Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Ipsik

Keďže nás pobavili, tak aj my pobavíme ich:
Mladík vojde do Kaufláču a zbadá atraktívnu ženu, ktorá na neho zamáva. Ona ho pozdraví. On sa radšej drží späť, pretože si nevie vybaviť, odkiaľ ju pozná. Tak povie: Ty ma poznáš? Na čo mu ona odpovie: ja si myslím, že ste otcom jedného z mojich chlapcov. Teraz v mysli začne cestovať späť k tej jedinej chvíli, kedy bol neverný svojej manželke a povie: do kelu, Ty si striptérka z párty starých mládencov, s ktorou som sa miloval na stolíku pri bazéne so všetkými mojimi priateľmi, zatiaľ čo tvoj partner ma bičoval po zadku s mokrým zelerom??? Ona sa zahľadí do jeho očí a pokojne mu povie: nie, ja som učiteľkou Vášho syna.

emera222

Ipsík
nemusel si ich takto odhaliť :/ je to veľmi prospešná téma :) a MobyDick tak pekne rozpráva...
až by mi bolo ľúto keby nebol skutočný :/

Ipsik

Nechcem pôsobiť divne, ale ak by som na to pozrel cez vlastnú, konšpiračnú teóriu, tak táto téma môže byť pokojne úplne celá vymyslená a Johanson sa tu zbytočne vytáča a je frustrovaný.
Navyše môžu byť obidvaja pokojne dohodnutí a píšu si to, čo uznajú za vhodné. Ak by Johanson písal ako hlboko veriaci človek, tak by nepísal tak, ako píše, lebo to by som si hneď všimol, jedine, že by bol členom nejakého zvláštneho spolku, ktorému vadí akákoľvek odchýlka od "normálu" (Aká je to filozofia?! Že by klérofašizmus?). MobiDick je zase príliš inteligentný na to, aby nebol schopný si to celé vymyslieť a písať ako potencionálny gay, ktorým v skutočnosti ani nie je. Niečo ako testovanie stavu kolektívneho vedomia našej spoločnosti. Ako skutoční nepriatelia by sa do seba isto viac navážali:-)
Detektív Poirot by mi dal isto za pravdu:-O

otazky

A ešte jedna vec. Ak rodičia vezmú svoje postihnuté dieťa von a ľudia sa naň pohoršene pozerajú, to automaticky neznamená, že sa s ním chcú vystatovať alebo že sa zaň hanbia. Pre nich je ako každé iné. Vidia ho každý deň, preto im napríklad jeho (jej) odlišnosť nepríde taká pohoršujúca. Jediný, kto sa pohoršuje, sú ľudia niektorí naokolo. Nakoľko nie sú zvyknutý, majú určité predstavy. No je toto dôvodom nechodiť von či chodiť s ním "po kanáloch"? Pretože sa niekto pohoršuje, pretože by sa ten človek zaň hanbil?
Niečo podobné sa dá aplikovať aj na homosexualitu. Niekto ju považuje za normálnu, pretože prišiel s nejakým homosexuálom do styku. Niekto, pretože človeka posudzuje komplexnejšie ako cez jeden "parameter". Niekto ju zase považuje za nenormálnu, pretože mu kazí pohľad na svet, pretože si niečo nechce priznať.

otazky

Johanson a čo by si robil, ak by si mal dieť s Downovým syndrómom? Kvôli tomu, aby si skryl jeho postihnutie by si ho schovával niekto v dome a ani von s ním nešiel?
A toto je FAKT, prosím pekne. Ľudia s Downovým syndrómom skutočne existujú. Existujú ľudia, ktorí sa narodili bez končatín, no kvôli rozsahu nemôžu používať protézu.
Ty sa niekedy vlastne čítaš? Alebo len slepo vyplodíš svoje dogmatické presvedčenie? Máš veľmi úzky pohľad, nielen na spoločnosť, ale na všetko. A v ňom si práve akože rozširuješ svoje obzory.
Vieš čo si myslím? Ty svoj život veľmi nezvládaš a potrebuješ niečo, čo ťa bude držať nad vodou. Rigidne sa držíš svojich poučok z Biblie, toho čo povedal Boh. No veľmi nad nimi nepremýšľaš. Pretože to údajne povedal Boh. A to ti stačí ako relevancia absolútnej pravdivosti. A vydesí ťa všetko, čo nezapadá do tvojho uhľa pohľadu. Áno, máš strach. A nielen z homosexuálov. Zo všetkého, čo sa vymyká tvojmu úzkoprsému náhľadu. Prečo tomu tak je, vie azda len ten tvoj Boh. Pretože nemám pocit, že si by riešil dôvody. Veď aj načo. Moja pravda je absolútna, pretože ju povedal Boh. Len teraz premýšľam ktorý.
Je celkom srandovné, že spomínaš ako ľudstvo viac chorľavie nakoľko pribúdajú psychické choroby. A ty môj zlatý, k nim prispievaš. Prečo? Pretože stačí jeden, ktorý začne "iného" šikanovať a spustí sa lavína. Ľudia majú tendencie konať stádovo. Niekto sa pridá, pretože má ten istý názor, no žiadnu guráž. Niekto sa pridá, pretože nechce byť čierna ovca. Niekto sa pridá, preto chce zapadnúť. Niekto sa pridá, pretože má strach, že skončí ako on (ona). Niekto sa pridá, pretože sa che dostať práve do jeho (jej) party. A tom preto, že niekto dostal nálepku odlišnosti, neprijateľnosti. A ľudia ako ty tie nálepky rozdávajú a lepia ich priamo na čelo. Dokážeš si predstaviť spoločnosť, v ktorej by sa na vieru v akéhokoľvek Boha považovala za genetické postihnutie? Pochybujem.
Ale šťastím je, že ty prezentuješ tú menšiu časť veriacich. Tú časť veriacich, vďaka ktorým sa na vieru krivo pozerá. No najhoršie na tom je, že veriacich s vyhrotenými názormi (a nielen veriacich) je počuť najviac. Potrebujú si stanoviť hranice normálnosti. Nie pre spoločnosť, ale pre seba. Nechcú sa pošpiniť ničím, čo nezodpovedá ich náhľadu na svet, spoločnosť. A o to vehementnejšie sa voči tomu vymedzujú.
Johanson, ty hovoríš s sebeckosti? Veď už toľkokrát si písal, že genetick postihnutí ľudia majú byť zalezený doma, aby sa rodičia za nich nemuseli hanbiť? Že je to inak vystavovanie sa?
Vynosenie dieťaťa ešte nezaručuje úctu svojho dieťaťa.

"nemôžeš zaradiť do spoločnosti"
Teraz si trafil klinček po hlavičke. No odpovedz si prečo. Nemusíš. Napíšem to sama. Pretože ľudia nedokážu akceptovať fakt, že je niekto homosexuál. Presne ako ty. Preto sa voči nim vymedzujú a ukazujú na nich prstom.

Johanson

Vážený MobyDIck
Škoda, že sa nedívaš na seba z nadhľadu, videl by si ako stále nariekaš ponosuješ sa ,že ti nik nerozumie, že sa nemôžeš zaradiť do spoločnosti, že rodičia Ťa nemajú radi ,
Stále sa v mori textu zaoberáš týmito problemamy a stále píšeš len o sebe !
Si jeden obrovský sebec !!!!
Ani mamičku čo Ťa vynosila ši nevážiš ani úctu jej nechceš dať a robíš je naprotiveň a sťažuješ je zvyšok života .
Uvedom si , kým žije mal by si jej byť pre potešenie ! !
Žiješ v spoločností ľudí, nie si slepí, hluchý, bez rúk, bez nohy, čo by si potom robil, keby nastala iná genetická porucha?
Si zdravý s maličkou chybou, tak si povinný prinášať určitú spoločenskú obetu, ako všetci ľudia !!!
Takže ak nie si ochotný
spoločnosti v ktorej žiješ niečo obetovať tak nemáš hodnotu a si na príťaž spoločnosti, lebo aj už svojím chovaním pohoršuješ maličkých,lebo keď sa na teba pozrú a vedia ,že si homosexual do ich nepopísanej dušičky zaseješ genetický postihnutý problém.
Takže prestaň nariekať, svoj problém si nechaj pre seba a obetuj niečo aj ty pre túto spoločnosť v ktorej žiješ.Už sme vyčerpali všetky argumenty. Hadam kto chcel porozumel a kto nie nech si to nechá pre seba.
Nájdi niekoho čo má taký problém ako Ty a použi voči nemu tieto argumenty a fakty a potom uvidíš aký si.

Violett

MobyDick. Ja som bisexualna. Ty si si ako uvedomil, ze si gay? Zeny ta nikdy sexualne, a inak nepritahovali? Iba muzi?
U mna je to rovnake a rovnocenne. U muzov aj u zien.