Manzel chce dieta, no ja NIE, dokonca neviem ci niekedy budem chciet

Príspevok v téme: Manzel chce dieta, no ja NIE, dokonca neviem ci niekedy budem chciet
Marianna111

Ahojte, mam 28 r., som vydata 3 roky a asi rok po svadbe sa nas spolocnost a rodina zacala tak nenapadne vypytovat na deti, kedy planujeme rodinu. Pred svadbou sme s manzelom mali k detom celkom pozitivny vztah, planovali sme do buducna mat deti, no nechapem co sa vo mne zmenilo, ale cim dalej sa blizi ta doba, zeby sme mohli mat deti tym viac ma to zacina ubijat a frustrovat, abslutne sa nato necitim, vsetky tie rozhovory o detoch, ake su zlate su mi totalne cudzie. Ked vidim na ulici tie zeny s kocikmi je mi zle...neviem si predstavit, ze odidem z prace a budem doma s dietatom, sem tam kava s kamoskou ale len na chvilku, lebo mam doma male dieta. Viem, ze to odo mna hrozne sebecke, ale nemozem si rozkazat ked to takto vnimam. Najhorsie je ze manzel by dieta uz chcel a ja sa citim ako hrozna mrcha, ze som taka antimaterinska. Vobec sa mi nechce prist o tento zivot, ktory mam, ze mozem popraci hocico robit, hocikam ist...Najviac mi je luto, ze som si k sebe priputala chlapa, ktory deti chce, bojim sa, ze deti nikdy nebudem chciet, ze ma to proste neprejde...Mate podobnu skusenost a potom ked deti prisli zmenilo sa to? Dakujem

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Zvoncek

Dobry den, preslo skoro 5 rokov od tejto otazky. Mam 32, podobnu situaciu a postoj a neviem dovod.
Podarilo sa Vam najst odpoved, ktora pomohla, posunula dalej? Budem velmi vdacna ak sa podelite svojou skusenostou.

0vecka

Moireal ty mas Talent pochopit veci uplne inak .. nikdy som nepovedal ani si nemyslel ze nemozes neico pisat. Len som reagoval na to ze ty stale pises ze ti tu niekto hovori ze musis mat deti. Ja som nic take nenapisal a ani si to nemyslel. Hovoril som len o Tom ze je nezodpovedne posuvat cas porodu vo vyssom veku ked na to nieje ziadny objektivny dovod (napr to ze chcem si uzit volnost va tri roky mi nepride ako podstatny dovod, ale napr mam hypo a z jedneho paltu to proste neutiahneme, a preto pockame tri roky mi pride ako rozumny dovod) a dovody na to som uviedol. A preto som zareagoval asi trikrat tak isto aby som ti to vysvetlil ze ty o koze a ja o voze.

a co sa tyka prispievania naozaj tu prispievam len z prace... kludne si pozri prispevky za posledne 2 roky a urcite nenajdes ani 10 ktore boli napisane pocas vianoc vikendu alebo nejakeho nemeckeho sviatku. robim to len z nudy

kroksa jj vie

Dr Stein nepodsuvam... ty sisi vybral jednu temu a obvinujes ma ze to vsade podsuvam pritom tato tema je presne o Tom o com pisem. nechapem o co ti ide a prezrad svoj pravy nick. ja tiez pisem len pod jednym a nemenim si ho ako sa mi hodi.. cisla su proste jasne ak by boli cisla opacne tak to uznam ale neuznam nieco len preto lebo to tak chces ak to nieje pravda

cicuska12

chlapi vy len dakujte ze ste chlapi a nemusite riesit to co zena... lebo zena je kritizovana za vsetko... stihnut to a to do toho a toho veku... vy dieta len spravite a to mozete od 18 do 50.... chcelo by to trochu empatie...a pochopenia... samozrejme gratulujem kazdej ktora to stihne v ramci 20tky ma super partnera, zazemie aj byvanie ...ale realita byva nie vzdy taka ruzova...

Fidorka

Žiadna ľudská bunka nie je identická Dr Stein. Ten článok sa odvoláva na kopírovnie mužských buniek. Každá novovytvorená bunka v ľudskom tele je jedinečná. To čo sa kopíruje je genetická informácia jedinca. Opľuj Petriho misky, sprav to za 24 hodín opäť a pošli na expertízu. Nik na svete so sto percentnou istotou nepotvrdí, že sliny sú od toho istého jedinca. Vie sa akurát určiť pravdepodobnosť hraničiaca s istotou.Pravdepodobnosť sa síce využíva v kriminalistike, ale genetika je o inom.

Messje

Zena po 40 ked sa rozhodne ist na interupciu,ma ju zdarma.Pretoze je tam uz riziko a poistovna to z toho dovodu preplaca.Asi vedia preco dali tu hranicu nad 40 rokov.Ja len tolko

Dr Stein

Ovca, pozorne si prečítaj posledný príspevok od Moireal. Poprípade si ho aj skopíruj či nauč naspamäť.

Dr Stein

Fidorka, bola reč o spontánnych genetických mutáciách, ku ktorým po určitom veku dochádza.
Napríklad tu je o tom článok: healthland.time.com

Dr Stein

Je tam aj autizmus, ADHD, závislosti, samovraždy, schizofrénia...
To podsúvanie si si domyslel. ;)
Problém u teba je ten, že svoje problémy podsúvaš širokej verejnosti. No problém je v tom, že tvoje problémy tých ľudí nezaujímajú. A ženy už vôbec nie. Či už chcú mať deti, už ich nechcú mať, či svoje materstvo odkladajú. Je to ich rozhodnutie, do ktorého sa žiaľ, často staráš... kvôli problémom. A toto nie je prvýkrát, čo ti to niekto napísal.
Skús sa vcítiť do ich, ako sa musia cítiť, ako im to musí liezť na nervy.