napiste ako ste schudli

Januska256

Dara tomas ma uplnu pravdu bohuzial. Z peciva a chleba sa strasne pribera. Mne sa podarilo tiez vyrazne schudnut vyradenim peciva a chleba. Ak vynechas pecivo uz po par dnoch vidis aj citis rozdiel. Teraz je to uz par rokov co s muzom nejeme pecivo a obom sa nam podarilo slusne schudnut. Davame si pozor nato co jeme. Schudnut nieje vobec zlozite len treba mat v prvom rade pitny rezim , jest vela vela ovocia a zeleniny, ryby samozrejme aj maso. Aj sladkosti sa daju upiect na zdravy sposob. Moja kolegyna tiez neje nic lepkove a ma nadhernu stihlu potavu.

Antisexx

Presne tak Filip, wikipedia su plné nezmyslov. Možno preto tomaš piše také nezmysly pretože často cerpá prave z nich :D

Tomas12345

dobreuz :

Wikipedia patrí ešte jedna z tých dôveryhodnejších stránok. Navyše autori wikipedie sa často krát v odkazoch uvádzajú odkazy na zdroje z ktorých čerpali.

Ja som čerpal z wikipedie už mnohokrát, a nemám nejaký pocit že by som tam čítaval nezmysly.

Cicajat :
A prečo práve zmrzlinu magnum ? 297 g to si zjedla dosť, nerozumiem však prečo až tolko a čo s tým mal spoločne môj príspevok ?

dobreuz

Tomáš12345 Myslel som si že tie nezmysly z Wikipédie čítaš :) Vieš o tom, že na Wikipédiu môže hocikto napísať hocičo? Aj ja tam môžem napísať že nebo je zelené a uveríš mi?

Tomas12345

ahjaj :

ahjaj to bola reakcia na mna ? Predpokladám že áno a tak odpovedám :

"Priveľa mäsa a živočíšnych bielkovín so sebou prináša riziko srdcovo-cievnych ochorení."

Tak platí že všetko s mierou. Ono ked si dá niekto mäso jeden krát do dna tak to podľa mna nie je veľa, nepoviem kebyže ho jedáva i na obed i na večeru. Inak aj tu by som vyjadril diskusiu, či priveľa mäsa skutočne spôsobuje viac zdravotných problémov, a s tým spojená i znížena dlžka života. Zaujimave sa je pozrieť na tabulky ktoré zoraduju krajiny podla množstva zjedeného mäsa (v kg) na obyvatela za rok a porovnať to s tabulkami v ktorej sú uvedené krajiny podla priemernej dlžky obyvatelstva. Ja som si to porovnal.

Tu (en.wikipedia.org)

a Tu (en.wikipedia.org)

Sú tabulky ktoré meraju množstvo zjedeného mäsa na obyvatela a priemernú dlžku života obyvatelov v danej krajine. Porovnaj si tieto dve tabulky navzájom a zistíš že až 7 z 10 TOP krajín ktoré jedia najviac mäsa (Austrália, Spanielsko, Francuzsko, Island, Taliansko, Izrael, Svedsko) sa nachádzajú v TOP 30 krajín v ktorých je najvyššia priemerná dlžka života !

"Celozrnná múka obsahuje vitamíny dôležité pre organizmus, iné ako zelenina a mäso, napr. vitamíny skupiny B, ale aj minerálne látky."

No moc tých vitamínov, mineralov teda neobsahuje....

Na 100 gramov ( to je asi 1,5 žemle) :

Cholesterol 0 mg
Sodík 2 mg
Draslík 363 mg ( len zhruba 12 % DD)
Vitamín A 9 IU ( ani nie 1% DD) Kyselina L-askorbová 0 mg
Vápnik 34 mg ( Len 3,4 % DD) Železo 3,6 mg ( 30 % DD)
Vitamín D 0 IU Vitamín B6 0,4 mg ( asi 20% DD)
Kobalamín 0 µg Horčík 137 mg ( vyše tretina DD)

Ako vidíme z vitamínov skupiny B obsahuje len B6 a aj to len 20% DD. Takmer zanedbatelne množstvo obsahuje i kobalamínu B12. Z vitamínov obsahuje iba vitamín A ktorý je však len 1% DD, a vitamín D je v ešte menších dávkach. Z minerálov obsahuje v ako takej miere železo (30% DD) a horčík ( vyše tretina). Vápniku (3,4% DD) a draslíku (12% DD) obsahuje len velmi malé množstvo. Skutočne, tá celozrnná múka dáka vitamínovo mineralová bomba nie je !

Mimochodom aj pšenica je už dnes modifikovaná a to rovnako ako soja. Môžem odporučiť knihu od Daviesa "Bez pšenice".

www.martinus.sk

ahjaj

máš pravdu, že vynechaním múčnych jedál človek schudne, lebo tým vynechá v podstate sacharidy a tie potom získava tým, že štiepi tuk z organizmu.
Priveľa mäsa a živočíšnych bielkovín so sebou prináša riziko srdcovo-cievnych ochorení.
Celozrnná múka obsahuje vitamíny dôležité pre organizmus, iné ako zelenina a mäso, napr. vitamíny skupiny B, ale aj minerálne látky. Takže ak chce niekto schudnúť, odporúčam: vynechať bielu múku a biele múčne jedlá, nahradiť ich celozrnnými. Tie celozrnné nie vynechať, ale obmedziť o 1/3 až 40 %.
Pre pocit sýtosti konzumovať viac bielkovín. Okrem živočíšnychm, ktorých nadbytok vedie k srdcovo-cievnym ochoreniam- sú k dipozícii aj rastlinné, ako napr. strukoviny. Mäso je výborným zdrojom železa aj vitamínu B12. Napriek tomu je zdravšie ho konzumovať len každý druhý deň a nahradiť ho napr. strukovinami alebo mliečnymi produktami, vajíčkami, prípadne sójou, - ktorá je však zo zdravotného hľadiska, kvôli genetickým moduláciám tiež kontroverzná.

Foooooruuuum

Básnička .....Dobreuz...Je mladý muž....Je veľmi vysoký...A beháva už roky....Ľuďom s nadváhou vždy poradí rád....So zdravou stravou je on kamarát....Avšak nemá v láske prispievajuceho Tomáša....Lebo Tomáš podľa neho len hlúposti roznáša....Tomáš má panicky strach z múky....Dobreuz však vie že z muky nerastú tuky....Chcel by som jeho múdrosť mať....A teraz už končím lebo idem spať.....:*