7 dobrých dôvodov, prečo by ste si v zime mali doplniť kolagén.

smolnusa

hej ja som pozerala zeen collagen u nas v dm-ke, len by som potrebovala vediet, ci ho niekto uziva a ci spozoroval nejake vysledky uzivania

kajka294

smolnusa je to samozrejme dobre, ked kolagen rovno obsahuje aj vitamin C a ak ho neobsahuje, tak treba ku kolagenu uzivat aj spominany vitamin C a hlavne teraz v tomto chripkovom obdobi. su kolageny ale aj take, ktore priamo obsahuju tento vitamin.

smolnusa

ano to som uz niekde citala, ze vyssie davky su zbytocne. inak ako je to s tym vitaminom c. asi je najlepsie, aby kolagen obsahoval uz aj tento vitamin ci?

byvalasestra

baby pri výbere kolagénu je veľmi podstatné pozerať na obsah, to znamená na výšku kolagénu v mg dennej dávky. optimálna dávka kolagénu je 5000mg. preto treba pozerať, koľko daný kolagén obsahuje a podľa toho si aj kúpiť. keď niektorí obsahuje už napríklad 8000mg v dennej dávke, tak to už je úplne maximálna dávka, už viac sa neodporúča v žiadnom prípade, lebo to pre telo nie je prospešné a nadbytočné množstvo aj tak časom vymočíte, takže zbytočne taký kolagén piť. treba si na to dať veľký pozor!

smolnusa

tak to ta chvali, taketo predsavzatia su super. mas pravdu je ich kopec a ja sama mam dilemu ktory si vybrat, takze sa tu k tebe pripnem :)

vanes11

ahojte babuľky, možno ma vysmejete ale ja som si do Nového roka dala predsavzatie, že sa začnem o seba viac starať :) veľa som čítala, že kolagén je pre telo prospešný. mohli by ste mi poradiť, ktorý je najlepší? medzi takých neskutočným množstvom sa ťažko vyberá. ďakujem ;)

alenkalienka

@vandula dobre si spravila, teším sa s tebou a zároveň ti prajem aj krásne a hlavne pokojné Vianočné sviatky.
Veď potom v novom roku si napíšeme, ako sa ti pozdáva kolagén a či ti pomáha :)

@daninka25 kľudne môžeš užívať, pokiaľ ti bude dobre robiť. Ja som užívala celé tehotenstvo a úplne v pohodičke ;)

daninka25

Vidím, že nie som jediná, ktorá si kupuje sama sebe vianočné darčeky:D:D:D:D

Chcela som sa ale spýtať, či sa kolagén môže užívať aj počas tehotenstva. Aké máte skúsenosti? Užívali ste alebo radšej prestať?

vandula

oki alenka, veď teraz na vianoce som si sama sebe kúpila ten zlatý zeen collagen a ak mi bude vyhovovať, tak nebudem zbytočne meniť a špekulovať. už sa teším, keď si ho 24-tého otvorím a začnem užívať.