Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?

Príspevok v téme: Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?
NechápaváLucia

Ahojte,

chcela by som sa s Vami podeliť o svoj problém. Pred rokom a pol som sa rozišla so svojim posledným priateľom. Mala som vtedy 26 rokov. Asi po pol roku, ked zo mna vyprchal ten najvacsi smutok z rozchodu som sa zacala obzerat a tzv. hladat si noveho partnera. Vedela som, ze to nebudem mat lahke, nakolko muzi v 26 a viac rokoch su uz davno zadani, prip. maju rodiny a pod. Ale, ze to bude az taka zufala situacia som si nemyslela :( vsade okolo seba (ked vylucim tych zadanych) stretavam len same ponuky na sex a "ulet" na jednu noc a nic viac.. kazdy kto ma zavola von (nielen podnik, ale napr. aj sport, divadlo, kino a pod.) si automaticky pod tym predstavuje, ze ked sa dana aktivita skonci, ideme hned do postele. O muzoch s ktorymi som sa bavila cez net ani nehovorim- tam ked spomeniem, ze chcem chlapa na vztah, tak ma automaticky vysmeju.. ziadne kamaratstva, iba ak friends with benefits, ziadne spoznavanie, iba ak za tym bude aj sex; ziadna aktivita, ktora by sa neskoncila sexom, lebo akonahle spomeniem, ze chcem chlapa na lasku , vztah a pod. tak mi povedia, ze oni na take niesu. Ze radsej nahanaju baby na sex atd... Vidite to aj vy tak, ze ak baba ostane v takej situacii ako ja, tak je predurcena na samotu do konca zivota len zato, ze sa nechce vyspat s chlapom bez lasky?? :( dakujem za nazory :)

zivot_ide_dalej

sranda tema ktora sa ma bytostne tyka... prednedavnom som spoznala fajn chalana..teda pardon myslela som si ze je normalny... az pokial sme sa lepsie nespoznavali... mal 30 rokov ja mam 24 ... tiez hladam normalny vztah... on tiez hladal vraj... potom ked som nepristupila na priatelstvo s vyhodami povedal ze som az prilis zasadova ze to si nemyslel ze budem az taka ze si vazim samu seba natolko aby som mala niekoho kto bude mat dalsie 4 okrem mna a budem sa tvarit ze mi to vobec nevadi... tak prestal pisat... prestali sme chodit von..najsmiesnejsie je ze muzi placu co maju za kurvy frajerky ale poprito m sami take vyhladavaju... dnesne vztahy su uplne na hovno a ludia su tiez uplne o nicom..nemaju co ponuknut naozaj len ten sex... ludia si myslia ze ked si najdu 4 kamaratky s vyhodami ze ich to spravi stastnymi.. potom byva ale velmi tvrdy pad na dno...

kaporwave

ja si myslím že aj bez detí sa môže dvojica lúbiť a dlho spolu žiť. pokial je zmyslom vzťahu vzájomná pomoc a duševné obohacovanie tak to môže ísť. nedá sa velmi asi zovšeobecňovať. je to vždy o tých ľudoch. naopak sú ludia ktorí deti spolu majú ale žijú velmi nešťastne. ani jeden spokojný nie je. nie je to kvôli detom ale napriek tomu že deti majú necítia sa štastní. a koľko takých je. takže štastie v detoch nespočíva. štastie alebo ja by som skôr hovoril o nejakej životnej spokojnosti uniká tým ktorí ju naháňajú a naopak sadá na tých ktorí sú tvoriví kreatívny. nemyslím to tak že musia byť umelci preboha :DDD nie, proste tvorivý v živote. si myslím... a potom sú ludia ktorí deti mať nemôžu. majú sa snád zabiť ?

ale zas aj iný apekt hrá úlohu ked niekto nechce mat deti. mal by si úprimne položiť otázku prečo. bojí sa ? ak ano tak čoho ? je to tak že nechce deti alebo v sebe túžbu po nich potláča a ani si to neuvedomuje. taký človek asi nebude štastný. na to si treba dávať pozor. napríklad užitočnejšie by pre takého človeka bolo keby vyriešil svoj problém povedzme zo strachom z toho prečo nechce mať deti. a potom by sa rozhodol či ich mať bude či nie. ale už v sebe zorientovaný, vyrovnanejší. lebo niektorí ludia robia rozhodnutie nemať deti pod vplyvom nedoriešených a možno aj závažných problémov ktoré si nosia vo svojej psychike.
si myslím...

0vecka

lLily akurat ze vecsine ludi je to jedno.. ono nie kazdy potrebuje rozpravku vecsine postaci aj realny zivot a to ako sa dvaja dali dokopy je imho uplne jedno... dolezite je ako spolu ziju

lLily

tak prave take rodiny ja neuznavam a podla mna by vobec nemali existovat....deti by sa mali plodit a rodit AZ v manzelstvach - cize najprv postavis hniezdo-vytvoris zazemie s blizkym clovekom a az nasledne si donho privedies potomka.

Odkedy viem, ze aj moja mama sa vydavla tehotna, tak mi vsetko zacina dochadzat. Ked by nebolo deti, tak by take pary spolu najskor ani neboli, co je dozivotna rana a bremeno uz aj pre tie (nezelane) deti nadosmrti, bohuzial,

0vecka

lLily dost vela rodin je zalozenych na vztahoch ktore boli na zaciatku iba o sexe.... to sa fakt neda takto zjednodusovat

lLily

ten, co ta skutocne miluje s tebou nebude chciet ziaden iny, nez zavazny dlhodoby vztah, takze sa sustredis na nespravnych muzov s ktorymi by si nanajvys tak stracala cas

0vecka

NechápaváLucia a to ty akoze hned povies chlapovi ze hladas chlapa? alebo ze haldas dlhodoby vztah? akoze ak nemaju zaujem tak sa ani necudujem... imho by si mala ist nato tak ze sa akoze spoznavate a tiez rady typu pockaj so sexom min do svatby je tiez blbost... zase ale ani necakaj ze ked sa s nejakym vyspis ze si ta automaticky zoberie... tieto procesy su o spoznavani a tam patria rozne activity... ak si sadnete tak si ta mozno zoberie... ak zacnes s tym ze hladas trvaly vztah atd tak to znie uplne zufalo a kazdy zaradi spiatocku... ak sa s nejakym este nechces vyspat tak povedz ze sa este az tak nepoznate a ze ty potrebujes viac casu.... nehovor mu ze sa po akte na teba kazdy vykasle...

Proste ked sa s nejakym spoznavas neries az tak co chce on ale co chces ty... ak bude chciet sex a ty nie tak mu nedaj ale nehovor tie kecy ze hladas otca svojich deti a podobne... ak mas pocit ze aj on chce s tebou trvaly vztah tak sa o tom mozete pobavit a ak mas pocit ze ta chce len pretiahnut tak sa poobzeraj inde