Neschopnosť nájsť prácu

Príspevok v téme: Neschopnosť nájsť prácu
Tiny

Chytá má zúfalstvo, stav, kedy padám asi na dno. Neviem si nájsť prácu! Pripadám si ako keby každý vedel niečo robiť a mal snahu len ja nie. V krátkosti moja situácia ... mam strednú odbornú školu s maturitou (obchod a podnikanie) tri roky VS (hútnictvo) neukončila som, nedalo sa, vrátiť sa nema zmysel ani nechcem) registrovala som sa na UP v 2012 a odvtedy som tam. 4,5 roka na UP hanba neskutočná a neviem to zmeniť. Nie žeby som nepracovala vôbec, po troch mesiacoch od registracie som si našla absolventskú prax v realitke administratíva (napln práce ctrl c+v) skončila mi ale ostala som tam 2,5 roka na čierno s prísľubom od nich že už riešia trvalú zmluvu/projekt vezmu ma a ja hlúpa som im verila. Keby aspon z toho bol doklad na UP že ano nejaká dohoda bola ale proste nič. Potom ma prepustili a do mesiaca som si našla dobrovolnícku prácu tiež v administratíve (napln práce ctrl c+v), bolo to na pol roka a už to bude rok čo som doma zadarmo. A len chodím po pohovoroch. Skúšam administratívu ale moja prax je nedostatočná, skúšam aj také ako sú predavačka (ale nemam prax s predajom a pokladnou čo mi aj bolo povedané že na takú poziciu nemam šancu keď nemam ani len základy), už aj na vrátničku som podávala a nič. Asi 4 x krát som bola na zaúčaní a napokon aj tak vzali iného. Fakt netuším čo mam robiť. Jediné čo mu sa vyhýbam je linka. Nezvládnem ťahať 12ky a nočné (mám taký problém že ak som celú noc hore ráno mi je zle a som mimo). Mám 27 rokov, žijem u rodičov z toho pracuje len mamka aj to za minimálku, oco je tiež na UP ale pred dochodkovým vekom a tiež ho nikde nechcú. Chcela by som pomôcť ale kdee? Ako? Ani len na obyčajnú brigádu nemam predpoklady, lebo tam berú len študentov. Mam to overené písala som agentúram aj zamestnávateľom. Čo robiť? Ako to zvládnuť?
Plus, môžem si vybaviť dávku v hmotnej núdzi čo je tých 60 eur ale podľa niekoho to treba odpracovať podľa niekoho nie. Neviem či by som sa dokázala tak prekonať aby som šla robiť VPP s niekým čo na dávkach dostane 400 eur a robí to isté čo ja pričom mam školu a aspoň ako takú prax.
Je mi pomoci? Alebo som fakt beznádejný prípad? Keď nič, tak aspoň som si vyliala dušičku.

Ma_ca

Akože, to je totálna blbosť, že v Rakúsku chcú iba zdravotné sestry a lekárov. Takúto somarinu môže napísať iba niekto, kto o pracovnom trhu v Rakúsku nevie vôbec nič.
Ak niekto ovláda nemčinu, je na tom oveľa lepšie, ale ak nie, aj tak nie je nič stratené. Môžeš si vybrať prácu od práce v sklade, chyžnej, kuchárky až po práce v rôznych fabrikách, nemusíš byť ani lekárka a ani zdravotná sestra. Ak ovládaš jazyky nie je problém sa zamestnať na recepciách rôznych firiem, v callcentrách, SSC sektor.
Prácu v Rakúsku si teraz nájdeš ľahšie ako napr. o pár mesiacov, lebo podľa nového zákona to bude o niečo obtiažnejšie, nakoľko budú môcť zamestnať cudzinca iba ak na danú pozíciu nenájdu uchádzača z vlastných občanov. Myslím, že niečo podobné majú maďari a taliani.

Samantha00

MItasko cista pravda co pises.. Jaja vsetky tieto veci mame uz poriesene.. Bohuzial je mi luto ze na sk sa neda dostojne zit ze vsade ma chceli ako cerstvu absolventku vysky na dohodu alebo pol. uvazok.. ako sorry mam zivot pred sebou a nemozem mat mesacne 148 eur... Viem ze aj v zahranici treba makat nikto necaka ze bude mat co i len euro zdarma...

Mitassko

Tie skúšky ala fejkové pohovory, možno tam ani nikoho nechceli, len hľadali niekoho kto za nich zamaká...mám známeho čo vlastní autoservis.... zamestnáva až jedného človeka na tpp. Dvaja sú na dohodu, jeden na čierno. Keď je veľa roboty a chalani nestíhajú, hodí inzerát, spraví pohovor a chlapov si tam nechá na skúšku.... dá im niečo opraviť, zabijú 2-3 hodiny a oni to len doladia. Takto si za týždeň nazbierajú ľudíaa .. a potom ak vôbec dá vedieť tak že vybrali iného, alebo sa neozve vôbec. Pritom miesto ani neobsadzuje. A toto robí každý štvrť rok podľa roboty. Oje** neskutočné v tom štáte.

Jaja15

Samantha nechcem ti brať ilúzie, ale ani v Rakúsku to nie je bohviečo...sama zistíš, že dobrú normálnu prácu je problém aj tam zohnať....budeš mať trochu jednoduchšiu situáciu, ak ti prvú prácu pomôže zohnať sestra....Vždy tam budeš len cudzinec a ako na takú tam na teba budú aj pozerať....Pokiaľ nie si zdravotná sestra alebo lekárka, tak tam zoženieš väčšinou len pomocné práce za ktoré budeš dostávať menší plat ako domáci....Ale to sama zistíš....V podstate kto chce pracovať, prácu všade nájde(manuálnu), ibaže niekde za lepší plat. Sama zistíš že v tom Rakúsku budeš mať síce vyšší plat ale aj vyššie náklady. Záleží od šťastia na akú prácu natrafíš a rovnako aký nájom zoženieš...

Samantha00

ahoj Tiny uplne ta chapem. Tiez mam vysokoskolske vzdelanie a neskutocny problem najst si normalnu pracu na zmluvu. O tom co som poprezivala pri hladani si miesta mozem napisat knihu. Este tento rok na jar odchadzam do Rakuska pracovat aj s priatelom ktoremu tam pracuje sestra . Dostaneme pekny slusny plat a normalnu pracovnu zmluvu. Je mi luto ze na sk nasilu zamestnavatelia tlacia mladych robit na dohody nacierno alebo pol.uvazky. Na Slovensko sa nemienim vratit zial bohu. Aj keby som mala mat deti chcem aby zili v Rakusku chodili tam do skoly chcem tam proste ostat. Este pred par rokmi som si myslela ze sa na Sk nieco zmeni ale nezmeni sa ako vidim nic. Narodit sa tu ako priemerny normalny clovek znamena byt otrokom vo fabrike .Smutne ale realita

kratkegate

bože angela demon ty si robila všade na svete všade ti to išlo už si bola sestra predavačka aj robotníčka vo výrobe...sa čudujem že nie prezidentka

Jankapb

podľa mna by sa celá robota na dohodu mala zrušiť!! načo je to dobré? neráta sa ti to do dôchodku namakáš sa ako normálne len o pár hodin menej hlavne že dôchodcovia čo by už mali byť doma sú na normálnych miestach na tpp... čo by zato mladý človek dal....

ANGEL-DEMON

a čo sa týkalo zaučania, nebolo kedy...
najprv som sa zaucala na kase tak ze ma dali do kasy, otvorili sme ju nablokovala som asi 10ludom tovar...zavrela a isla som tovar vykladať...takto asi 3x.. a potom ma už dali samu do kasy, ked som niečo nevedela mala som sa opytat kolegyne v kase predo mnou...
no na kase mi to išlo už po tyždni lepšie ako dlhodobym kolegyniam :-D bola som rychla.. kym kolegyna vybavila 5ludí s 3 vecami, ja som nablokovala 10 ludí s plnymi nakupnymi košikmi...
kedze mi to šlo tak ma dali do hlavnej kasy..
práca sa mi páčila.. len keby som bola na plnom uväzku ostala by som tam doteraz...kedze práca ma bavila.. no za 2 roky ma nan neboli schopny dať... ale prisli 2 protekčné tie mali hned plny uväzok...tak som sla preč...

ANGEL-DEMON

katusha... ja netuším absolutne o čom to točíš! ale ja som robila 2 roky v lidli a nič také ako manko tam nemajú..!!! velke retazce take nemajú..! ani tesco v ktorom som tiez pracovala..

nepíš tu bludy, neoverene info na zaklade tvojej domnienky... ktoru si pletieš s CBA!!!

v lidli ja osobne som väčšinou iba v kase sedela, mozno 1x za tyzden ked bolo menej ludí som sa dostala na predajnu vykladat tovar,... a napriklad pečivo ma bavilo k tomu som sa dostala az po 2 rokoch ked som tam končila..
v jeden den som mala v kase +6€ na druhy den -10centov
akoze najlepsie bolo cim mensi plus ci minus.... ale nikto nam to z platu nestrhaval..

manka funguju iba v malych potravinách, CBA, BILLA, drogerky...atd... kde človek musí zaplatit aj to čo niekto ukradol...
velke obchodne retazce to odpíšu,...

Jaja15

U nás v každom obchode na kasu zaúčajú a to aj v Lidli, pár dní pri tebe niekto stojí a kontroluje ťa....až potom ťa nechajú pracovať samu...v banke som mala kolegyňu ktorá predtým robila v Lidli, tým že tam robila na kase s peniazmi sa dostala na kasu v banke...Mala strednú školu, prax s pokladňou, tak riaditeľka ju zobrala - ostatné uchádzačky boli síce s praxou v administratíve ale bez praxe s peniazmi alebo rovno po škole...neviem ako je to v Kežmarku s prácou či je taký problém, u nás (západné Slovensko)taký problém momentálne nie je....