7 dobrých dôvodov, prečo by ste si v zime mali doplniť kolagén.

simranka54

baby budem sa snazit tak v skratke vam vysvetlit rozdiel medzi morskym a hovadzim kolagenon.
zacnem morskym - je to kolagen, ktory sa ziskava z rybacich kosticiek a supin. jeho hlavnou vyhovou je, ze optori inych je tento hydrolyzovany a tvoreny malickymi ciastockami kolagenovych peptidov, ktore nase telo ovela lahsie prijme a spracuje. obsahuje 3 typy kolagenu, pricom najvacsiu cast tvori typ cislo 1, ktory sa stara o dokonalu elasticku pokozku bez vrasok.
hovazdi kolagen - pochadza z krav, konkretne z ich koze. pri takychto kolagenoch si treba davat pozor na to, ako boli tieto kravy krmene. mali by byt zivene cerstvou travou, no mnohe z nich su krmene obilninami a to nie je dobre. taktiez nevyhodou tohto kolagenu je jeho vstrebatelnost. on sa sice do tela dostane ale v porovnani s morskym je to o mnoho narocnejsie a vela krat sposobuje problem s traviacim traktom.
pre tieto dovody viac odporucaju morsky kolagen ako ten hovadzi!

Darla111

Po pravde napriklad ja som sa nad tym nejak nezamyslala, hladala som skor podla odporucani a hlavne prichuti, aby sa dal pit

Wendy000

No co ja tak viem, tak morsky kolagen je pre ludske telo tak nejak prirodzenejsi a vie ho lahsie vstrebat a zuzitkovat. No ak viete viac informacii, tak rada sa nieco noveho dozviem

raduskaaa

ahojte zienky.. citala som nejaky clanok, kde bolo napisane, ze morsky kolagen je najlepsi pre telo, je to tak?.. lebo zase videla som aj to, ze su aj ine kolageny ako hovadzi kolagen z krav.. moja otazka preto znie, ktory je lepsie a aky je vlastne medzi nimi rozdiel?..

Darla111

Akurat dneska mi prisiel a fakt ti musim povedat, ze chuti fantasticky. Tak sa z toho tesim jak male decko heh :)

dudinka57

Pokial mas rada ochutene veci Darla, tak jednoznacne ten odporucam:-) Potom daj vediet, co nan hovoris:-)

Lajtmannlea mne morsky vyhovuje a co sa tyka vysledkov, tak tie tiez vidim. Samozrejme, ze to nezbadas po mesiaci uzivania ale ked ho budes dlhodobo uzivat, minimalne tri mesiace, tak vysledky zbadas;-)

Allie1

Ja som rada, že som sa na úžívanie dala. Pomohlo mi to hlavne na pleť, je taká jasnejšia, nechty sa mi nelámu a aj vlásky sú lesklejšie, no nie je to len o beauty účinkoch. Mňa napríklad pri behu aj kĺby menej bolia

lajtmannlea

teraz je ten kolagén tak povediac v móde a je ich na trhu hrozne moc veľa, tak je aj problém sa pre nejaký rozhodnúť, lebo mnohé ani nie sú najlacnejšie. tento morský je teda dobrý? vidíte po ňom nejaké výsledky?