Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Táto diskusia patrí k článku: Ako prirodzene znížiť cholesterol?
Ako prirodzene znížiť cholesterol?

Zvýšený cholesterol trápi mnoho ľudí a vôbec nemusí byť jeho príčinou vyšší vek, či obezita. Zlé hodnoty cholesterolu majú aj štíhli a mladí ľudia, dokonca aj deti. Na vine je častokrát stres, ale najmä zlá životospráva. Ak vám váš lekár zistil z krvi zvýšený cholesterol, nezúfajte. Dokážete ho dostať do zdravých hodnôt aj bez tabletiek.

Marion25

Ahojte, hádam budete vedieť niekto poradiť. Boli mi odporučené dva výživové doplnky na úpravu cholesterolu. A to Armolipid a Arterin. Ktorý z týchto dvoch by ste mi odporučili? Prípadne aj ak máte skúsenosť s niečím úplne iným.

Isue

To teraz niekedy si absolvovala, či už dávnejšie? Reku či tiež niečo na to užívaš alebo nechávaš tomu taký voľný priebeh. Neviem, že nakoľko je to v tvojom prípade vážne.

diidi

u mna to bolo nejak tak, ako pises. tiez som na sebe nepoznala, ze by sa bolo so mnou nieco dialo, az kym som nebola na prehliadke a doktor, ze porobime vsetky testy a vysetrenia. tak som akoze v prvom momente pregulala ocami, ze naco to je dobre a aha, uz viem naco to bolo. nie vsetky ochorenia sa prejavuju aj navonok totizto.

tenista87

vo väčšine prípadov áno, toto je jedna z tých chorôb, ktoré sa s tebou diahnu dlho a nemajú navonok nejaké prejavy, že by si niekto bol všimol, čo ťa trápi. vymeniť lieky samozrejme môžeš, ale len tak, že poskúšať niečo nové, keď ti nejaké zaberajú, tak to asi nie, načo.

luclucka

to sa normalne uziva ako dlhodobo? ze aj roky? a netreba si spravit nejaku prestavku v tom uzivani alebo nejak obmienat tie lieky?

madgala

podla mna mozes vybrat aj sama, ale tak bezne ti lekar poradi nieco a da moznosti, co by si chcela uzivat. vsak ty to budes uzivat a da sa povedat, ze dlhodobo, tak preco by si sa nemohla sama rozhodnut. co som citala, tak ze armolipid je na ten cholesterol fajn, to dost chvalili.

lojniss

ale ved ono su aj volnopredajne tie lieky na cholesterol, tak si nemozem vybrat podla seba? ako nehovorim zase, ze len tak bez nejakeho predosleho "prieskumu", ale preco by som potrebovala od doktora odporucanie.

zitnanka58

To by bolo dobré sa asi o tom poradiť s doktorom aj, že čo by ti odporučil užívať, nie? Neviem, či sa môže len tak hocičo začať brať na ten cholesterol bez nejakej predchádzajúcej konzultácie.

dragona

Ahojte, ste tu spomínali nejaké doplnky a že tie majú lepšie zloženie, že také prírodnejšie. Ako prosím viem, ktoré to zloženie je to lepšie, čo by malo obsahovať alebo nemalo?

klaricia

podla mna si praveze nerobis prestavky, ked uzivas taketo lieky. to asi jedine, ked sa ti podari dosiahnut zase dobre vysledky, ze si v tej dobrej skupine, kedy cholesterol nie je rizikovy.