Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

mmmmmehm

Tak moju uroven ty nikdy nedosiahnes. Prave kvoli tomu som tam, kde som. Chudera s ohnutym chrbtom a obmedzenym myslenim nema sancu sa v zahranici presadit, len pyskovat na Slovensku a hrat sa na dolezitu. Nic ine nemas.

ehm

Inteligent a gentleman v jednej osobe. Tvoje okolie musí byť nadšené. Ak si myslíš, že sa znížim na tvoju úroveň, mýliš sa!

mmmmmehm

No kde si bola moja? V Chorvatsku? :D Taky pysk si uz ani vsimat nejdem. Ja si mozem dovolit vyjadrovat sa ako chcem. Ty nie :**** pusku na pysk :D

Jaja15

Ja som robila v BA, tam už vôbec nie je problém zohnať si prácu...Niekto tu spomínal koncipientskú prax za 270 Eur, treba si uvedomiť že je to len prax nie klasické zamestnanie- , advokátske kancelárie to len využívajú...ale v BA sa dá zohnať aj dobrá práca aj dobre platená...a nikto netvrdí že si musíš prenajať hneď byt a ťahať celý prenájom sama...funguje to tak že 3-4 spolubývajúci sa delia o nájomné, takže na osobu to víde cca120-150 eur...ďaľšie možnosti - ubytovňa, podnájom, intrák...Ak má zadávateľka témy strednú školu, nech skúsi prácu na VŠ napr.na študijnom, bude mať nárok aj na intrák...Samozrejme ak v BA niekto aj platí za ubytovanie, nemôže počítať s tým že si našetrí na byt, ale minimálne získa prax a od toho sa potom môže odraziť...nie je dôležitá škola, dôležitá je prax...s praxou potom môžem zháňať zamestnanie bližšie k domovu alebo v BA lepšie platenú prácu....

ehm

Mesačný princ už konečne napíš čo také strašné prežívaš. Čo si myslíš, že ťa tu niekto spozná? To nie je pravdepodobné.

ehm

Milý mmmmmehm, na rozdiel od teba nemám pysk ale ústa. A len tak na okraj ty, ktorý všetko vieš, vo fabrike akejkoľvek som v živote ani nebola, nie to tam bola zamestnaná a na dovolenkách som už bola aj na takých miestach o akých sa tebe ešte ani nesnívalo. A to som bežný zamestnane.
A ty si si vysokú robil v zariadení s akým stupňom stráženia?Tvoja slovná zásoba naznačuje najvyšší stupeň ostrahy. Buď rád že si už na slobode a čuš!
A ešte, šťastný človek ktorý našiel miesto hoc aj v zahraničí sa takto nespráva. Je mi ťa ľúto!
A pozor, ak ťa porazí, liečbu si budeš musieť zaplatiť!

K_Mia

Som od Revúcej a pred 2 rokmi som promovala na jednej z právnických fakúlt. V okolí Revúcej som si prácu nájsť nevedela, tak som začala hľadať pozíciu advokátskeho koncipienta v BA. Po 2 mesiacoch aktívneho hľadania som síce prácu našla a aj som ju dostala, lenže mi v čistom by som bola zarobila 270 eur, čo by mi nestačilo ani na podnájom. Okrem toho neprajem nikomu tie ponižujúce pohovory v advokátskych kanceláriách, ktorými som musela prejsť. Samozrejme neprijala som ju.
Teraz pracujem u jedného účtovníka - čierna práca, ale aspoň mám aké také peniaze. Samozrejme je to práca iba na obdobie daní a potom som tam, kde som začínala.
Mám VŠ a tiež tvrdím, že neštudovala som preto, aby som išla robiť niekam do automobilky. Najradšej by som sa vykašlala na SK a odišla niekam do zahraničia, kde človeku aj zaplatia, ale nemôžem si to dovoliť, lebo žijem iba s maminou, ktorá je invalidná dôchodkyňa a zostala by celkom sama a bez pomoci.

mmmmmehm

Rozkradli a rozpredali vsetko, co za nieco stalo a teraz lizu rit zahranicnym otrokarom. Tvaria sa aki su dobri, kolko prace priniesli na Slovensko. Ludi, ktori ich volia v mediach oznacuju za lenivych, no a sprostaci bez VS im veria, ze je to naozaj tak. Hraju sa ako im je dobre a kto povie pravdu a chce viac, toho chcu umlcat a zdeptat.

mmmmmehm

Na dovolenku tu nenasetris cely zivot. Ja som VS vystudoval tu a platil som si ju sam z toho, co som zarobil.
Ako pisem, drz pysk, nevies o com je svet.
Nejaka chudera od pasu vie o mne vsetko :D nevies ani aka situacia je okolo teba na Slovensku. Ta vypustia z fabriky celu osprostenu co?