Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

emera222

MobyDick
Už dlhšie som ti nenapísala, ale dočítala som si diskusiu a chcem ti hlavne povedať, že sa mi veľmi páči tvoj štýl písania, pekne a slušne vieš veci vysvetliť, venuješ sa každému, kto ti tu napíše, či je to pozitívne alebo negatívne, pôsobíš na mňa práveže tak vyrovnane, viem si ťa predstaviť ako niekoho, kto v knižnici číta deťom rozprávky, psychológa, ktorý vie spokojne vysvetliť jeho problém alebo farára, ktorý káže svojim ovečkám...alebo ako píšeš napr. divadelnú hru s mnohými postavami...písal si, že máš nejaké umelecké sklony, neviem síce aké, ale ja som napr. vždy túžila napísať knihu, ale nemám na to talent :/, tiež som kreslila (rozmýšľala som, že napíšem aspoň knihu pre deti, ktorú si aj sama ilustrujem :) ). Píšeš, že aký má boh s tebou zámer...ja si myslím, že ty to už vieš, len treba začať...každý kto tu je má svoju úlohu...a čo sa týka homosexuality a božským zámerom...nie som žiadny odborník, ale myslím že by to mohlo mať niečo spoločné s mužskou a ženskou stránkou človeka ako je aj jin a jang, dobro a zlo, noc a deň, homosexuál sa má asi v tomto živote spojiť alebo povedzme stotožniť s tou svojou druhou stranou...už nech je to ako chce myslím si, že práve táto stránka je spojená s tými tvojimi umeleckými sklonmi, je to tá jemnejšia, citlivejšia stránka...môže to mať súvis aj s tým, že práve veľa homosexuálnych mužov sú umelcami...

Ipsik

Vieš MobyDick na mnoho vecí je mnoho názorov, každý ti chce nanútiť ten svoj v rámci akejsi tolerancie, ale potom sa to predsa len zvrtne a začneme si nadávať. To je taký náš folklór. Teologické vysvetlenie na tvoju vec, nepoviem problém, nechci radšej vedieť, lebo by si bol dosť sklamaný a pozeral by si na život ako teľa na maľované vráta. Preto ťa tak nemá v láske, lebo si pre neho v podstate nepriateľ. Asi toľko k veci:-)

MobyDick

Musím zklamat všechny ,ale já se nedomnívám, že je nějaká "rasa" (divné slovo, a mnozí z nás jsou vlastně směsice, proto tento termín ani nemá smysl) je lepší, či horší, natožpak více či méně chytrá. Jen v rámci jakékoliv populace v důsledku různých faktorů lidé mají různý talent, a navíc mnohde tento potenciál ani nerozvinou. Ta čísla, v těch statistikách jsou podle mě nepravdivá-zavádějící (vytvořena autory rasisty a eugeniky).

Co pomůže inteligence, když je člověk bezcharakterní křivák-psychopat. Takže s chladnou inteligencí na mě nechoďte.

"Bílá rasa" vytvořila mnoho velkých věcí z vědy, umění, techniky, a vůbec kultury a myšlení, ale také nadělala mnoho zlého, násilně kolonizovala, a vedla novodobé války i mezi sebou, tak jakápak vzájemná láska? Je to jen o konkrétních lidech, a jejich schopnosti odolávat všemožné manipulaci, a je to někdy velmi, velmi těžké.

MobyDick

Ipsik: on se dívá na daný problém jinak, a jsou i další pohledy které by byly konfrontační. Mé cítění změnit nemůže, ale já sám se ptám, proč takový jsem ,a proč mám takový život? Už tak je divný, a ještě toto? Mohl bych se ho zeptat, "jaký má se mnou bůh záměr"?

MobyDick

klik: myslím, že právě na toto jsem myslel, a navíc mě lákali cizinci, já obdivuji krásu i jiných národů. Ale chtěl jsem odjet i z mnoha jiných důvodů, ale realita je taková, že uteklo 17 let, a já to neudělal, proč? Strach, nebo jsem se nechal zlákat tím, že jsem chtěl studovat, snil o tom, co stejně už ani nechci. Teď už mi ten čas nikdo nevrátí, už je pozdě, a mě čekají jiné problémy. Nechci tvrdit že je to můj osud, ale ten život je divný. Jestli se mi nepodaří realizovat to co chci, tak ten život nemá žádný smysl, a nikdy ani neměl.

Ale abych zde nevyplakával, kolik lidí na tomto světě trpí? Jen minimum skutečně "žije".

MobyDick

Johanson: já chápu tvůj pohled na realitu, ale každý si toto uvědomuje, a ví že něco získá, když něco obětuje. Pro mě je více získat něco po čem více toužím, co mě více uspokojuje, co mi více ladí s mojí osobností, a tím je muž. Ne žena. Samozřejmě, že dítě z toho nebude, a nejsem si ani jist, že bych byl v reálu dobrým otcem. Proč si myslíš, že každý má mít roli přivádět na tento svět (podivný svět) potomka? Nemají třeba homosexuálové jinou úlohu? A co ti na nich vadí. Já bych se mohl klidně charakterizovat jako bisexuál, u kterého však zcela převažuje homosexualita, bylo by to vůči té ženě férové? A vůči dítěti? Nebylo, dávám něčemu přednost, protože to něco zcela převažuje. Mým úkolem, či úlohou na tomto světě asi nebylo mýt ženu a dítě, a potom se tě ptám, kdo si to takto přál? Proč to bůh provádí? Řekneš, že on to nedělá, že?
Každopádně je jasné, že pro tebe je to prostě genetická chyba, se kterou se nesmí vyjít na světlo světa, je třeba zůstat schovaný pěkně ve tmě. A mlčet. Poslouchat a přizpůsobovat se.

Nejsme žádní mi, jsem já, lidé se od sebe odlišují, není žádný jeden typ homosexuála, jsou různé charaktery, a to i takové, se kterými bych nechtěl mít společného vůbec nic. Vše je o lidech. Já zde nebojuji za práva těch, kteří něčeho chtějí zneužít, zviditelnit se, spíše za ty, kteří mají problém jako já-vše tají, trápí se tím, neumí se najít, identifikovat (to je velmi těžké) a hlavně neumí je pochopit vlastní rodina, a třeba je i zavrhne.

Vím že hodně lidí má problémy, a od čeho tady jsme? Abychom si vzájemně pomáhali. To že lide jsou sobci jde mimo mě. Já takový být nechci, vlastně mě do toho celý život žene jen společnost.

Žádnou škodu jsem nezpůsobil, jen píšu i něčem co existuje, a co velmi dlouho cítím.

Víra je celoživotní hledání, a někdy je třeba dogma konfrontovat s jinými fakty, jinak je to jen slepá víra, až fanatismus, a to je nebezpečné.

MobyDick

Mesačný princ: nemyslím si, že bych měl problém s tím, že mě druzí neberou, právě naopak. To, že mě v okolí obklopují lidé, které já nemohu vystát, (proč asi?) je už jiný problém, a s mojí jinakostí to nesouvisí, já se vyhrazuji proti většině proto, protože chci celkovou změnu ve společnosti, a zatím vidím jen pasivitu. Když říkám změnu ve společnosti, tak mám na mysli celkovou změnu, úplně všeho, ne současné politické a ekonomické systémy. Zní to jako utopie-idealismus, ale takový už jsem.

Opět máš fatalistické názory. To, co mi přichází mnohdy do cesty, to je trpké, plesnivé a shnilé ovoce, pěkně děkuji za takové lidi, a toto že má být můj osud? Nikdy.

Ale chápu tvůj úmysl se takto vypořádat na myšlenkové úrovni s nespravedlnosti světa. Jsem silný introvert, ale nedělá mi problém jednat s druhými, dělá mi problém jednat s křiváky, lháři, podvodníky apod. Ti u mě narazí.

Nemůžeš přece tvrdit, že jsem si nějaký osud vybral? Respektive to tvrdit můžeš, ale nemůžeš si být jist, že to takto funguje.

Ipsik

Rodičia by mali schovávať, resp. schovávajú svoje postihnuté deti? Lebo by sa cítili menejcenní? Nuž, keby som si dal zo tri AD-čka a zapil to niečim poriadnym, tak toto by som nedokázal povedať.
P.S. Baldige Genesung:-D

Johanson

Snažim sa nachádzať fakty v histórii aj súčastnosti. Ja o ničom neuvažujem, pri objavoch musím uvažovať či tak, alebo inak, Používam len fakty, z ktorých to vyplýva, to nie sú moje názory.
Aj pre budúcnoť je dôležitý život človeka !
,nie homosexualita, tá znamená koniec ľudstva !!! Aj všetko, vojny, epidemie, zle prostredie, pomýlený muži aj ženy atď. Matematika nás nepustí .
A rodičia ak majú geneticky poškodené dieťa nikomu na verejnosti neukazujú, pozrite akú kaliku máme, ale je to ich telo, tak sa snažia ho pred ľuďmi na verejnosti schovať aby čo najmenej ľudí o tom vedelo. Je to dobré pre dieťa aj pre rodičov. Na ulici nik nevie čo majú doma za múrmi. Nemusia sa hanbiť ani cítiť sa menejcenní.
Každý rodič má svoje deti rád nech je akokoľvek choré, ale keď to dieťa Vám robí hanbu, Tak by ste ho najradšej nevideli.
Aj vy homosexuali, prečo sa priznávate , že ste geneticky postihnutý. Na ulici Vás nik nerozozná, nik nevie ,že Vám dačo chyba. Viete koľko milionov geneticky posthnutých chodí po ulici námestiach A viete ich rozoznať ????
Tak prečo ste taký drzý, že chcete Vytrčať pred všetkými ako keby ste boli viac !!!!!!!!!!
Nik nevie čo robí vynálezca vo svojej schovanej zastrčenej dielni. aj manželia zalezu, aby ich nik nevidel.Aj Vy sa schovajte v súkromí a robte si čo chcete.
Žite tak aby o Vás nikto nevedel a všetci budú spokojní. Aj Pán BOH aj vaše svedomie, Aj rodičia, aj celé ľudstvo.

otazky

Ďakujem veľmi pekne.
Takže nosíš aj Bibliou zakázané dvojtkaninové oblečenie...
A čože to bádaš a vynaliezaš?
Ja len dúfam, že do konca svojho života pochopíš, že ľudský život je viac ako len nejaká sexuálna orientácia. Že hodnota ľudského života ňou nie je meraná a že sa rodičia za homosexuálne dieťa nemusia hanbiť. Toto sú ciele, ktoré by si si mal dať. Svojim uvažovaním a prístupom prispievaš ku zvyšovaniu chorobnosti ľudstva. Porozmýšľaj nad tým.