Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.

Príspevok v téme: Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.
zufala99

Už sme všetci zufali z tejto situacie. Moj 64-ročny stryc už v podstate od narodenia parazituje na mojej starej mame. Ja mam 43 rokov a už 21 rokov som osamostatnena, mam rodinu, dospele a takmer dospele deti (3). Stryc je lenivy flakač, ktory nikdy v praci nevydržal dlhšie ako pol roka, ženu nema...dieťa nemanželske o ktorom sme už davno nepočuli. Teraz je rok dôchodca a začiname mať pocit, že staru mamu využiva ešte viac. Ona má 93 rokov, je zaslepena laskou k synčekovi(asi preto, že je jej najmladšie dieťa) a vobec nebere do uvahy to čo jej my hovorime. Sme bezradni. Ako jej otvoriť oči aby konečne videla realitu ?

swistica

Vidim, ze vidina majetku casto narobi vela zla. Kazdy ma pravo darovat jeho majetok komu chce. Ty nemas ziadne opravnenie dedit. Dedicom su synovia, dcery a nie vnucata. Babke pomahaj, tes sa ze je medzi vami a nevyvolavaj nezhody kvoli majetku. Pokial sa babka sama nestazuje, je vsetko v poriadku. Pracujes, mas rodinu, takze by si sa k babke prestahovat aj tak nemohla. Budte vlastne radi, ze tam stryko je a ze sa o nu stara. Zial nie kazdy ma take stastie.

Kycera

Dievča, dievča,
ak Ti žije mama/otec, kt. je dcérou/synom Tvojej babky, potom Ty nemáš ŽIADEN nárok na dedičstvo, chápeme sa???
Babka ešte žije a Ty by si už rada dedila! Po tej Tvojej reakcii by som sa vôbec nečudovala, ak by sa tak nestalo.
Očakávať môžeš, ale zatiaľ nič Ti nepatrí a možno ani patriť nebude!

neviem111111

ty si chora osoba... nie on, ty... majetok, ktory ti pravom patri? ten majetok je jej, ona a jedine ona ma pravo rozhodnut, komu ho chce zanechat, ked uz na tomto svete nebude. a z jej dakujem nemas nic? a to pomahas len preto, aby si z toho nieco mala? nema sa pomahat z lasky voci tomu cloveku? ked niekomu pomozem, mam z toho radost, pretoze som pomohla, ani podakovat mi nemusi. chora osoba, hovorim...

Messje

Je najmenej povedat...aj ja by som sa postarala.Ale nepostarala si sa.To ze babicke prides sem tam pomôcť, nerobis to lebo chces?Tvoj stryko s nou zije.Bije ju?Okrada ju?Psychicky ci fyzicky tyra?Asi nie.Babka je vdacna ze ho ma pri sebe.On je jej jedina spolocnost.Ty prides ale zase odides.On ostáva. Babka uz nic nepotrebuje.Ak netrpi hladom a zimou,tak to neries.Sama pises ze je to jej milacik.Ona je s nim šťastná, nevidi tie chyby co vidite vy.Pre nu je dôležité ze sa rano zase zobudi a nie je sama.To ze nevydrzal nikde v praci?Tak a?Pokial to nevadi babicke a jemu,vam to moze byt jedno.Nekydajte na neho lebo vam ide o majetok.To nie je moc pekné.

Daniela2652

zufala pozri sa nema zenu dieta nemanzelske a zije sam v dome s 93 rocnou babickou. Zivot mal zrejme na prd a uz je na dochodku. Chapem ze vas to hneva ale ty si vaz ze mas vlastne 3 zdrave deti ze pracujes si zdrava. Proste preco dnes kazdy pozera len nato co moze mat a co nema... nikto si nevazi co ma... zle sa zrejme nemate ked mate 3 deti lebo to si tiez nemoze dovolit dnes kazdy. Ja mam jedno a mame s muzom co robit. Tak nespekuluj uz a nechaj ho tak . Vy sa mate oproti nemu super.

a_dr1a

Zufala. Tak to proste nerob. Ja ked chcem pomoct, ci niekomu nieco dat darovat - tak to proste urobim a nic za to necakam. Lebo chcem. Pre moj vlastny dobry pocit ai. Od ludi nemaj ziadne ocakavania. Radsej byt milo prekvapeny, nez potom "sklamany rozcarovany")

celebrita FB

...dúfaj, že ja tak nedopadnem, aby som ešte aj v 60tke bola s rodičmi, aj keď všetko k tomu speje, že asi áno.
...Je to jeho chyba v prvom rade, že nechce pracovať. V žiadnej robote sa mu nebudú klaňať ako kráľovi, v každej robote ho budú len ponižovať, rozčuľovať a vážiť si ho ako zamestnanca nikde nebudú, ale pre peniaze by to mal vydržať, aj všetky provokácie tam a uvedomiť si, že nemôže žiť z maminho dôchodku, ale zo svojich zarobených peňazí. Lebo keď mamička zomrie, tak on skončí na ulici. Alebo ťa bude musieť vyplatiť z toho. A na to vyplatenie si musí našetriť. Radšej bez televízora a bez notebooku žiť ako vziať úver 4000 na tie veci pod podmienkou, že naspäť musí vrátiť sedem a pol. Ako som to ja raz urobila a notebook nevydržal ani rok a pokazil sa. Rovnako ako každý, ktorý som mala. On nemá prachy, lebo nechce nič robiť a ja nemám, lebo sa mi lepí smola na päty vo finančnej oblasti celý život.

Buki

Tak ako dceru ta vydedit nomoze aj keby to velmi chcela ona sama a spisala zavet ze ti nic neda, tak je to protizakonne. A okrem toho, nevim ako ostatni, ale ja ked niekomu pomaham alebo niekomu nieco daraujem, tak neocakavam ze z toho nieco budem mat. Zadostucinenie ze dobry pocit ze som pomohol kamaratovi alebo niekomu kto to potreboval.

Iiiii

K peniazom sa treba dostať inak a nie cez dedenie. Jeden môj kamoš sa mi priznal, že sa má tak dobre, že si sám sebe závidí. Z peňazí mu tak preplo, že skončil na psychoške. Celý čas im tvrdil, že je zdravý, tak ho tam nasilu držali. Pustili ho až vtedy, keď uznal, že je chorý:-) Po troch mesiacoch:-)