Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Peter_27

Ahojte baby!
Tiež mám 27 rokov, podobne ako Jupiter som absolventom práva a už druhý rok pracujem iba občas na dohodu, ale nie v oblasti práva.
Pochádzam z malého okresného mesta, kde práca v danej oblasti absentuje a ak sa aj nájde, tak tam prijmú iba na základe známosti.
Hneď po skončení VŠ som robil ako predajca v predajni mobilného operátora, ale bola to iba brigáda. Potom nasledoval UP, neskôr práca na dohodu ako špeditér u jednej medzinárodnej transportnej spoločnosti, opäť UP, práca na dohodu - recepčný, opäť UP. Chodím po konkurzoch, dokonca som bol už aj v zahraničí na prijímacom pohovore, tam by ma boli aj prijali - ekonomický asistent, ale to som si nevedel nájsť ubytovanie a nemal by som z čoho žiť prvý mesiac. Problém bol v tom, že pýtajú všade nájom + kauciu na 2 - 3 mesiac a to je dosť.
Otec je na polovičnom invalidnom dôchodku + evidovaný na UP, mama prináša domov iba minimálnu mzdu a pracuje od mrku do svitu. Bývame v rodinnom dome a niekedy máme problém aj čo dať do hrnca, takže podnájom je vylúčený.

Buki

@Jupiter_1 V Oblsati prava sa neuchytis nikde pokial nemas znameho pravnika. Preto su pravnici len deti pravnikov. Na to aby si nieco mohla s pravom robit musis mat prax a ked nemaz znameho tak ta nik na prax novezme.

Ipsik

Teraz o všetkom rozhoduje trh plus nejaké iné, pridružené "zákony džungle". Keď sa robilo kedysi do džezu na sklad, tak sme boli výrazne v pluse a keď sa robí premyslene, v súlade s potrebami trhu, tak sme výrazne v mínuse. Hrať do džezu je asi lepšie ako nehrať vôbec...

Adka26

ahojte dievcata mam ten isty problem vsade som doteraz pracovala na dohodu a mam 26 rokov vysoku skolu... na Slovensku proste ludom nechcu davat zmluvy...

Jupiter_1

Ahoj, nie si v tom vôbec sama.
Mám tiež 27 rokov a druhý rok som na UPSVaR. Ja mám ukončené právo a doteraz som tiež pracovala iba na dohodu a v oblasti, čo s právom nemá takmer vôbec nič spoločné.
Prvýkrát sa mala to šťastie a prijali ma do účtovnej kancelárie ako administratívnu pracovníčku. Robila som "akože" na dohodu, ale účtovník sa mi neunúval zaplatiť za 4 mesiace a potom ma poslal preč. Neskôr som sa dozvedela, že v našom meste je známy tým, že strieda ľudí, alebo neplatí.
Potom som išla na absolventskú prax do jedného autosalónu. Pracovala som v kancelárii, čiže obyčajná administratíva.
Neskôr som robila 3 mesiace ako sekretárka v autoservise, tiež na dohodu.
Ja som už tiež skúšala aj obchod, dopadla som podobne ako ty. Za pás ísť nemôžem, mám zdravotné problémy. V našom okolí sa v oblasti práva neuchytím. Chodím po pohovoroch, ale stále nič. Akurát si ma vždy nájdu spoločnosti ako Avon, Tupperware a Zepter, ale to už naozaj nechcem.

Najčítanejšie články