Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Johanson

Ja tu Vás oboznamujem so skutočnosťou, ktorá plaťila aj v Atlatide a bude platiť ďalšie tisícročia.A to ešte ani kresťanstvo ani moslimovia neboli.
Ja som si nič nevymyslel ani neuvažujem, len porovnávam fakty so súčastnosťou a jej problémami . A povinnosťou každého človeka je brániť život na tejto zemi.
Pri faktoch je jedno kto ste , jednoducho to tak je.
Všetci máme nejaký genetický defekt a to je nás 6,5 miliardy chorých o ktorých sa to nevie, ale Vý aj zákony chcete iné !!!!

MobyDick

emera222: jsem rád, že jsi mě pochopila, jde vidět že ženy více chápou, a umějí i rozpoznat.

Už od dětství jsem byl více snílek, ležel jsme v knihách, nebo byl pohlcen sledováním filmů, na které dodnes nemohu zapomenout, a hluboce mě ovlivnili. Byl jsem asi více citlivý a vnímavý než většina. A to i z určitých rodinných důvodů (problémů), které tady nechci popisovat. Citu jsem dostal velmi, takže tím netrpím, naopak, byl jsme hýčkaný, ale i přísnost nechyběla, a na zadek jsem normálně dostal, asi jako každé někdy zlobivé dítě.

Mám hudební sluch-přirozený, kdysi jsme se učil hrát na několik nástrojů (ale nevydržel jsme u toho. Nejdéle jsem děla zpěv, tomu jsme se chtěl i věnovat, tenkrát to nevyšlo, a já na to rezignoval. Psát bych chtěl, námětů mám mnoho, ale dodat si odvahu, vyzkoušet to, to je můj problém. Kreslit a malovat bych také chtěl pořádně umět, myslím že nějaké předpoklady mám i k tomuto, a je toho určitě i více.

Máš pravdu, myslím že pokud je v člověku ta dualita, více dokáže chápat, a cítit, vžívat se, ale i více trpí, a ve mě asi je něco jak z muže, tak i z ženy. A gay jsem doopravdy, i když tak zatím nežiji, ale to je můj osobní problém, a souvisí to i se vztahem k ostatním lidem, já nemohu vystát povrchní lidi-oni zraňují, a ani si to neuvědomují, musím poznat někoho mě podobného.

otazky

Johanson, hádam nechceš popierať, že si sa tu v diskusii ponosoval, že pribúdajú psychické ochorenia. A práve o tejto chorobnosti hovorím. Tak už si to konečne pochop a nasyp si popol na hlavu. Tiež nie si bez viny, čo sa týka chorobnosti ľudstva.
A áno, tvoje netolerantné názory prispievajú ku psychickým ochoreniam. U niekoho sa to prejaví, u niekoho nie. A je zlý ten človek, kto to nezvládne, či ten, kto k tomu dopomohol? Ale ostatne som to tu už písala.

"Pretože stačí jeden, ktorý začne "iného" šikanovať a spustí sa lavína. Ľudia majú tendencie konať stádovo. Niekto sa pridá, pretože má ten istý názor, no žiadnu guráž. Niekto sa pridá, pretože nechce byť čierna ovca. Niekto sa pridá, preto chce zapadnúť. Niekto sa pridá, pretože má strach, že skončí ako on (ona). Niekto sa pridá, pretože sa che dostať práve do jeho (jej) party. A tom preto, že niekto dostal nálepku odlišnosti, neprijateľnosti. A ľudia ako ty tie nálepky rozdávajú a lepia ich priamo na čelo. Dokážeš si predstaviť spoločnosť, v ktorej by sa na vieru v akéhokoľvek Boha považovala za genetické postihnutie? Pochybujem."

"Ale šťastím je, že ty prezentuješ tú menšiu časť veriacich. Tú časť veriacich, vďaka ktorým sa na vieru krivo pozerá. No najhoršie na tom je, že veriacich s vyhrotenými názormi (a nielen veriacich) je počuť najviac. Potrebujú si stanoviť hranice normálnosti. Nie pre spoločnosť, ale pre seba. Nechcú sa pošpiniť ničím, čo nezodpovedá ich náhľadu na svet, spoločnosť. A o to vehementnejšie sa voči tomu vymedzujú."

MobyDick

Ipsik: z hlediska jednoho náboženství je můj problém zcela netolerovatelný, z hlediska jiného zcela akceptovatelný. To chápu, a mohu říci, že jsem s tím válčil. Ale myšlenkově jsem to nikdy nedokázal zcela zapudit (jen částečně potlačit, ale za jakou cenu?), prostě to je ve mě. A jak píšu, není gay, jako gay, jsou veliké rozdíly, a mě bude zajímat jedno, až se s někým podobným začnu na toto téma bavit, jestli najdeme nějaké podobnosti v našich životech?

Mě velice zajímá jak toto vzniká, ale tak už to na světě je, je více nejistot, než jistot, a přesné odpovědi chybí, a já nechci spadnout do nějakých ideologických bludů.

A že mě nemá rád? To neví, ani se neznáme. Pokud někdo bude dogmaticky dodržovat "Starý zákon", tak už teď jsem zatracen, a v minulosti by mě čekalo víme co, a také záleží v jak které civilizaci, to nic ale nemění na tom, že se mi líbí někteří muži (záměrně píši někteří), a nestydím se za to, a nechtěl bych ženy jako partnerky, protože mě prostě nepřitahují tolik, jako muži. Vlastně bych potom žil život jako ve starém Řecku. Pochybuje ještě někdo o tom, že jsme homosexuál? Víte jak jsme se kdysi styděl toto slovo jen vyslovit, jak jsme je neměl rád, jak jsme podléhal dogmatům, předsudkům, a v rodině by to tolerovatelné nebylo, u některých členů vůbec ne.

Ipsik

Reptiliáni?:-D Tak to už je iná atabáza. My tu už zoberieme do úvahy hádam všetko. Ešte aj tých nešťastníkov z Marsu sem zatiahneme, no dovi. Som si prečítal, že ako treba postupovať pri stretnutí s nimi - ha, ha. Lepšie ako nonsensová literatúra. Od dnes už nebudem pozerať pred spaním pod posteľ, či tam nie je bubák, ale či tam nie je nejaký reptilián. On by vystrašil na smrť aj nášho pozemského bubáka.
Toto sú už vážne veci.

otazky

Keď som chodila na strednú, tak som každé ráno v eline cestovala s mužom s Downovým syndrómom. Normálne chodil do chránenej dielne. A sám. Sú takí rodičia, čo to dopustia zlými rodičmi?

MobyDick

Mohu ubezpečit všechny na tomto fóru, že pokud jde o mě, tak já jsme autentický, nikoho zde netestuji, ačkoliv mě zajímají vaše názory. To co jsem zde napsal je 100 %, nepochybujte o tom, mluvím jen za sebe. To, že jsem se rozhodl o tom napsat je v podstatě náhoda, už dlouho mě to tížilo, a hlavně jsem byl vždy minimálně bisexuál-to jsem si jistou dobu o sobě myslel (ale mnohem více převažovala náklonnost ke stejnému pohlaví), když jsem se díval na fotky z dětství, tak myslím, že už jsem to měl napsané ve tváři-příliš jemné rysy. Něco už je asi v člověku dané. Teď jsem velký a silný muž, nikdo by to nepoznal, ale cítím tak. a už se za to ani nestydím, jsme gay, nemohu být obojí, to je ještě mnohem horší. Chtěl jsem jen napsat, že to není žádný "konspirační-či vykonstruovaný" příspěvek, alespoň v tomto mi věřte.

Vyjádřím se nyní ke každému příspěvku.

otazky

Johanson, a vieš ako človek rozozná netolerantného človeka?
Stačí ak otvorí ústa či sadne za klávesnicu. :D

Nič z tých slov, ktorými sa tu oháňaš nezmení na fakte, že sám prispievaš ku zvýšenej chorobnosti ľudstva. :D
Už len stačí, priznať si to.

Johanson

Mám v rodine dieta 35 ročné s davnovým syndromom !! Všetci v dedine to vedia, ale keď sa na nich pozrú tak im ich príde ľuto.A su 99% času stále doma. A nežiadajú si zákony, ani sa nikde nesťažujú.Snažia sa aby otom čo najmenej ľudí vedelo !
Ale nevidia za tým ako chapi skáču po sebe, ani in to nepripomína ženy s uviazaným pipíkom okolo pása a na druhej žene. Toto ím to nepripomína !!!!
Pozrite na Hitlera a hneď sa vám predstavía koncentáčne tábory a vraždenie.
Ale kto rozozná v dave ľudí alebo na ulici, kto je gej alebo lesbička , ani psycholog by to s určitosťou nevedel.
A vtom je veľký rozdiel čo predstavujete !
Ani na cestu nemôže hocikto ist autom, len ten kto je chopný šoferovať , zdravotne a zloží skúšky.
Ostatni musia sa prispôsobiť, čisa im to pači alebo nie !
Vašou úlohou je byť užitočný pre okolie.Anie jej škodiť.
Nebudem podporovať zhnité ovocie, podporím a ošetrím to ešte zdravé.
Keby ste boli výninoční a mali zázračné liečivé chopnosťi sami by sme deti tlačili aby boli ako Vy!