Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.

Príspevok v téme: Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.
zufala99

Už sme všetci zufali z tejto situacie. Moj 64-ročny stryc už v podstate od narodenia parazituje na mojej starej mame. Ja mam 43 rokov a už 21 rokov som osamostatnena, mam rodinu, dospele a takmer dospele deti (3). Stryc je lenivy flakač, ktory nikdy v praci nevydržal dlhšie ako pol roka, ženu nema...dieťa nemanželske o ktorom sme už davno nepočuli. Teraz je rok dôchodca a začiname mať pocit, že staru mamu využiva ešte viac. Ona má 93 rokov, je zaslepena laskou k synčekovi(asi preto, že je jej najmladšie dieťa) a vobec nebere do uvahy to čo jej my hovorime. Sme bezradni. Ako jej otvoriť oči aby konečne videla realitu ?

zufala99

Robite sa mudri, ale keď budete mať po 35-ke, 40-tke, budete si aj vy chcieť život užívať plnými dúškami so všetkým, čo k tomu patrí a NAJMÄ uvedomíte si, akú hodnotu peniaze MAJÚ.

Ja starnem, stara matka sa može dožiť aj cez sto rokov a po 50-tke z tych peniazi taky užitok mať už nebudem. Preto treba spraviť všetko pre to, aby sa konečne "pohli ľady".

kabel

zufala, je mi z teba na grc
radu ti dám-staraj sa o seba, nie o babkin majetok.
dúfam, že sa dožiješ ešte niečoho horšieho, než ty pripravuješ chudere babke. keď sa budú tvoje 3 deti hádať o tvoj majetok a ty ešte budeš kdesi v starobinci živoriť, potom pochopíš, že kto seje vietor, búrku bude žať.

Asik

Nie potomkovia supy ste!Zaziva majetky rozdelovat a odkial ty vies co je spravne ze chces aby stryko nededil?Je to babkin syn aj keby bol jej syn neviem aky zly teba je prd po tom ci bude dedit.Ty sa staraj hlavne o svoj majetok,vies neprajem ti nic zle ale zivot je svina a co davas sa ti vrati.

zufala99

Po prve, stryc nie je jediny potomok starej matky, sú ďalší traja...takže každemu rovnakym dielom...pričom diel matky by išiel mne.
Po druhe, ano, som učiteľka, a prave preto mam realny pohľad na tento materialistický svet.

zufala99

Ja si myslim, že je normalne, že sa pri veku stareho rodiča nad 80, 90 rokov potomkovia začinaju zhovarať o dedičstve, aby sa nestalo, že sa necha ovplyvniť luzrom a nespravne sa rozhodne.

Asik

A ty si ucitelka?Ty vychovavas a mas vychovavat mladez?Ach panenko skakava tak to sme ako spolocnost skoncili ked pani ucitelka vyznava taketo hodnoty.Prepacte ale vytocena som maximalne, a to urcite niesom sama

Asik

Hanba co clovek dokaze urobit koly majetku.Ty si uvedom ze stryko je jej syn takze ma prvorade pravo dedit vsetok majetok a nie ty.Je to babkin syn tak sa spamataj.Fuuuj hanbit sa mozes hnusia sa mi taki ludia ako ty.Dufam ze v zivote na takeho ako si ty nenatrafim hanba nech ta fackuje