Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

lLily: rozumím tomu, co píšeš, spíše si jen ujasňuji svou pozici, poněkud nevyhraněného člověka, což se může jevit jako výhoda, to je pravda. Promiskuita už je jiná věc. Víš, já si jen uvědomuji, že jsem tady dost napsal o tom, že u mě zcela převládá náklonnost ke stejnému pohlaví, a teď to spíše popírám, ale to už je asi má podstata. Řešit už to snad ani nebudu, nechám to na "osudu", co mi přinese.

lLily

Vyhoda je to mozno iba ak v tom, ze ked sa nedopatrenim namotas na nespravneho cloveka, lahsie sa od neho odmotas, bo sa preorientujes na ineho.

lLily

Ja nevim MobyDicku co ti v tom cini najvacsi problem. Podla mna ma byt clovek s jednym clovekom a aj ked by bol s viacerymi, tak s nimi nemusi byt sucasne, ale vzdy len oddelene. Bisexuali to maju dobre len takovi, ktori su zavisli na sexe, bo mozu striedat obe pohlavia jak se im zlibi....ked mas vyvinute vyssie city, tak ta to zakontie bude tahat ku konkrtnemu cloveku konkretneho pohlavia, nech uz je to muz ci zena. Aj heteromuza moze pritahovat viac zien zaroven, co neni ziadne vyhra, prave naopak.

MobyDick

Ještě se musím jednou vrátit k tomuto tématu, protože je to se mnou mnohem složitější než jsem si myslel, vlastně celou dobu jsem zde vystupoval, jako již rozhodnutý člověk, jenže vše je jinak, ono se to nedá, pokud je to v člověku tak i tak, i takové extrémy (podle některých to naopak není extrém, ba naopak) se dějí. Ne jsem bisexuál, nevím v jakém poměru, a zkoumat to ani nemá smysl, pokud mi někdo zde dá vysvětlení (což pochybuji) jak vzniká bisexualita, proč jsou ty dva principy v jednom člověku, tak budu rád.Každopádně pro mě to znamená s tímto žít, a jelikož je mi už dost přes třicet, tak pochybuji, že se toto může změnit. Ono to váhání a zkoušení některých tak, i tak na tu bisexualitu ukazuje. Pansexuál je takové módní slovo, možná více široké, já se budu držet slova bisexuál. Nic si nenamlouvám, jsem prostě toto, čistá homosexualita je něco zcela jiného, jestli vůbec existuje? A ne jednou tak, a jednou onak, respektive tak i tak, a já jsem bohužel tak i tak.