Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.

Príspevok v téme: Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.
zufala99

Už sme všetci zufali z tejto situacie. Moj 64-ročny stryc už v podstate od narodenia parazituje na mojej starej mame. Ja mam 43 rokov a už 21 rokov som osamostatnena, mam rodinu, dospele a takmer dospele deti (3). Stryc je lenivy flakač, ktory nikdy v praci nevydržal dlhšie ako pol roka, ženu nema...dieťa nemanželske o ktorom sme už davno nepočuli. Teraz je rok dôchodca a začiname mať pocit, že staru mamu využiva ešte viac. Ona má 93 rokov, je zaslepena laskou k synčekovi(asi preto, že je jej najmladšie dieťa) a vobec nebere do uvahy to čo jej my hovorime. Sme bezradni. Ako jej otvoriť oči aby konečne videla realitu ?

Messje

Kycera
Ja toto proste nemozem
Tu sa pise o vyciciavani chuderky babky ale...ze ma niekto chrbat zaveseny na klinci a odvahu babku ziadat o prepis majetkov ci neviem coho...to je normalne :-/
Jdu blejt velebnosti

zufala99

Kycera, však o to mi cely čas ide. Nechcem, aby staru matku z peňazi "vyciciaval" ten povaľač...už som sa so starou matkou o otazke prepisu majetkov počas živita rozpravala x krát.

Kycera

@ Zúfalá,
je to tak, ako Ti napísala Messje. Tej ide karta! ; )

To, na čo myslíš Ty, sa dá spraviť jedine tak, že matka sa dedičstva vzdá v prospech svojich detí. Samozrejme len za podmienky, že babka nezanechá závet v prospech Tvojho strýka a nevydedí ostatné deti a ich potomkov!!!

zufala99

Nechapem, čo všetci moralizujete. Témy financie a smrť dnes nie su TABU. Peniaze nam v dnešnej dobe vladnu a my sa či chceme alebo nie musime prispôsobiť a nepodliehať emociam, citom... navyše keď je tu hrozba toku peňazi nespravnej osobe...

zita 05

Máš cez 40, takmer dospelé deti, stálu prácu - a nie až tak mizerne platenú - a Tebe stojí za to si ničiť život tým, že nebudeš jednou z neviemkoľkých vnúčat, ktoré by dedili po starej panej? Prosím Ťa, aký má ta babička majetok?
A poviem Ti, starať sa o človeka v takom pokročilom veku nie je vôbec žiadna sranda. Bola by som zvedavá, či by si odišla z práce, ak by potrebovala celodennú starostlivosť. Ale to Ťa teraz netrápi, že?
Keď si predstavím, že by som mala takú dcéru alebo vnučku... Už začínam chápať, prečo niektorí ľudia nechcú deti!

Messje

Zufala
Prepac ale si tomu teraz dala...
Matka sem a matka tam...
V pripade dedicstva by matku požiadala?To ju chce ziadat po smrti?Dedi sa vacsinou po smrti.
Alebo kym babicka zije jej chcete co povedat?
No ...no coment...

ANGEL-DEMON

aha... zase téma majetky... dedičstvo...
nemáš právo na nič! takže tak....
nám zomrela starká, starký alkoholik prepísal majetky, dom, polia, lesy, na mojho brata 24 ročneho - spolu pili....
mali 3 deti, oco sa vzdal v prospech brata... ti dvaja maju smolu...
ja som staremu riť vytierala ked bol chorý... zobrala som si tyzden dovolenku v práci.. a nemám z toho nič.... mala som s ním piť ako moj brat so zakladnym vzdelním..
ALE ja ich jebem... nech si maju ... ja mam svoje vlastne... on nebude mat pokoj nikdy lebo strykovci mu budu furt vykrikovat... budu rozhadaní.... ja mam pokoj mam svoje vlastne, nikto mi nic nedal... vsetko byt, zariadenie som si sama kupila, je to z mojej driny... takže neriešim... je mi to fuk....
**
a TY !!! ked máš kde bývať , tak sa nestaraj, nechodievaj tam, vykasli sa na nich.. a ži si svoj zivot!

zufala99

Kycera, z rodičmi som sa o tejto teme už neraz zhovarala. Obaja maju cez 70 rokov. Matka povedala, že v pripade dedičstva by matku požiadala, aby majetok prepisala rovno mne. Pretože vzhladom na ich vek by sa prepis na nich už nemusel oplatiť (pre rypačov: sama matka to povedala) a bolo by zbytočne veľa papierovačiek.