Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Johanson: já také nejsem nikterak šťastný v této době, ale otázka je, jestli bych byl vůbec kdy šťasten? Protože žádná dokonalá doba prostě nebyla, nikdy.

Ano, je zdánlivá volnost, absolutní svoboda však neexistuje, a tobě by se určitě ani nelíbila, protože by jsi nechtěl vidět lidi, čeho jsou v krajním případě schopni, a jsou schopni mnoha věcí. Určité sebezapření snad i musí existovat, ale ne za cenu zničení vlastního života a duše. Nikdo z nás neví, co je to nejlepší, co je to dokonalost, genialita, krása. My ovšem jen diskutujeme a teoretizujeme. Chováme se podle toho jak nás někdo naučil, a nezřídka jdeme proti proudu, proti tradicím, proti našim rodičům, a naše ideály jsou už jiné. Ale člověk je stále tím starým člověkem ve své podstatě, bojí se, má emoce, ale jelikož se vymanil ze značné závislosti na "přírodě", či "bohu", tak je zcela otupen, a myslí si že může vše. S tímto vším bych souhlasil, ale něco tu bylo již velmi dávno, a někdo to označil jako za něco velmi špatného a amorálního, protože se tak nechová většina, a jak se říká, bílá v rána mezi černými asi nemůže mít lehký život.

Dobře víme, že lidé podléhají době, kultuře a ideologii, a dnes to můžeme vidět navíc s masivním působením medií. Takže ano, v tomto se lidé začali ubírat řekněme ne ve všem správným směrem. Ale je to o volbě. Ano, skutečně muž a žena, je jediné možné a přirozené pokračování potomstva, ale jen pokud se takto rozhodnou žít spolu, a chtějí li mít děti. Budeš se muset zeptat lidí proč je třeba nechtějí mít, nebo nemohou? Budeš se muset zeptat každé ženy zvlášť, proč se chová jak se chová, proč není "dokonalou" matkou, proč když má dítě, tak na místo aby se mu věnovala, četla mu, zpívala mu, dávala mu cit, tak na místo toho posadí dítě před televizi. Proč jsou ženy tak emancipované, a to se ti možná také nelíbí? Ale ony by zase argumentovali, že mají právo na tu emancipaci, že muž nemůže být více ne žena. A role muže dnes? To je kapitola sama pro sebe.

Aby jsi mohl ovšem argumentovat, že se jedná o genetickou poruchu, musel by jsi to dokázat. Řekl bych, že gayové jsou schopni mít děti, v tom není problém, ale budou vždy hledat společnost mužů, a já takto žít nechci, nechci klamat ženu, a co se týče dětí, tak cit k dítěti může mít kdokoliv, ať je gay, nebo heterosexuál.

Jak heterosexualita, tak homosexualita jsou slova, která obsahují slovo "sexualita", jenže nejde jen o sex, jde o společný život, o partnera, přítele, milence, bratra-nazvi si to jak chceš. Já to cítím jinak. Sexu se nakonec člověk stejně přejí, a co potom když už nemůže, co zůstane? Duše. Ty lidi musí spolu něco spojovat, nějaký hlubší cíl, zájem apod. Není to jen o sexu, a povrchní lidé jdou mimo mě obecně, ať jsou heterosexuálové, či homosexuálové. Musíš vnímat ty rozdíly mezi lidmi.

Se svým výzorem každý můžeme něco udělat, když chceme, můžeme být krásní, ale ne na věky, je na duši, a nejlepší je se zamilovat do duše člověka. Vypadá to, že tu píši idealistické věty, ale je tomu tak.

Je možná pěkné, že takto cítíš zodpovědnost za lidské pokolení, ale kostky už jsou vrženy. Mě také zajímá pravda o tom, proč jsem takový jaký jsem ,proč mám takový život, ale jednu věc nemohu změnit, a to je to, co zde píši.

Popisuješ pozemské peklo, muka, bolest, ale to peklo v představách, tam bude trpět více duše, když už jsme u toho pojetí pekla, ale stejně, kdo tomu věří?

Já vlastně tvé argumenty chápu, a na rozdíl od některých cyniků nechci nikomu škodit, nemám důvod obracet svět na ruby, ačkoliv někdy mám ještě horší představy.

Jednu věc ti ale musím napsat, já nikdy nebudu milovat ženu jako partnerku, protože partnerku nechci, mohu mít rád kohokoliv jako člověka, mohu pomáhat, ale mám jen dvě volby: buď budu žít sám, a nebo najdu někoho, po kom toužím já, a kdo to je, to celou dobu zde píši, a z hlavy mi to nedostaneš. Ani ze srdce. Nemohu psát tady o intimnostech, tak proto píši takto obecně.

Ano, svět je zvláštní a paradoxní, a já o něm uvažuji, mám pochybnosti, nechci nikomu skočit na lep, nechci, aby za mě bojovali lidé, kteří toho využívají jen ke svému prospěchu (mnozí politikové apod.).

Vím že se ti to nelíbí, ale stejně s tím nic neuděláš, já to tak cítím už velmi dlouho. Nikdo nám v tomto světě neřekne co je absolutní pravda, máme jen víru.

Johanson

Táto divoká doba kazí ľudstvo nekontrolovateľne !!
Ženy strácajú úctu k hodnotam života ! Strácajú ženský cit lásky, sú celkom pomýlené a následkom aj cirkvi sa všetko rozpadá. Sú vydané naprospas nesprávnym názorom sveta a sú na tieto nedobré vplyvy veľmi citlivé a zmätené. Nemá ím kto dať správný základ, aby vedeli oceniť svoju hodnotu.
Ženy sú základom spoločnosti a keď oni strácajú svoju hodnotu čo si majú Muži na Ženách vážiť ??? To ,že si striedajú chlapov jedného za druhým, že si nevážia seba ? Pannu s čistým srdcom dnes už tak nenájdeš, každá to chce skúsiť, a potom je nešťastná celý život a vyhovára sa, a mnohokrát utieka sa ,že je lesbičká ? Nik z rozumných takúto nechce. Manželstvo je ako vojna z povinností sa neuteká.
Aj Vy si kupíte tovar nový, nie použitý, taký si ani nevážite veď bol lacný,nemá cenu.
Toto je pre zdravý vývoj človeka na tejto Zemi veľmi dôležité. Muž potrebuje vedieť, že pre niekoho je užitočný, že ho niekto potrebuje a je na ňom závislý, aspoň citovo. No dnešné ženy to nevedia a potom sa im to všetko búra. Ak žena nechce dieťa a pohundre na muža, narodí sa dieťa s genetickou poruchou. To si ženy neuvedomujú a následky nesú deti. vedecký overené.
Preto treba dobre a zodpovedne vychovať ženy a potom bude takých prípadov minimálne.
Homosexualita, už samotné slovo nahovára, že ide o SEX a nie o cit !!
A sex bol doposiaľ pre homo sapiens bol vždy schovaný. Preto sa líšime od zvierat a snažime sa si ten intimny vzťah nechať si pre seba, To je len vec tých dvoch.
A na 98 % je to nie najkrajši pohľad.
Lebo sme tuční, krivý ,neupravení,atď. A hotová hôza je ako vyzerajú chapi na sebe a ženy s pripásnými šmontľami, okolo pása.
Najepšie by bolo to slovo nepoužívať. pre pohoršenie všetkých.
A ešte, komu to vadí: vadí to 20 % deťom pod naklonnosť a 20 % nad nákolonnosť ku homosexualite. A tých 40 % mladých ľudí by som nechcel mať na svedomí.
A ďalej to vadí minimálne 80 % obyčajným ľudom. Plus 40 % mladých za ktorých majú zodpovednosť obyčajní ľudia.
Žiaľ taká je skutočnosť. 100 % ľuďom to nebude vadiť ak o tom nebudú počuť.
Peklo, kto to nezažil, ten nevie pochopiť čo je to peklo ! Dvá týždne som bol priviazaný ku posteli v mučivých bolestiach,tak, že stena od bolesti bola celá doškriabaná. Žena porodí za chviľu, bolesti pominú ale dva týždne mučiť 10 ročného, čo sa nemohol ani pohnúť. Tak od vtedy viem čo je to peklo. Niektorý teologovia tvrdia, že peklo bude pre nás, keď neuvidíme Boha a budeme s našim vedomím v tme večnosť. Treba si predstavit večnosť v tme na somotke v base.
Škoda ,že ženy strácajú svoju dôstojnosť a my muži nato nedbáme.

MobyDick

Ipsik: v tom máš pravdu, toto budu řešit jen s nejbližšími, a těmi, kteří to snesou, nebo to na mně poznají a spíše mě podpoří. A na tomto fóru tu podporu cítím.

Že lidé klamou a přetvařují se, to vím, naštěstí mám kolem sebe lidi kteří to nedělají, a o tom jsme se už přesvědčil, jsou ale i výjimky, a těm to rozhodně nepovím, a dám si na ně pozor. Ale už jsem silnější než v minulosti, takže se v té odolnosti ještě zocelím.

MobyDick

klik: ono je to pro někoho opravdu těžké, ty jsi určitě hodně upřímná, sneseš to, ale u mě by to bylo velmi těžké. Pokud s tím někdo "nevyleze" tak do čtyřiceti let, možná pět a čtyřiceti, tak už to neudělá asi nikdy, už se smiřuje s tím, že bude buď sám, a nebo se bude přetvařovat. Ale takto schizoidně žít, to bych nemohl, takže teď se to o mě někteří lidé dozví, ale jen ti, kteří mi dávají otázky ohledně mého osobního života, a hlavně ti, kterým mohu věřit.

MobyDick

klik: kdo je "Johanson", či "Isheal" je otázka? Ale také mě napadali podobné úvahy jako tebe, třeba mě někdo jen zkouší, ale to je riziko všech fór, já jsem upřímný a nemanipuluji, a pokud toho někdo zneužívá, je to jeho problém.

Ta má přezdívka to je "neštěstí", asi mi to nikdo nebude věřit, ale vybral jsme ji náhodně, možná podvědomě, nevím, mám tisíce lepších nápadů, a zrovna toto.

Já jsme se vůbec bál na toto jen pomyslet, číst to, sledovat, to, a to proto, protože bych se v tom ještě více utvrdil, vždyť já se bál koukat i na mnohé "fachion" stránky. Dodnes si pamatuji, jak jsem u jednoho kamaráda viděl jistý módní časopis, jemu jsem sice řekl, že se mi tam líbí jistá žena, ale ještě více jistý muž (to jsem mu samozřejmě neřekl), dnes už to právě on o mně ví.

Asi tu komunitu budu muset brzy poznat, to neznamená, že mi budou všichni vyhovovat, já už jsem tak specifický, ale mám asi už ten věk, kdy musím, protože potom už bude pozdě. Ale budu velmi opatrný.

A ještě jedna věc, už ve 20 letech jsem chtěl odjet daleko do ciziny, právě i kvůli tomuto, na to si dobře pamatuji ,jenže já mám silný vztah k rodině, takže bych stejně lhát nemohl, teď už mám klid.

Ipsik

Daj si aj tak pozor, lebo za chybu sa nepovažuje len to, čo považuješ za chybu ty osobne, ale aj to, čo za chybu považuje väčšina.
Najlepšie je pre mňa osobne nemať s nikým nič a riešiť veci len s najbližšími. Už som sa osobne nabažil všetkého možného, faloše, klamstiev. Raz si treba povedať už dosť. Možno je to od veci, čo píšem, ale to je len taká poznámka, nič viac.

klik

mobydick a s takymi kamaratmi, co to zatlkaju, tak nema zmysel s nimi o tom hovorit, ze, ked to nechcu priznat, tak nechcu.

klik

mobydick, to asi vies, ze existuju filmy, knihy pre tuto komunitu, urcite to pomoze identifikovat sa a citit sa lepsie. to len pre info.
johanson je moznoze ten isheal..:)
prezyvka, tiez pekne od teba, take uprimne, ako aj dickove :)

MobyDick

Prezyvka2222222: chápavých lidí přibývá, doba se pomalu a jistě alespoň v tomto mění. Ale sama vidíš, jak dlouho to trvalo mně, takže tě chápu, že to nechceš uspěchat. Je třeba si být na 100 % jistý, a to já už teď jsem, takže všechny pochybnosti ze mně vyprchali, jistým jsem si sice mohl být už před mnoha léty, a podvědomě jsem to věděl už dávno, tak kolem 15 let.

Já jsem byl mimořádně stydlivý až puritánský, naprosto odlišný od většiny. U žen je to více tolerováno především mužskou částí společnosti, ale u mužů je to bráno jako jakési slabošství, zženštilost. Tak proto ten stud u mně. Představa že bych něco takového vypustil někde před více než dvaceti roky, to ani náhodou, ale vnitřně, už jsem to cítil. A vždy to byly určité typy které mě přitahovali, i starší.

Tragedie to není, je třeba se s tím vyrovnat, a hlavně najít toho pravého, v tvém případě tu pravou, pokud se takto rozhodneš žít. Je to danost, ale v život člověk podstupuje i volbu, jak s tím naložit.

Prezyvka2222222

MobyDick ahoj. Pekna tema, precitala som ju celu. Aj ked homosexualita je stale dost kontroverzna tema mam pocit ze sa tu stretli celkom chapavi ludia, takze spravim aj ja to iste a tiez sa priznavam ku homosexualite :D aj ked ma nikto nepozna...
Zatial je to vsetko co dokazem, priznat sa anonymne. Nie ze by som nemohla, ale tiez to nedokazem. Mam relativne chapavu rodinu, ale mam ovela menej rokov a necitim, ze je TEN spravny cas.
Kym nebudem 100%tne vyrovana s tym ako to je, dovtedy si to necham pre seba. Moj problem je, ze sa strasne hanbim. Celkovo som hanblivy clovek a pri tomto dvojnasobne, proste by som sa necitila "pohodlne" v spolocnosti ludi, ktori by to o mne vedeli. V podstate sa citim menejcenna aj ked zaroven to neberiem nejako tragicky ze sa mi pacia zeny.

Ked uz som temu precitala mala som potrebu nejako sa k tomu vyjadrit, takze tolko k tomu :)