Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Johanson: asi nejsem jediný kdo chtěl změnu k lepšímu, byť i já se pohybuji někde mezi realismem a idealismem.

Co ti vlastně vadí na "homosexualitě"? Píšeš že to někoho pohoršuje, koho konkrétně? Že to není přirozené? Je, možná je to zvláštní, jiné, ale je to přirozené. O účelu sexuality bychom zde mohli diskutovat. Mohli bychom se bavit o tom, kolik mužů, nebo žen žije s se svými partnery, ale cítí jinak, musí něco tutlat, potlačovat. Ano, někdy se tak sami rozhodli, někdy pod tlakem. V tomto je to na každém z nás. A já chci jen jedno, aby to lidé chápali, a naučili se s tím žít.

Ty věříš v reálnou existenci pekla? Už jsem se k tomu vyjádřil.

Johanson

Chtěl bych trochu více spravedlivý svět.
To je zbožné prianie z tvojho pohľadu. Každý by chcel viac spravodlivosti, no musíme žíť v neustálom kompromise a niekto to znáša viac iný viac trpí. A lepšie nechcieť spravodlivejší svet lebo more ľudí by sa malo horšie !
Čo si ľudstvo zaslúži, to bude mať.

MobyDick

Johanson: píšeš s Vámi, máš na mysli to, že jsem gay, a nebo to, že mám problém, respektive obojí? Ale ta sexuální orientace není můj jediný problém, respektive to už je problém ostatních jak se na to dívají, ne že by mě to nezajímalo, zajímá, a možná právě proto, že v době mé puberty byl ten problém ještě dosti tabu, mě to třeba zachránilo před mnoha problémy a zklamáním, protože jsem v tomto citově více otevřený, a beru vše vážně.

I mě trvalo dlouho, než jsem se otevřel. Ani ve snu by mě ještě před rokem nenapadlo, že budu o tom někde psát, nebo dokonce mluvit, ale teď mi to pomohlo. Kdyby byli odmítavé reakce, tak bych se sbalil, a nic by z toho nebylo, ale já už tušil, že alespoň v tomto se doba změnila.

Se mnou nemusíš plakat, já zase tak slabý nejsem, naopak. Už jsem si svým prošel, člověk se zocelí.

Ano, ale mě v mnohém společnost brzdí, a to cítím už od dětství, celý život se jen musím přizpůsobovat. Ale já chci být nespoutaný, to poslední pouto je má rodina, ta je pro mě navždy tím nejsilnějším, ale toto musí pochopit. A jaké má lidstvo cíl? Vím jak mi odpovíš, ale bez aktivity by můj cíl byl vím jaký, byl by to můj konec.

Už jsem se omezoval dost. Já už myslím na takové změny, o kterém ani ty nemáš potuchy, a to i politické, tady ale vím, že se to konat nebude, protože většina chce zachovat původní stavbu, chápu to. Chtěl bych trochu více spravedlivý svět.

Johanson

Vďaka za úprimné slová. Vieš, že s Vámi si človek lepšie pohovori o živote ako s mužmi čo majú všetko v poriadku. Človek ktorý má problém je otvorenejší hovoriť o problémoch života. Je napísané :
Plačte s plačúcimi, radujte sa s radujúcimi Pomôžte, ktorým treba pomôcť.
Človek má svoje sny a túžby, na druhej strane, spoločnosť v ktorej žije ,tá ma svoju morálku a ľudstvo má svoj cieľ.
A všetci musíme ako najkomromisnejšie sa to dá, prispôsobiť a zladiť svoje sny a túžby s úlohami ľudstva a spoločnosti.
Toto robíme všetci !!! Niekomu sa darí viac inému menej, niekto má šťastie iný smolu.

MobyDick

Ipsik: ale na tomto fóru se diskutuje dobře, ale i já jsme se zde stal jistou dobou obětí útoku, tak jsem trochu ostřeji psal, někdy i s humorem. Ale asi jsem to zavinil tím, že jsem psal příspěvky na trochu jiná témata, ale já hledal, a někteří (zvláště dámská část na tomto fóru) to poznali. Možná ty příspěvky i někomu jinému pomohou, ale spíše jsem dnes v tomto už archaický, jiní se s tím nepárají, skočí do toho, ať se děje co se děje, ale stále si myslí, že pro většinu je to stále citlivé téma, a pro to bylo velice citlivé. Vždyť se mi hlavou honí celá má minulost, ty roky, asi jsem měl na rozdíl od druhých schopnost se upnout na jiné věci, a tím to odsunout, a vlastně to mám stále v sobě. Protože lidské vztahy jsou často bolestivé.

Ipsik

Ja som si už tu všetko povedal, obdivujem trochu MobiDicka, že dokáže tak výrečne písať. Keď sa človek vyrozpráva alebo aj vyzúri, tak sa mu uľaví, aj keď vy to nemáte v mentalite, čo nie je isto na škodu. Dal by som aj nejaké vtipy, ale tie sú už dosť pikantné.
....tak to Vy ste potom tá slečna, čo všetkým da.a na mojej párty? Nie, ja som učiteľkou Vášho syna:-D

MobyDick

Johanson: Snažím se psát přirozeně, autenticky, tak jak myslím a cítím, a emoce hrají v mém životě zcela nepostradatelnou roli.

Já nemám důvod někoho urážet, pokud na mě někdo neútočí, i tak, musí už mě velice vyprovokovat, abych něco nepěkného napsal, tady jsem to udělal jen jednou.

Diskuzní střetnutí několikrát do roka? Toto je jen anonymní fórum, a lidé jsou zde rozeseti po celém světě, i mě to někde zavane, protože na místě kde se nalézám teď, už nemám tu energii, a hlavně potřebuji postup v před. ale je zajímavé, že toto píšeš, když jsi zprvu spíše útočil?

Je třeba rozlišovat, a to mezi lidmi podle charakteru-lidství, protože to ostatní ztrácí na významu.

To, co jsi psal, je jakási determinace, na kterou už stejně dávno mnoho lidí neslyší, já na ni slyšel, a byl to můj veliký omyl života, spojený s depresemi a mnoha problémy, a to už od puberty. Pohoršovat někoho může určité chování, ale ne sexualita, a láska. A je jedno, jestli je mezi opačný a nebo stejným pohlavím. Já si dlouho zvykl žít sám se sebou, stačilo mi to, ale teď už mi to nestačí, a že jsem gay, to už vím dávno, protože tak cítím i myslím, ze zjevu to asi nikdo nepozná, ačkoliv i o tom jsou nějaké pochybné studie, nevím, jak jsou ty výzkumy reálné, něco sedí, něco ne.

To co jsi napsal mi připomíná, jako něco: "dostal jsi za úkol trpět, tak trp". Já už tak mám někdy zvláštní vztah k druhým lidem, a ještě mám toto. Já se chci především realizovat ve svém životě, zatím se to příliš nedaří, a toto co jsem o sobě vyjevil je jen uvolnění těch silných emocí, které ve mně byli, ta náklonnost, to že se to někomu nebude líbit vím, ale takový je život. Zatím to čtyři lidé z mého života přijali, a to je zatím jen konstatování, nikoho jsme jim nepřivedl.

A koho pohoršuji? Možná někdo pohoršuje, za to já nemohu, mnoho lidí nějak pohoršuje, ale myslím že toto je to nejmenší.

Johanson

Moby Dick,
Veľmi pekne ,jednoducho píšeš. Asi by bolo úžitočné robiť diskusné stretnutia niekoľko krát do roka aby to neostalo len pri výmene názorov na život a jeho problémov, ale aj pri kávičke, dobrom vínku a príjemnom bezurážlivom posedení. Takto to nemá šťávu a chýba fluidum .

MobyDick

Kycera: to víš že se chápeme, já většinou se snažím číst mezi řádky, ale někdy důležité detaily přehlédnu, nebo je prostě nechci vidět. A je pravda ,že pro staršího a zkušenějšího člověka jsme asi více čitelnější než se na první pohled zdá. A hlavně, kdyby mě někdo osobně poznal, mohl by sledovat můj život, nebo mé chování, takříkajíc z očí mi by asi leccos vyčetl. Takže jsem asi nevědomě něco o sobě už vypověděl, a v něčem asi i vědomě, už toho bylo na mě dost, poslední dobou jsem už cítil, že to musí jít ven, od méně závažných pochyb o sobě, až po toto, a to je ve skutečnosti to nejdůležitější, na tom asi stojí mé veškeré problémy.

1. Když jsem zde psal, tak jsem nějak podvědomě tušil, (respektive jsem si už četl nějaké jiné příspěvky), že velká část lidé je otevřená i k trochu více citlivým problémům. takže jsem asi tušil, že to přijmou, a ti kteří to nepřijmou, tak k tomu mají své důvody. Já to chápu, ale i oni by měli pochopit mě. U tebe jsem věřil tomu, že to nic nezmění, protože jsme se přece bavili o umění a literatuře, a tam je ta různorodost znatelná. Kdyby někdo nebyl schopen ani vyslovit jméno Wilde, či Andersen, potom bych věděl, že asi otevřený a vřelý ke mně nebude. A jsem rád, že lidi bereš takové, jací jsou. Vážím si toho, co píšeš o mně. Tento "test" už třeba nemohu provést na svých prarodičích, ti už nežijí, ale asi je to tak dobře, že jsem tenkrát mlčel, a jen tak snil, nejsem první ani poslední. Tady jsou i velmi sympatičtí lidé, na slovenské fórum mě to zatáhlo jednak proto, že mám k této zemi, resp. lidem vztah, a mojí dva prarodiče pocházejí z této země, jak jsem již psal. Má rád slovenštinu. Vím, že u mnohých zde jsou i více konzervativní názory, ale Slováky mám rád pro jejich otevřenost a upřímnost, nechci aby to znělo jako klišé, ale u mnohých tak tomu je.

2. Trvalo mi to hodně dlouho, více než dvacet let, ale bral jsme to skutečně jako takový svůj "kříž", i já jsme byl v dost brzkém dětství ovlivněn biblickými texty, a hlavně s tím "co by si o mně druzí řekli", toto se u nás dosti prosazovalo, a ačkoliv jsme to neměl rád, tak podvědomě se mi to dostalo do hlavy. Měl jsem potřebu to říci, a cítím větší klid. Ještě není můj život vyřešen, ale toto je první krok, a já budu velice opatrný, tím jsem si jist.

3. Já také, a to jsem si jednu dobu říkal, že sám jsme někdy k druhým necitlivý, opak je pravdou. Možná mě to pozitivně změní, a já se vrátím k tomu, jaký jsme býval jako dítě, k citu, ne jen chladný rozum, jak je vyžadováno. Jako v té "Sněhové královně" od Andersena, to je příběh plný kontrastu chladného rozumu, s naivním dětským citem plným odhodlání. A mě se "pohádky", kde je podstoupena určitá oběť, a to i velmi těžká, vždy líbily např. "Sedmero krkavců".

4. Samozřejmě, už toto o čem píšu možná mnohé pohoršilo, ale na druhé straně, čeho se stále ti lidé bojí? Já sám nejsem až tak obrovský liberál, v něčem jsem i dosti konzervativní, na tradice jim nesahám, ani na rodinu, naopak, jsme proti mnohým modernostem, ale o tom už jsem psal, když jsme kritizoval určitý "úpadek" (vývoj) kultury, umění. Na druhé straně člověk něco získá, něco ztratí, ale ten zisk bývá vždy cenný.

Já se na ty rozhovory rovněž podívám, není problém si je postupně vyhledat.

I já se asi budu musím zaměřit více na lidi které znám, a určitě se v mém životě budou objevovat i lidé noví-kéž bych měl štěstí na ty pravé (charakter). Děkuji ti za tvé přání mé osobě, a tobě také přeji vše nejlepší. Určitě se zde ještě budu pohybovat, a snad někomu i já poradím, párkrát jsem to už udělal. Toto je zatím mé poslední téma, ale určitě ještě budu mít jiné, ale už určitě jiného charakteru, ta stará témata, ta už opouštím, ale i v nich byly zajímavé rozhovory.

Díky za vše.

Kycera

Moby Dick,
som rada, že sa chápeme a začínaš čítať aj medzi riadkami. : )

1. Vari si nečakal, že zmením svoj názor na Teba?! Človeka nehodnotím na základe pohlavia, rasy, vzdelania, vierovyznania,.... Názor si vytváram sama a aby som si ho pustila bližšie k sebe, musí spĺňať "iné, oveľa náročnejšie" kritéria. Aj keď som veriaca, dokážem pochopiť niektoré veci a som presvedčená o tom, že Boh nás má všetkých rád, aj Teba. Ak by si bol môj syn, mala by som Ťa rovnako rada a priala Ti šťastie. Osobne som veľmi rada, že som dostala avízo. Bolo to od výnimočného človeka, kt. mám rada. : )
Na fóre som v tom čase bola, lebo som plnila svoj sľub. Nechodím sem už tak často.

2. Odvaha mi nikdy nechýbala, ale nie som si 100% istá, či by som ja osobne vyšla s takouto informáciou o sebe.

3. Každý sme iní, niektorí jedineční. Mám rada tých, kt. "smrdia
človečinou". : )

4. Je toho viac, len je to osobné a nie je to určené všetkým ušiam a očiam na fóre. Nehovorím a nepíšem všetko. : )

Toto nerobím, ale akonáhle budem mať viac času, vyhľadám si každú tému, kt. si zakladal, vrátane tejto a začítam sa.
Vieš, Dick, bavili ma naše rozhovory, inšpiroval si ma, učila som sa od Teba.
Kiež by som mala viac času a energie. Musím sa venovať aj tým reálnym priateľom, v poslednej dobe som ich zanedbávala.
Tak nech sa vyplnia všetky priania, kt. som Ti počas našich stretnutí poslala. Rada Ťa tu na fóre opäť uvidím, tak sa drž! : )