Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Otrassss

Toto presne robia v restauraciach co pisete bud na pomocnu silu do kuchyne alebo na casnicku ja som takto obsluhovala 4 hodiny a nikto ma nezaplatil!!!!

Antonia_P

Áno, Allianz je provízny systém a síce majú niečo ako fix, ale ten je až po určitých kontaktoch = zavádzajúce. Myslím, že to tu už aj niekto písal. Chyžná + recepčná, to máš tak aj v KE, kde je známy jeden penzión, že takto zneužívajú uchádzačov o zamestnanie.
Áno, naozaj na všetko potrebuješ známosti, inak to žiaľ nejde. :-/ Ak si priamo z KE, tak práce je dosť, ale na brigádu prijímajú skôr študentov, ktorí budú robiť aj za menej, alebo ženy na dôchodku. Šancu veľmi nemáš.
Poniektorí ba sa mohli spamätať. Niekto študuje 5 rokov, obetuje štúdiu všetok svoj čas, niekedy aj školu dokončí s odretými ušami a vy mu radíte, aby išiel niekam na čerpaciu stanicu, alebo do obchodu. Tí, čo majú učňovky sa vyvaľujú doma, lebo "nemajú" prácu a spoliehajú sa iba na sociálne dávky.
Mám jednu známu, ktorá skončila ZŠ, po slovensky vie zopár slov, je pár rokov pred dôchodkom a v živote ešte nerobila a ani nebude, lebo sa jej nechce. Namiesto toho, aby si našla prácu, uvažuje aké choroby si vymyslieť a dostať invalidný dôchodok.
Jeden môj bývalý spolužiak zase skončil už toľko spomínané právo a robí špeditéra pre medzinárodnú kamiónovú prepravu. Áno, zaplatia mu a to celkom dobre, lenže pracuje totálne mimo odbor, čiže o pár rokov mu bude právo k ničomu.
Ja som vyštudovala špeciálnu pedagogiku a mesiac som robila v autosalóne ako administratívna pracovníčka a poviem vám, najväčšie utrpenie bolo ak mal človek na uzde udržať 14 chlapov so servisu, ktorí boli niekedy hlúpejší ako moja topánka. Vzdelanie nulové a presne také isté aj správanie.
Prácu už našťastie mám vo svojom odbore, ale tiež to nebolo jednoduché dostať sa tam.
Skús sa popýtať rodiny, kamarátov, známych, či Ťa nevedia niekam odporučiť, inak to nepôjde.

Katusha04

:DDDDDDD Dámy a páni na SR! Takto sa dostanete k najlacnejšej pracovnej sile a ešte k tomu zadarmo. Kriste na nebi, keď každému zaujemcovi o prácu dajú upratať nejakú izbu, vykryjú si to a zadarmo maju upratané. Ja by som sa im poďakovala a odišla pred skúškou ešte. Kam to spejeme?
Ale poradím ti, čo ťa tu posielajú do Lidla, ak si nerobila s pokladňou tam ani nechoď, lebo narobíš si také manko, že budeš splácať ešte dlhé roky. Nehovorím o zdravotných problémoch, keďže v Lidli ťa hádžu jeden den do mrazničky, druhý na pečivo, popritom tovar a pokladňa. Či to tak je aj v iných reťazcoch to neviem. Keď už choď do takých mini potravín ako sú večierky, čo ti tam prídu ludia raz za hodinu alebo pol dňa. To je fakt primitívne ovládanie pokladne, aj keď tam tiež musíš natrafiť len na ochotnú dušu, čo ťa zaučí.

Mesačný princ

Tiny - jasné, že je to o známostiach. Snáď si si nemyslela, že nájdeš prácu len tak, alebo áno?

Tiny

Ako, nemyslíte si, že ja tu odmietam všetko zaradom, alebo som vyberavá. Vôbec nie! Dnes mám za sebou dve pohovory aj so skúškou a fiasko. Napokon som vyskúšala ten Allianz, s administratívou to nemá nič spoločné je to callcentrum, predaj ich produktov a naháňanie klientov. Chceli ma nalákať na fixný plat + bonusy. Neviem či som ju pochopila správne ale aj ten fixny plat dostanem len vtedy, ak namotám nejaký počet ľudí. To je niečo čo by som nezvládla a nemám na to vlohy. Odtiaľ som šla na pohovor do malého penzionu kumulovaná pozícia Recepčná – chyžná. Všetko super, majiteľ bol nadšený, že viem robiť s počítačom, nie som expert v Anj, ale nejako by som sa vedela dohovoriť, až to vyzeralo nádejne. Dali mi však skúšku upratať izbu, so slovami že tu sú čistiace a upracte ako viete. Tak som pozmývala, povýsavala koberce, utrela prach, skrine, vydrhla kupeľnu a šťastná po hodine odovzdala izbu, načo ma zdrbali pod čiernu zem, že je to nedostatočne a izba nie je podľa hotelových štandartov, ktoré som si v danej chvíli mala zistiť boh vie z kade. Úplne som bola z toho zničená. Ale tak čo ja sa môžem porovnávať, keď predo mnou tam bol niekto z Hiltonu? A teraz maj nádej, že to bude lepšie ... ani som nemala chuť si pozerať ďalšie inzeráty, keď som prišla domov. Ale poslala som si do realitky, čo je opäť len dohoda a do dvoch butikov, kde síce chceli prax 2 roky, ale čert to ber. Fakt je to všetko o známostiach, alebo ako?

Jaja15

Ja nepochopím čo tu zadávateľku práce odhovárate od inej práce ako prácu pre vysokoškoláka....Jednoducho ak som bez roboty, vezmem hocakú prácu a popri tom si hľadám niečo lepšie....Čo bude ak dobrú prácu nezoženie ďaľších 5 rokov? Bude doma, rodičom na krku? Ja netvrdím že nech ide hneď niekde do výroby, ale môže skúsiť obchod, banky, poisťovne....Na zlý kolektív a hlúpe kolegyne môže natrafiť všade - aj v kolektívoch kde sú len vysokoškoláci....Ja na mieste zadávateľky témy zoberiem životopis(kde budú aj všetky brigády), pobehám všetky firmy a obchody v mieste bydliska a v blízkom okolí a ponechávam im tam životopis s telefónnym číslom....Napr.do takého Lidla, Kauflandu, na pošty berú ľudí stále....Robí sa tam väčšinou na smeny, čiže počas voľna môže stále zháňať lepšiu prácu a chodiť po pohovoroch....čím dlhšie bude doma, tým bude mať horšie pracovné návyky...V dnešnej dobe už VŠ nič neznamená, podstatná je prax a častokrát vek....Na VŠ si potrpia akurát v štátnej správe, vo firmách je vysokoškolák na úrovni stredoškoláka - záleží od praxe a jeho prínosu pre firmu....

studentka00

Ahoj ja mam tiez vs a vobec by som ta neodsudzovala zato ze by si neisla do menej kvalifikovanej prace. Ja som raz isla na miesto kde staci zs/ss vzdelanie a bola to hroza. Na vyske som bola zvyknuta na inteligenciu takt,slusne spravanie a v tejto robote to pre mna bolo ako studena sprcha. Same sproste reci ze mam vysoku davali mi to v praci doslova vyzrat davali mi doslova najviac prace robit . + ako bonus vsetci len na cigarety chodili ohovarali no katastrofa. Pre vychovanu vzdelanu babu je to fakt utrpenie ked sa dostane do takeho kolektivu....

Kata001

Ja som neštudovala právo niekde v USA, alebo v Belgicku, iba v susednom Maďarsku a mám podobný názor ako Ve_M. Mám bývalých spolužiakov, ktorí študovali na slovenských právnických fakultách a zďaleka nemajú všetci bohatých rodičov a pracujú. To sa potom môžeme baviť takto aj o iných VŠ. Problém je rodinkárstvo a kopec debilných ľudí na miestach, kde by mohli sedieť napríklad aj tí, ktorí sem písali, že sú absolventmi práva a pomaly budú zametať ulice. Ešte fajn, že aspoň sudcovia nemôžu pôsobiť na teplučkom miesto až do smrti, lebo donedávna bolo ešte aj toto možné. Vina štátu, potom nech sa nikto nečuduje, že normálny ľudia odchádzajú do zahraničia.

torrence

Smejem sa, ako sa tu absolventi práva sťažujú na "svojich" starších kolegov, ktorí ich zákonite tak správne právnicky zdierajú :D
Keď tú tortúru absolvujú tak budú rovnakí :D

1ada1

ve_m prosím neporovnávaj sa ked si študovala a pracovala v zahraničí... ked ide niekto na Slovensku na právo a vidí ako sa tu žije musí rátať s tým že skončí ako predavač alebo čašníčka ako tu spomínala dávnejšie jedna baba že pracuje v kaviarni a každý večer plače do vankúša.. kto musí ten vezme aj podľa teba tú strašne podradnú robotu lebo musí živiť rodinu. Benovej syn ma pravo a uz robi v Bratislave v teplucku v kancli. Pravo je odbor len pre bohate deti co v nom budu aj pracovat.... otvor oci...