Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Johanson

Prajem Vám všetkým príjemné nedeľné popoludnie.
Ja som chcel byť pilotom, zistili mi sluch na o 5% slabší, nevzali ma, musel som sa uskromniť !!!, potačiť svoje túžby aj nádeje a s tým žijem celý život A akože Závidím tým pilotom čo si veselo lietajú ! Káždý máme psychické problémy, ale nikomu to nevešiame na krk !!!!
A nevýtrčame sa. Ani sa stým nechválime !! Som tiež genetický postihnutý !! A nekladiem to za vinu nikomu !! Snažim sa žiť tak aby o tom nik nevedel, aby sa na mňa nepozerali ako na postihnutého a menejcenného. A takto žijú všetci ľudia !! Musia sa stým zmieriť.
Sexualita je prirodzená medzi samcom a samičkou. Aj býka, ktorý bude skákať len po býkoch, oddelite od stáda !! A nebezpečný pre maličkých a spoločnosť je sexuálny vzťah medzi ľuďmi rovnakého pohlavia, je to sexuálna zvrhlosť.
Aj Ja ,keby som nejako zatajil slabší sluch a spôsobil by som haváriu dopravného lietadla a zabil, 200 ľudí, tiež by ma odsúdili na okraj spoločnosti.Musím sa uskromniť. Tak isto genetický postihnutí, koľko majú na svedomí pokazených životov, to si uvedomte ! Aj Výžšia inteligencia Vás na to upozorňuje !
Nik Vám nezakazuje, ani nenariaďuje ak mate žiť. Robte si čo chcete !! Ale nepohoršujte maličkých a spoločnosť.
Nie sme tu nato aby sme si vyčítali, kto aký má názor, ale aby sme vypočuli všetkých a nech si každý z toho urobí vlastný úsudok !

MobyDick

Ipsik: "Johanson" se dívá na problém přes určité "prisma", a to mu nedovoluje vidět problém komplexně, v celé šíři a složitosti. Řekne "a," ale neřekne už "b" a "c".

Je to na jiných lidech, aby zachovali, nebo nezachovali své potomky na tomto světě, aby bojovali za stabilní rodiny. Ale zato, abychom nepodléhali manipulaci, za to musíme bojovat my všichni, vzdělávat se, diskutovat. A hlavně se nezatracovat. Však já se budu přesvědčovat o tom, kdo mě zavrhne, a kdo ne.

MobyDick

otazky: výroky od "Johansona" jsou nebezpečné, rodič ten, který skutečně miluje, nezavrhne, nikdy. Naopak snaží se pochopit, a není to lehké a pomoci. Kdo byl takový nejznámější "pohádkář" světa Andersen? Jaká asi byla jeho sexuální orientace, dnes o tom lze jen spekulovat? Ale existují dopisy, básně různých autorů, a tam se to vždy odhalí. A v různých dobách si člověk musí počínat vždy inteligentně, musí potlačovat city, to ho ničí, vše dělá jen pro druhé, aby nepohoršil, stárne, a zůstane sám, a to jen proto, aby uspokojil lidi, jako "Johanson".

Já jsme se už z toho osvobodil, a myslím, že když člověk překoná "Kristova Léta" (mám ještě o pár let více), tak už z toho vyroste, přestane se stydět, a navíc ty depky a deprese už mu nedovolí se dále trýznit-uvolní to ze sebe, najde si identitu.

MobyDick

Johanson: jako chybu to možná člověk vnímá v pubertě, něco si vyčítá, ale zároveň mezi láskou muže k muži, a ženy k ženě, a tou "standardní-tedy různých pohlavích není rozdílu, absolutně žádného. To spojení "genetická porucha", je jen ukázkou asi záměrně nedokonalého plánu boha (určitě ne dílo Satana), protože jestli má nějaký člověk jen úděl trpět (jako Job), (a to v naději, že jeho láska ke starozákonnímu bohu je tak veliká, jelikož on je žárlivý), aby jednou byl když ne pozemsky, ale "nebesky" odměněn, tak mnozí nad tím budou kývat hlavou, a říkat si, tady něco není v pořádku. Prostě náboženství a pohledu na svět je mnoho, a totéž platí na pohledy na homosexualitu. Různé civilizace se na ní dívají různě, a přitom homosexuálové jsou ve všech kulturách a etnicích, podle tebe ,se mají trápit proto, protože mají "vadu", musí nést hrdě tuto oběť, a vyčlenit se-nežít? To je už překonaný pohled. A hlavně v církvi, a nejenom tam, je možná ukryto tolik lidí s různými problémy, že se jednou o tom budou psát knihy, ale to už se píše.

Homosexualita, (až na její skutečné problémy, ale to vůbec souvisí s lidskou sexualitou-pohlavní choroby, HIV, infekční choroby), nepředstavuje až takový problém, je to jinakost, a lidé jsou tam různí. Například ve světě umění, kolik je homosexuálů? Kolik je, ale žijí jako heterosexuálové.

I já jsem musel překonat zábrany, abych vůbec o tom psal a mluvil, a také jsem na to dříve i pokrytecky útočil. Ale po více než dvaceti letech jsme se osvobodil. Cítím větší volnost, a rozhodně cítím i velikou odpovědnost, také mám strach, a budu velmi dobře vybírat a volit.

Ipsik

Je pekné mať slobodnú vôľu aspoň na teoretickej úrovni... Pravda je len jedna, ale ciest k nej je veľa, to musíš J. uznať či chceš, či nechceš, aj keby si mal za sebou všetkých učencov. Ísť k nej aj po inej ceste nemusí byť také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Iný národ, iný temperament, iná mentalita, iné prežívanie viery, aj v rámci tej istej cirkvi. No, čo Ty na to? Zase máš recht len Ty?:-) Nemyslím.
To, čo ty považuješ za samozrejmosť, niekto za samozrejmosť považovať nechce. A prečo? Lebo každý má slobodnú vôľu.
To len taká menšia úvaha na margo. Riešte si ďalej svoje veci.

MobyDick

otazky: kolik lidí má nějaké negativní zážitky, a s orientací to samozřejmě nic společného nemá, ale zajímavé je, že z především z řad křesťanské obce na tom postavili "svoji teorii" o vzniku homosexuality: traumata z dětství, vztah otce k synovi, matky k synovi, a rozvody a nefunkční rodiny. Jenže, jak by potom vysvětlili homosexualitu v jiných dobách a různých kulturách, třeba ve starověku? Nebo ještě dále? to, že to někde bylo tabu, a jinde zase zcela normální záležitost už je jiný problém.

V době mého dětství a puberty to rozhodně jako zcela "normální" bráno nebylo, a rozhodně by se mnozí za to styděli. A potom člověk v době dospívání hledá, snaží se někde zařadit, s něčím se identifikovat, a to není vždy snadné. Nikdo ani neví, kolik je ve společnosti homosexuálů, jen se odhaduje. To puritánství může být způsobeno i určitým strachem, ale i tím, že člověk v danou chvíli preferuje něco jiného.

Rozhodně je třeba o tom mluvit, a hlavně se na to podívat z psychologického i historického pohledu. A to je těžké na čas, mnoho lidé se prostě tomu ani nebude věnovat, nebo se toho bojí, možná sami o sobě pochybují. A víme, že často platí, že ten kdo nejvíce křičí, tak sám má nějaký skrytý problém, říká se tomu pokrytectví.

Homosexuálové, to je široká skupina lidí, já je ani osobně neznám, leda že by byl někdo, koho jsme znal, a nevím o tom, to je možné, a u určitých lidí mám podezření, je to jen a jen na nich, jestli se osvobodí jako já, nebo to nechají v sobě vřít. Jsme odlišní a zároveň stejní, to platí o všech lidech.

otazky

Johanson, veď ty si tiež krásny príklad veľmi veľkej inakosti. :D
Keď sú homosexuálne deti trestom pre rodiča, tak čo sú potom takí rodičia pre ich dieťa?

A čo hovoríš napríklad na tento výrok z Biblie?
"Nevezmi na seba odev utkaný z dvojakej látky!"

Johanson

Je pekné od Vás,že chcete sa chcete vyhovoriť, že to nie je genetická porucha, a zvaľujete to na inakosť.
Áno všetkých ľudí treba nazvať INAKOSŤ....., lebo sme každý iný !!!! Nenajdete vernú kópiu vo svete samého seba !!!! Všetci sme rôzní čiže patríme do skupiny INAKOSŤ,..
Nik z ľudí na Zemi nemôže povedať ,že do inakosti nepatrí !!! Každý sme geneticky odlišný, a niektorý nemali to šťastie a narodili sa s genetickými chybami. Za to môžu mnohé generácie pred nami, že sa to skombinovalo a niektorý jednoducho vhupli do geneticko-postihnutého tela. Tak,že aj rodičia aj prarodičia aj životné faktory na to vplývajú.
Ale je tu Stvoriteľ Boh vyžšia inteligencia, ktorá je zodpovedná za život na Zemi,Dal nám slobodnú vôľu. A keďže je veľa dôkazov, že existujú zázraky aj svedectiev, Tak rodičia sa pýtaju Výžšej inteligencie, kde urobili chybu, za čo sú trestaní.
Keď sa pýtali Ježiša, prečo spala na modliacich ľudí kopula strechy, mali rodiny, deti, a boli aj niektorý mladí, čo im odpovedal ?
Modlili sa, ale nerobili pokánie !!! Nestači sa len modliť !!!
Táto Téma je veľmi poučná pre všetkých. Všetci si povedia ako to vidia a citia, na to máme všetci právo.Lenže nad nami je vyžšia inteligencia, to uznávajú aj vedci, Preto nik z nás na Zemi si nemôže povedať,že on má svojú pravu a tá je tá správna, lebo druhý má zas tú svoju pravdu, takže 6 miliard ľudí má tú svojú pravdu!! To je názorov !! A vlastne ,kto z nich má pravdu ?????
Všetci a NIK. Nikdy by sme sa nedohodli, keby tu nebola Pravda Vyžšej inteligencie. A kto je viac človek alebo Výžšia inteligencia ??
Preto, čo som pred tým napísal nie je môj názor !!! Su to nepopierateľné pravdy, sú to fakty a ktoré uznáva aj vedecká obec a sú dané Výžšou inteligenciou.

otazky

MobyDick, negatívne zážitky sú dôvodom, nie ospravedlnením. Ani puritánska výchova nie.
Aj keď to mnoho ľudí považuje za "vystatovanie" či exhibicionizmus, no je potrebné o tom hovoriť. Tak ako o iných veciach, ktoré sa zatiaľ v spoločnosti považujú za tabu či neprijateľnú zahanbujúcu tému.
Nič sa nezmení na tom, že niekto bude zastávať negativistický postoj ku otázkam, ktoré považuje za nehodné verejného riešenia. Iba to pridáva problémy na viacerých stranách. A tie si aj sám opísal... problémy tebe, problémy, tvojej rodine... Čím sú homosexuáli odlišní? Okrem sexuálnej orientácie? Ničím. Inakosť má rôznorodé podoby. Stačí na ulici okolo seba poobzerať.

MobyDick

klik: píšeš o kamarádech, ne o partnerovi. Já ke svým kamarádům mám jen takový vztah a do žádného z nich jsme se nikdy nezakoukal, za prvé jsme věděl že jsou hetero, a za druhé, nejsou to ani mé typy.

Je pravda, že s muži si rozumím více, ale jak píšu, záleží s jakými. Takže když píšeš o té kávě (jinak já jdu normálně na pivo, v tomto se neodlišuji), tak je to opravdu jen a jen problém toho, že v současnosti "kamarádku" nemám, mám kamarády. Jsem specifický, asi dost složitý.

Jedna žena-přítelkyně mého kamaráda, mi jednou v jistém podniku řekla, že já prý nejsem "na ženské", ale to má vícero význam. Možná by bylo dobré si s ní o tom promluvit, ten kamarád to o mě zatím neví, ale stejně se to dozví, a jsme zvědav, jaká bude jeho reakce. Ti dva kamarádi to vzali až moc dobře, jeden je světoběžník, a druhý má dosti svých starostí.

Myslím že nedělá mi problém jít na kávu s kýmkoliv, ale kávu ani moc nepiji. Pamatuj že velká část mužů se mi nelíbí, a v tomto nejsem žádná výjimka, přece i u mnohých heterosexuálů toto platí ohledně jejich zájmu o ženy. Prostě jsme vybíraví, je pravda, že pokud se mi někdo zalíbil, a už se to několikrát stalo, tak je můj konec, ale dnes to už asi udělám jinak, dříve jsme stydlivě mlčel, a jen se díval, nebo se vyhýbal pohledu. Není gay, jako gay.