm, hovoríš: "Presne pre takych ludi ako kabel, ehm, ajja ai.sa mame zle." Nie ak sa máš zle tak kvôli sebe - svojej zadubenosti a lenivosti. Ale vieš čo je najhoršie, že vy sa máte DOBRE na sociálkach a pod. z peňazí, na ktoré sa skladajú tí podľa teba "sprostaci,".Nie že máš rozum, ty a tebe podobní ste paraziti. Keby ste začali konečne makať aj na Slovensku by bolo lepšie a nemuseli by ste plačkať a nadávať na ľudí z ktorých žijete

mmmmmehm

A z coho by si ty mudrlant zaplatila najom v BA z toho slabsieho platu? Jedine ak by nezrala cely mesiac.
Vasa sprosta hlava z nas urobila otrokov a lacnu pracovnu silu.

ioniq

jaja si jedna z mála čo tu píšu rozumne. Ten tatko čo tu investoval do štúdia dcérenky bude ďalej čakať v okresnom mestečku s vysokou mierou nezamestnanosti kým tam príde zamestnávateľ haha nepríde. Rok mohla jeho dcérenka vydržať v BA aj so slabším nástupným platom, ale získala by prax a stúpla by jej hodnota. Radšej bude sedieť doma a snívať ďalej. Logiku niektorých ľudí je ťažké pochopiť. Všetko hneď a naraz však som investoval do jej štúdia :D

mmmmmehm

Nikdy nevyjadnate lepsie platy, ked sa najdu sprostaci, ktori to budu robit za menej. Ti, na ktorych nadavate sa snazia vyjednat lepsiu buducnost a platy aj pre vas.