Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

mmmmmehm

Presne pre takych ludi ako kabel, ehm, ajja ai.sa mame zle. Tu kazdeho tesi ako sa ma iny zle a chce aby sa mal este horsie. Ti, co chcu lepsiu buducnost a plat poslu za pas drzat hubu a krok. Zdeptaju ich urazkami. VS, ktore tu tak zatracujete si v zahranici vazia.

Jaja15

Je jedno aké má človek vzdelanie, ak je bez práce treba zobrať hocakú prácu a popri tom si hľadať niečo lepšieho.....Platy na Slovensku sú aké sú....V štátnej sfére sú platy nízke, v súkromnej sfére určuje výšku platov súkromník alebo management firmy....Tí čo tu nadávate na automobilky, aj tam sú odbory ktoré s vedením vyjednávajú platy...ano človek sa tam narobí, ale zarobí....V Peugeote sú veľmi slušné platy, ale samozrejme sa človek aj narobí....Nemôžem čakať že dobrú prácu a ešte za dobrý plat zoženiem - a to len preto že mám VŠ....Robila som v banke, mali sme na projekte kočky po VŠ ktoré pomáhali s projektom...Na rovnakom projekte robili aj 40-ročné ženy (stredoškoláčky), robili rovnakú prácu za rovnakých podmienok....Kým dievčatá vysokoškoláčky len nadávali že v síce robia v banke ale za smiešny plat, tie ženy strednej generácie boli vďačné aj za takúto prácu(hoc slabšie platenú) a popri tom si hľadali lepšiu prácu. A nie je to len o tom vzdelaní....Dnešní mladí ľudia po škole očakávajú dobrú prácu s dobrým platom, ale takej je málo....Ak nemám prax, nemôžem očakávať že po škole budem zarábať 1000 eur a nenarobím sa....Ak si povie vysokoškolák plat 1000 eur a stredoškolák 800(na rovnakej pozícii), ďalší stredoškolák 600,jasne že súkromník zoberie toho ktorý si povie najnižší plat. Toho s vyšším platom zoberie len v prípade, že na takej pozícii už robil a bude určitým prínosom pre firmu(napr.vie priniesť nových klientov).....Ak v mojom bydlisku nie je práca, hľadám ju aj niekde inde(budem dochádzať), prípadne ak nemám rodinu, zoženiem si prenájom tam kde práca je(západné Slovensko)....

ehm

Mesačný princ ty kedy stihneš zarobiť tých 180 eur keď tu plačeš od večera do rána a od rána pokračuješ ďalej. Pardon prestávku na spanie si mal celkom slušnú.

chybaslovenska

Presne preto ake sme na Slovensku povahy nedokazeme nic zmenit a stale sa mame stale rovnako na hovno. V inych statoch ide cela krajina do ulic protestovat a bojovat ale drbnuta slovac namiesto toho aby sa zjednotila bude zavidiet susedovi robotu v automobilke za 400....

Mesačný princ

Ja by som k tomu napísal len to, že sa ani nečudujem, že niektoré povolania, či remeslá nemá kto vykonávať, pretože z ohodnotenia práce neprežije ani jeden deň.
Budú tu len automobilky a naozaj je to dosť deprimujúce ak si odborníkov v tomto štáte nikto neváži.
Čo majú robiť takí pekári...radšej dovezieme mrazené pečivo zo zahraničia...Poľnohospodári detto...a veľa ďalších povolaní, ktoré na Slovensku jednoducho zaniknú, pretože za ten plat ich nikto robiť nebude.
Inde vo svete si odborníkov vážia, len tu na Slovensku je to také....na zaplakanie.

Pracujme teda pre zahraničie. Asi sa stanem aj ja migrantom, tí sa majú oveľa lepšie ako zarábajúci ľudia na Slovensku. Ešte aj ubytovanie a prácu majú.

moznosti

maria19999,
reagovala som na bezdetné baby/ženy do 30 konkrétne, ktoré sa za 10 € a aj menej dostanú napr. do Rakúska, môžu sa starať o deti a vtedy dostanú bývanie a stravu zadarmo v rodine, ktorá ich príjme. V Rakúsku sa robí len 19 hodín do týždňa (stále hovorím o opatrovaní detí) a k tomu dostane ešte min. 415 € pre seba mesačne + zaplatený jazykový kurz.

Nie je to síce robota, ale výhodnejšie než čokoľvek spomínané od dohôd po ťahanie 12tok v stoji a v noci. Na to som presne narážala, že by som na mieste týchto báb utiekla aspoň na pol roka. Na rozbeh fajn.

Prečo koza? Bolo to treba?

ehm

"Písal sem jeden otec dcéry a mal 100% pravdu". Myslíš??

To je od ocinka síce pekné, že ju chce živiť aj do 40tky, ale koľko bude mať vtedy rokov on alebo ak sa mu niečo nenajbože stane, kto bude jeho princeznú živiť potom? Myslíš si, že potom tú robotu zázrakom nájde a začne sa o otca starať ona? Chcem to vidieť!

Oreo_1

Písal sem jeden otec dcéry a mal 100% pravdu. Predsa jeho dcéra nie preto vyštudovala, aby robila s titulom niekde za pásom. Ak si to tak štát myslí, tak potom nech sa nečudujú, že mladý po skončení VŠ odchádzajú za prácou.
Mám dosť známych, ktorý poodchádzali do Čiech, dokonca do Poľska a aj Maďarska a poväčšine tieto krajiny ponižujeme.
Ja som robil pri automobilke a nie je to až také pekné, ako píšu. Poväčšinou vám lekár potvrdí papier iba na obmedzenú prácu, takže zmluva na dohodu, alebo vás potom prepustia po skúšobnej dobe, alebo jednom roku. Majú dobre zaplateného závodného lekára.

MarienkaS

Tiez som makala vo vyrobe aj s VS. Dvihala bremena, ktore neudvihne ani chlap. Po 4 mesiacoch mi odisiel chrbat, zacal unikat moc z oslabeneho mocoveho mechura, pravidelne odpaduvala. Tahat 12tky, nemozes ist na hajzel, ani si cupnut, nie este sadnut. Za 300 euro v cistom mesacne. Rok som sa nemohla vyliecit. Trvalo poskodene zdravie. Podmienky a plat horsie ako pre dobytok. Len kvoli tomu, aby som nemusela pocuvat taketo sproste reci sprostych ludi, ze mam VS a som leniva. Aj teraz to pocuvam, ked som uz kripel, ze som leniva a mam ist robit cokolvek. Robila som cokolvek. Umyvala riady v kuchyni bez vetrania v 100 stupnovej horucave, umyvala hajzle, dokladala tovar, vo vyrobe, roznasala postu. Cokolvek, co sa naskytlo a s VS. Vobec mi to nevadilo. Doteraz som si nezarobila ani na matersku a ani na dochodok a to uz robim takto skoro 20 rokov, na sprostu dohodu a za smiesny plat. Ziadne uspory, najom, o byte, ci aute mozem snivat. Zdravie v riti. Vsetci mi, len sprosto nadavaju a urazaju ma. Sproste kolegyne s ucnovkou sa mi posmievali, ze s VS robim taku robotu. Zakomplexovane chudery ste, co nadavate ludom, ktori potrebuju pomoc a radu, chcu zit, prezit. Takto budu zit aj vase deti. Vsetko sa vam to vrati. Pridete o zdravie, na dochodok a budete zivorit, ako my a este ako bonus si budu sprostaci o vas obtierat papule.