Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Mesačný princ

ajja - asi som z inej planéty ale nemôžem súhlasiť s tým, že kto chce, tak ten si prácu nájde. Nie vždy je to možné a určite toto neplatí na Slovensku.

ajja

Necitala som celu diskusiu, ale kto chce ten si pracu najde a kto nie, ten ma zase plno vyhovoriek. Je to aj o nadutosti na svoje tituly a je to aj o rodicoch, ktori by nedbali deti zivit aj do 40-tky. Ale predovsetkym je to o vlastnej neschopnosti si poradit sam so sebou a byt na krku rodicom, ktori sami nemaju a ktori by mozno sami pomoc potrebovali.
Normalne podla mna je, ze ak dieta skoncilo vysoku skolu, je zdrave a schopne si zarabat, tak ma sa podielat spolu s rodicmi na chode domacnosti a nie ich - ludovo povedane- vyzierat.

grambulo

Ano, ja take dievcata zamestnavam a snazim sa im aj pracu najst. Ako jej pomozes konkretne ty. Lebo tvoje urazky na jej adresu pomoc nie su. Hovori sa, ze ak nechces pomoct, aspon neublizuj.

kabel

Trestné oznámenie? Za to, že napíšem, že moja príbuzná je hnilá knedľa a nenapíšem, ktorá? Sa zobuď :-)))

grambulo

No ak sa spozna v tvojom opise, dufam, ze na teba poda trestne oznamenie za ohovaranie a aby si neskoncila sama na tom oddeleni :)

kabel

gramblava, zakladatelke temy by si mohla dohodit nejake miesto, ked si na tom tak dobre, ze zarobis 3xviac ako ja a nemas problem.
To je moje riesenie situacie-gramblava jej najde pracu zodpovedajucu jej kvalifikacnym predpokladom.

moznosti

Prečo sa hádate, vyťahujete a porovnávate, vážení? :) Berme do úvahy, že slová zakladateľky sú pravdivé. Čo by ste na jej mieste spravili? Ako by ste sa situáciu riešili? Ale reálne veci. Zaujímali by ma vaše nápady.

Ja by som ušla von, ako som spomenula už. Aspoň na pár mesiacov. Dá sa to aj za 10 € (za dopravu).

kabel

gramblava, ty budeš isto tá moja príbuzná, čo sa spoznala v opise, inak to nevidím :-DDD
No a zverejňovať moje príjmy? Si určite na hlavu, ak ťa to napadlo, takže raz sa možno ocitneš v mojej starostlivosti :-DDD

Najčítanejšie články