Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.

Príspevok v téme: Využívanie "mama hotela" aj po 60-tke.
zufala99

Už sme všetci zufali z tejto situacie. Moj 64-ročny stryc už v podstate od narodenia parazituje na mojej starej mame. Ja mam 43 rokov a už 21 rokov som osamostatnena, mam rodinu, dospele a takmer dospele deti (3). Stryc je lenivy flakač, ktory nikdy v praci nevydržal dlhšie ako pol roka, ženu nema...dieťa nemanželske o ktorom sme už davno nepočuli. Teraz je rok dôchodca a začiname mať pocit, že staru mamu využiva ešte viac. Ona má 93 rokov, je zaslepena laskou k synčekovi(asi preto, že je jej najmladšie dieťa) a vobec nebere do uvahy to čo jej my hovorime. Sme bezradni. Ako jej otvoriť oči aby konečne videla realitu ?

zufala99

Neviem, čo je zlé na tom, že po svojích predkoch očakávam diel, ktorý mi právim. Babka mi z času na čas poďakuje za čas, ktorý obetujem pomoci jej (žiaľ, aj jej synovi), avšak z jej "ďakujem" ja nemám nič, žiadne adekvatne zadosťučinenie za moju starostlivosť/pomoc.

Iiiii

Mám však skôr taký neblahý pocit, že tu ide o peniaze a majetky než o otváranie očí:-) Báť sa síce môžete, ale babka už svoje majetky dávno darovala tomu strýkovi a dostanete p.d makový.
Moja kamoška, veštica sa na to pozrela a povedala mi, že prepis majetku bol v čase, keď zreli čerešne:-)
www.youtube.com

iiiii

To je to, že s očami možno toho narobiť veľa. Môžeš ich buď otvoriť alebo zatvoriť alebo pootvoriť alebo prižmúriť a tak dále.

kabel

adria to napísala výborne. Babke oči už neotvoríte, oni dvaja od seba nepôjdu, hoci má každý na to iné dôvody.
A dedičstvo? Babka má i tak právo rozhodnúť, komu svoj majetok zanechá, hoc by to bol i márnotratný syn. Ty si rozhoduj o svojom majetku, nie o majetku iných ľudí. A že sa staráš? Robíš to len kvôli vidine dedičstva? Potom nie si o nič lepšia od strýka.

a_dr1a

Ahoj. V tomto ich veku uz s tym zial nic nenarobite. On je uz dochodca, ona ma krasny vek a budme k sebe uprimni, my sa takeho veku isto nedozijeme a jej uz vela casu neostava. Uvedomuju si obaja svoju pominutelnost, o to vacsmi su k sebe teraz naviazani. Tu logicke argumenty nezaberu. On je pritom jej milacik, benjaminek. Ona dobre vnimala jeho doterajsi sposob zivota a aky je, co je zac. Len z tej prilisnej lasky pred realitou radsej privierala oci. Mozno ho preto teraz este vacsmi chrani, prilnula k nemu, ze si mozno uvedomila, ze tou opicou laskou mu az uskodila. Vy vsetci robite pracujete, aj sa starate, mate svoje rodiny zivoty, vnucence zas studuju alebo maju vlastne zivoty a matka a tento jej syn - maju vlastne uz len seba navzajom. Denne. Stale. Ona a on sa uz nezmenia a nepojdu od seba. Takto by boli sami a teraz maju aspon samych seba, maju spolocnost, keby bolo nieco tak si privolaju pomoc ci co. Chapes?

Vydedit vas vsak zo zakona nemozu. Ale mohla by mu to darovat (prip.predat za symbolicku sumu) a takto "vynechat" vas dalsich ako zakonnych dedicov. Mozno ma aj spisany zavet v prospech syna, ale ak to robia ludia bez pravneho vzdelania, casto sa dopustaju chyb (ze ak to nespisu u notara nemusi to amatersky u nich splnat vsetky pravne nalezitosti: 2 nez.nestrannych svedkov, ich podpisy. Mozu zabudnut na datum, identifikacne udaje ai ai. Inak oba pripady sa daju napadnut este cez sud. No je to zdlhave). Poradte sa radsej s pravnikom co a ako.
A radsej neotvarajte tuto temu pred nimi lebo ich iba inspirovat k tomu napokon mozete - myslim to tak, ze to doteraz ani nemuseli vobec riesit a takto ich iba nakopnete inspirujete, aby to aj urobili.

Kycera

Nuž, dievča, nevidím to ružovo. Je už príliš neskoro niečo riešiť. Pre obidvoch. Zvyk je železná košeľa a oni sú nielen zvyknutí, ale aj nezdravo na seba citovo naviazaní.

zufala99

swistica - samozrejme,že je tam aj strach o dedictvo. Veď my sme jej vždy pomahali, nie on, prečo by mal všetko zhrabnuť on. Keby stryc odišiel kade lahšie, o staru matku by sa po vzajomnej dohode postaral niekto z nas. Ja sama by som sa o ňu aj zo svojho biedneho učiteľskeho platu postarala, len aby jej bolo lepšie..

Iiii - ma 93 rokov, treba pozorne čitať.

swistica

Preco to riesite teraz? Budte radi, ze obaja maju spolocnost a ze sa stryko postara o 90 rocnu pani. Ak by sa odstahoval, kto by sa o nu staral? Skor mi to pride tak, ze sa bojite o dedictvo.

Iiiii

Prepáč, nechcel som byť až tak negatívny. Je ako je, tak to je, čo už na tom, s nízkym platom...
Aj tak to je jedno, čo tu popíšeme, aj tak si o nás myslia, že sme len skrachovanci a oni sú tí úspešní. Pravdepodobne preto, že reálneho človeka videli jedine tak na videu na You Tube alebo v spravách:-)
Na každého raz príde. Nikto nemá istotu. Istá je len sm..