Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

ipsik

Ja som rozmyslal nad ludmi v mojom okoli. Az na vynimky nie je nikto dokonaly, kazdy ma nejaky defekt ci uz fyzicky alebo psychicky. Nepozeram sa na to ironicky, len konstatujem. Asi vsade tomu tak je. Ale matematika s tym isto nikomu nepomoze. Ja som si tiez uz kadeco myslel, nie je zle si namyslat alebo snivat. Riesit sex.orientaciu niekoho je ako citat basen v klinovom pisme.

Messje

" Muž + muž + 0 = 2 Muži
Žena + Žena+ o = 2 Ženy
Muž + žena+d = 3 ľudia
Aká je pravda matematický , tri je viac ako dva . Takže či sa komu páči alebo nie vzťah Muž+ Žena je matematický aj logický pravdivý a nevyvratiteľný. "

Vazeni diskutujuci,uz mozem v pokoji zomriet.Prave som sa dozvedela matematicku rovnicu vztahu.Uz viem vsetko.
A idem sa aj ja niekam schovat,pretoze mam aj ja zdravotny defekt.Nemozem predsa medzi ludi.

Ipsik

Ale treba uznať, že riešiť vzťahy matematickou rovnicou, je iný kumšt:-) Jedna a jedna sú logicky tri - Einstein by sa potešil.
Ja riešim vzťahy vypnutím telefónu.

otazky

"Viete ,koľko normálných mužov a žien má psychické problémy Rozvody, iný partner a ďalšie trauma, čo zívajú.Striedanie partnerov. A nikde si nesťažujú !"
Toto tvrdenie a na tomto fóre. :D

Absolútna pravda? Čo, že všetky manželské páry majú deti? V tomto prípade tá tvoja absolútna pravda akosi pokuľháva, pretože oznám manželské páry bez detí.

"Muž + žena+d = 3 ľudia"
"A všetko čo odporuje tejto rovnici nepatrí medzi ľudstvo. lebo škodí a znižuje hodnotu ľudstva"
Tomu to odporuje veľmi veľa vecí. Manželské páry, ktorí nemajú deti, ľudia, ktorí "zhrešili" a nevzali sa, no i napriek tomu žijú v spoločnej domácnosti, ľudia, ktorí sa rozhodli zostať sami z rôznorodých dôvodov (a nie nemusí tam byť len sebecká potreba neustálej slobody). To všetci títo ľudia nepatria medzi ľudstvo?

Aké oblečenie vlastne nosíš? Pretože Boh je pravda a Biblia sú slová Boha:
"Nevezmi na seba odev utkaný z dvojakej látky!"

Ipsik

Johanson, nechcem ti brať ilúzie, ale MobiDicka tou tvojou rovnicou isto nepresvedčíš, aj keby si mal úplnú pravdu. Zbytočne sa do toho vkladáš.

Johanson

Nikdo nám v tomto světě neřekne co je absolutní pravda, máme jen víru.
T čo si napísal, nie je pravda !
Absolútna pravda je to,čo logicky, matematicky ja zdôvodniteľné.
Muž + muž + 0 = 2 Muži
Žena + Žena+ o = 2 Ženy

Muž + žena+d = 3 ľudia
Aká je pravda matematický , tri je viac ako dva . Takže či sa komu páči alebo nie vzťah Muž+ Žena je matematický aj logický pravdivý a nevyvratiteľný. Boh sa nemýli !!
Toto je absolútna pravda.
A všetko čo odporuje tejto rovnici nepatrí medzi ľudstvo. lebo škodí a znižuje hodnotu ľudstva
Načo nám je viera ! Veďˇmatematika je presná.Tam neni očom diskutovať!
Vy homosexuali, ste strašní sebci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , len Vám sa ubližuje, len Vás nikto nepochopí, len vám sa ubližuje, nehanbíte sa !! Znižujete hodnotu ľudstva !, máte to na svedomí, Priečite sa absolútnej pravde Aj matematickej rovnicí.
Viete ,koľko normálných mužov a žien má psychické problémy Rozvody, iný partner a ďalšie trauma, čo zívajú.Striedanie partnerov. A nikde si nesťažujú ! A to žijú v súlade s absolútnou pravdou !!
A Vy znižujete hodnotu matematickej rovnice, absolútnej pravdy.Kto by Vás mal za škody čo spôsobujete, mal rád???
Pamätaj si Viera je len pre tých, čo nepoznajú pravdu !!!!
A absolútna pravda pre ľudí na Zemi ja Múž + Žena + d = 3 ľudia pokrok ľudstva.

Ten kto pozná pravdu ,nepotrebuje veriť.Lebo to čo existuje je absolútna pravda.

Mesačný princ

MobyDick- všetkého čo je iné sa ľudia odjakživa boja.

Ak neostaneš úplne sám, tak ti zatlieskam, pretože faktom ostáva, že si iný. Z toho sa dá vydedukovať, že nezapadáš a to, že si taký aj vysielaš nevedome do okolia. Poznám to z vlastnej skúsenosti. Preto odo mňa veľa ľudí bočí, preto celý život hľadám sebe podobných, alebo aspoň takých tolerantných, pri ktorých by som si mohol dovoliť byť slabým. Chcieť aby ťa spoločnosť prijala je odvážne ale nie nemožné. Najskôr však budeš musieť niečo tejto spoločnosti dať a porozumieť jej. Porozumieť prečo sa na teba ľudia budú dívať inak, porozumieť prečo si žil inak doteraz. Možno by som ti poradil jedno. Túžiš nájsť niekoho, aby si sa necítil osamelý, ale problém je, že sa najskôr nemôžeš cítiť tak v sebe. Zažil som toho veľa a spoznal x ľudí. Život ti do cesty neprinesie to, čo si želáš a žiaden ,,zákon príťažlivosti,, ti nedá vysnívaného partnera či kamarátov. Dostaneš len to, čo na tejto tvojej životnej ceste potrebuješ, stretneš presne tých, ktorých máš stretnúť ale len ak pochopíš, tak si budeš môcť dovoliť byť slabým a tá bytosť ťa bude rešpektovať. Spoločnosť nie je natoľko vyspelá, že by to pochopila a ľudia sú rôzni, preto to ani čakať nemôžeš. Skôr by som sa zameral na seba, na to, kto si a pokúšal sa pochopiť.

Osobne to tiež skúšam ale nedarí sa mi úplne. Aj ja sa snažím pochopiť prečo ma ľudia často odmietajú a prečo stojím v tomto živote na druhej strane. Faktom je aj to, že som si tento život najskôr vybral a že mi má niečo ukázať, niečo ma naučiť a mám tieto skúšky zvládnuť najskôr sám.

Je jedno aký si, no ak nezapadáš do priemeru tejto populácie a nebodaj máš aj iné návody, tak si v menšine. Väčšinou sa nikdy nestaneš a v tomto svete je nemožné, aby ťa prijala či ťa pochopila. Budeš musieť na tom zapracovať ty sám.

MobyDick

Jinak mám rád konfrontace, a všemožné názory, a na rozdíl od druhých, kteří si skálopevně brání své názory poslouchám i argumenty oponentů a s některými i souhlasím.

Jen jedna věc mi připadá zvláštní, jakým špatným příkladem někomu jdu? Mě toto bylo od útlého dětství dáváno jako špatný příklad a paradox je takový, že jsem tím i já, sice tak nežiji, ale cítím to tak.

Celý problém je jen v tom, že lidi podobného typu jako já, někdy zůstanou celý život sami, protože nikoho podobného nenajdou, jsou totiž nároční, ale zároveň i opravdoví.

Klidně piště kdokoliv, i oponenti, rád si poslechnu vaše argumenty, rady, kritiku, nebo i povzbuzení. Díky.