Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Stevino

Mám 26 ročnú dcéru, absolventku VŠ a taktiež bez práce. Poviem vám iba toľko, nikdy by som nebol poslal preč z domu v 18-tich a určite ju nevyhodíme ani ako 40 ročnú, ak sa bude doma cítiť dobre. Je to moje dieťa o ktoré som ochotný postarať sa aj o pár rokov.
Viem, že vyloží všetok úsilia, aby si prácu našla, ale jednoducho sa jej nedarí. Žijeme v okrese s vysokou nezamestnanosťou, kde repertoár pracovný ponúk pozostáva z predavačky, pokladníčky, príp. upratovačky. Moja dcéra skončila VŠ, ktorá ma stála nie malé peniaze a ju nie malé úsilie a práve preto nedopustím, aby skončila kdesi v sklade, alebo za pásom.
Pokúšala si nájsť prácu v BA, ale s tým nesúhlasím ani ja, ani manželka, aby platila sama nehorázny podnájom, električenku z platu, ktorý jej ako absolventovi ponúkali. Ak si tak prepočítam, zostane jej pár eur na celý mesiac, nato predsa nemusí chodiť do práce.
Poznám jej kamarátky, ktoré sú na tom podobne, takže nie je nutné ihneď odsúdiť túto vekovú kategóriu. Hovorím za seba, ale moja dcéra náročná nie je, čo sa týka financií a taktiež neohŕda ani prácou, ale je nemysliteľné, aby absolventka VŠ skončila na mieste, ktoré môže obsadiť niekto aj so ZŠ.

grambulo

Nie, utek je bezna taktika ludi s chabym argumentacnym potencialom :) Doktorka nebudes, lebo ti chyba ludskost. Vlastne sa vobec nehodis na pracu v zdravotnictve, ak tak na patologii. Bye. To nie je jazyk na urovni C1 :)

ANGEL-DEMON

tu ide o to že či musí alebo nemusí....

lebo ked niekto býva s rodičmi, maminka nakupi potraviny, navarí, operie... resp. "urobilo sa to..." tak nemusí riešiť absolutne nič...

ale! keby dotyčná žila sama tak by ju tlačili šeky.. najom, energie... jesť si kupiť,.. tak by si sakra rozmyslela či bude doma a zaklope jej jedneho pekneho dna exekutor na dvere alebo vš vzdelaná zdvyhne riť a pojde robiť aj tú "podradnú" prácu predavačky..

ja som vyštudovala zdravotnu, koncom jula som si poslala zivotopis do nemocnice ze nastup od septembra by som chcela, o 3 dni mi volali ze potrebuju od augusta,...zobrala som to, nešpekulovala som, nemrzelo ma že som sa ukratila o mesiac prázdnin...
robila som 6r. v nemocnici.. ked som dala vypoved oddychovala som 2 mesiace
a ked som si poslala životopis do tyždna som mala prácu,..

.. robila som v obchode 2 roky absolutne nemali problem s tym že som to neštudovala... ale ide o to že ked sa na mna pozreli tak na mne videli že pracovať chcem...
že som nehádzala xychty "je mi to jedno" komunikovala som s nimi so záujmom, povedala som im že sa rychlo učím nove veci a mám záujem o tú prácu... aj som ju dostala... bez problemov,..

pred rokom to chcelo zmenu, ááá reku vyskušam kadečo iné... tak som menila každy mesiac robotu, čo je dokazom toho že práce je dosť.. aj ked v jednej som nepresla vstupnou koli alergii, lebo som to napisala na zaznam ze mam na peľ... pritom zo zaznamu som povyberala vsetke moje diagnozy kompromitujuce....
no a tam som zakotvila v mojej sučasnej práci vo výrobe, kde robím chlapsku robotu fyzicky naročnu, videli moj životopis neriešili... iba sa ma pytali na pohovore či si to viem predstaviť, ked som taku prácu este nerobila.. moja odpoved: som technicky typ, viem opraviť aj ked sa niečo pokazí a rychlo sa učím novým veciam, nemám problém.... na otázku som neostala v šoku a nemykala som plecami nechápavo, nečumela ako tela na nove vráta... ako tí ktorí sa čuduju že prácu nedostanú...
po tyždni ma už nadriadený chválil a daval ma za príklad mojmu kolegovi mantavemu ktory tam robi 4r. a poriadne prácu nevie..
a ja žena to zvládam lepšie ako väčšina chlapov čo tam robí... nemám problem absolutne s ničím, som im uplne seberovná...

asi tak...

takže treba sa aj tváriť že tú prácu naozaj chceš..

ale áno teraz je problem v tvojom pripade si najst prácu, pretoze situacia je taka a dokonca som to aj niekde čítala v nejakom článku o zamestnaniach kde boli rozhovory že akeho človeka zamestnaju akeho nie....reč tela na pohovore...nazor psychologa, zamestnavatela,...atd....
a bolo tam aj také, že pokial je človek roky evidovaný na urade práce je to pre potencionalneho zamestnavatela nezaujimavy taky zivotopis, lebo taky clovek pravdepodobne nemá záujem o prácu ked si ju napriklad 10 rokov nenasiel.... takze tak...

kabel

A čo sa týka "verejného ohovárania", tak ako sorry, ale keď nenapíšem, kto to menovite je, tak neohováram. Navyše píšem len fakty, nie výmysly.

kabel

grambulo, nie som zdravotná sestra :-)) Keď nemáš argument, tak sa snažíš zhodiť oponenta, to je bežná taktika ľudí s chabým argumentačným potenciálom. Bye!

grambulo

Aj keby ju poznas, nezijes jej zivot a nemas pravo ju sudit a verejne ohovarat. Je to jej vec, ci pracuje a preco nie. Staraj sa o seba, ked si taka dokonala. Predpokladam zakomplexovana zdravotna sestra, ktora nie je adekvatne ohodnotena za svoju pracu. Mimochodom strasne arogantna. Teba musia ludia strasne nenavidiet a ani sa im necudujem.

kabel

grambulo, nie je to moja známa, ale blízka príbuzná. Zdravá je ako repa. Ale nepotrebujem ti nič vysvetľovať. Ja ju poznám, ty nie, takže si to TY, kto točí o niekom, koho nepozná, nie ja :-DDD

Najčítanejšie články