Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?

Príspevok v téme: Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?
NechápaváLucia

Ahojte,

chcela by som sa s Vami podeliť o svoj problém. Pred rokom a pol som sa rozišla so svojim posledným priateľom. Mala som vtedy 26 rokov. Asi po pol roku, ked zo mna vyprchal ten najvacsi smutok z rozchodu som sa zacala obzerat a tzv. hladat si noveho partnera. Vedela som, ze to nebudem mat lahke, nakolko muzi v 26 a viac rokoch su uz davno zadani, prip. maju rodiny a pod. Ale, ze to bude az taka zufala situacia som si nemyslela :( vsade okolo seba (ked vylucim tych zadanych) stretavam len same ponuky na sex a "ulet" na jednu noc a nic viac.. kazdy kto ma zavola von (nielen podnik, ale napr. aj sport, divadlo, kino a pod.) si automaticky pod tym predstavuje, ze ked sa dana aktivita skonci, ideme hned do postele. O muzoch s ktorymi som sa bavila cez net ani nehovorim- tam ked spomeniem, ze chcem chlapa na vztah, tak ma automaticky vysmeju.. ziadne kamaratstva, iba ak friends with benefits, ziadne spoznavanie, iba ak za tym bude aj sex; ziadna aktivita, ktora by sa neskoncila sexom, lebo akonahle spomeniem, ze chcem chlapa na lasku , vztah a pod. tak mi povedia, ze oni na take niesu. Ze radsej nahanaju baby na sex atd... Vidite to aj vy tak, ze ak baba ostane v takej situacii ako ja, tak je predurcena na samotu do konca zivota len zato, ze sa nechce vyspat s chlapom bez lasky?? :( dakujem za nazory :)

vaporwave

"logicky sa tým pádom vyskytuje viac ludí ktorí sa chcú skôr zabávať a to sa akosi trošku bije s dlhodobými vzťahmi,"

--tak k tomuto by sa hodila aj otázka typu: načo su ludom kt nehcu deti dlhodobe vztahy? lebo to je v podstate tiez akoby si sa chcel len zabavat do konca zivota :D

--suhlasim s tebou co nizsie popisujes ze doba sa meni a ze ludia nie su nuteni sa velmi zaoberat vaznymi vztahmi a ze tie roly pohlaví nie sú dnes jasne definované...., ja som tu uz ale skôr napisala svoj nazor ako to vnimam ja ked ti niekto take nieco navrhuje ze o teba asi ani v buducnosti mat vazny zaujem nebude..ale tak lepsie takto nez keby ti niekto mal predstierat pol roka a viac nejake city a vodit ta za nos ...

este ma k tomuto ale napada jedna diskusia kt som citala na zahranicnom fore, jedna dotycna sa po 5 r. rozhodla opat randit, a nebola z toho velmi nadsena co za ludia jej online odpisuju, tak sa zacala zamyslat nad tym ci si radsej neobjednat len profi muzsky eskort a to hlavne z toho dôvodu ze by mal dbat v prvom rade na jej potreby a nie opacne .. a niekto jej tam navrhoval skusit friends with benefits, ale to zavrhla, kvoli tomu ze tu je vacsia pravdepodobnost ze v tomto vztahu nebude ten muz brat velmi ohlad na nu a bude mat opat len dalsiu zlu sex. skusenost ... :D

"zeny samé seba trošku degradujú na sexuálne objekty ked ich pri výbere partnera zaujíma najmä čo vlastní a kolko zarába "
--btw inak práve na sk sa dost casto degraduju aj intelktuáli a intelektuálky :)

kaporwave

"oni s tým že by mali byť otcami a manželmi nejak v budúcnosti aj rátajú, aspoň niektorí, ale je to také vágne a daleké ešte, hlavne pre tých mladších."
aj pre toto som písal o odsúvaní zakladania rodiny. nie len že mužov to nečaká tak skoro v mladosti ale aj ženy samotné to napriek biologickým hodinám odsúvajú. napríklad vysokú školu kedysi študovalo len zopár ludí a stredná bola rozšírenejšia. po nej väčšina išla pracovať a mať deti. dnes je pomaly rovnako časté štúdium vysokej školy, čiže celkovo štúdium sa predlžuje a zakladanie rodiny sa oddaluje. logicky sa tým pádom vyskytuje viac ludí ktorí sa chcú skôr zabávať a to sa akosi trošku bije s dlhodobými vzťahmi, už len preto ako je vnútorne taký človek nastavený (napríklad stačí nejaká negatívna maličkosť vo vzťahu a taký človek partnera/ku radšej vymení). a aj tak sa vo všeobecnosti myšlienka "užívať si život čo najdlhšie" silne presadzuje. a potom máš skupiny ludí ktoré vždy mali tendenciu sa viac zabávať, napríklad muži.
okrem toho a teraz budem trošku drsný, ženy samé seba trošku degradujú na sexuálne objekty ked ich pri výbere partnera zaujíma najmä čo vlastní a kolko zarába alebo ak to ešte nemá tak aspoň potenciálne (ako študent napr.). muži sa nimi potom preberajú tiež len velmi povrchne.
vieš jedno s druhým...

kaporwave

tým mojim nickom nechcem nič len že mi slovo vapor pripomína kapor. ale viem čo celý ten výraz v preklade znamená a na čo odkazuje. a ani prídu mi zaujimavé tvoje názory. aj to že nechceš mať deti napríklad. ale aj iné.

späť k téme.
"každý je individuálne nastavený a je potrebné aby to dokázal u seba rozpoznať že ako a na základe toho určiť akého partnera chce"
ano to je pravda a s tým súhlasím.
lenže ja som mal v tom predchádzajúcom príspevku na mysli nie trošku iné, vysvetlím to teda ešte raz ale inými slovami. jedná sa mi o rozdelenie úloh muža a ženy, respektíve ich životný program ktorý im bol kedysi dosť silne podsúvaný, nalinkovaný a teraz už nie je lebo doba sa mení (vypočuj si názory tvojich starých rodičov, alebo aj tvojich vlastných). ženy majú v sebe stále ten silný pud materstva, rodičovstva, hlavne kvôli biologickým hodinám, to znamená jednak postupné znižovanie plodnosti vekom a jednak postupná strata atraktivity tiež vekom. kdežto mužov to tak hrozne netlačí. ale tak prísne nalinkovaný životný program tiež nemajú, nikto im nenalinajkuje tak vyrastieš ideš byť otcom, manželom budeš sa starať (určite sa to nevzťahuje na všetkých). oni s tým že by mali byť otcami a manželmi nejak v budúcnosti aj rátajú, aspoň niektorí, ale je to také vágne a daleké ešte, hlavne pre tých mladších. takže si užívajú a hrajú sa. alebo majú dlhodobé vzťahy ale príliš sa o ne nestarajú a tie ženy majú len ako stály prísun sexu. trošku cynické ja viem, opäť neplatí to o všetkých.
a plus dalšia vec. ženy sa emancipovali a stali sa konkurentami mužov na pracovnom trhu. aj ked sú určité platové rozdiely dnes nie je také ojedinelé že žena zarába viac ako muž. nie každá žena vníma takého muža ako menejcenného a nie každý muž sa tiež taký vníma, ale naša spoločnosť sa s tým ešte stále tak celkom nestotožnila. minimálne by to mohla byť polovica ak nie väčšina. takže pre muža sa stala konkurentom vlastná žena ktorá napríklad môže mať nadštandardný plat a on má pocit že ten plat ktorý je už beztak vysoký musí ako muž prekonať. a žial bohu to tak často cítia aj tie ženy. takže sú náročné. aj kedysi sa vyskytovali náročné ženy ale dnes je ich viac a je to rozšírenejšie.
s emancipáciou súvisí aj väčšia otvorenosť žien a väčší výber partnerov. už to neberú tak že jeden na celý život. takže muži sa cítia ohrození. opäť netvrdím že úplne všetci.

ty to možno tak neriešiš lebo si iná ani deti nechceš. ale to väčšinové stádo to rieši.

stastnerozvedenazena

ahoj Lucka. To že si sa rozišla s ex je super bud rada že niesi ako ženy ktoré ostávajú v nefungujúcich vzťahoch zo strachu do ktorých ešte privedú aj deti a potom trpia všetci. Takých rodín máme na Slovensku nespočetne veľa. Som rada že si zásadová baba bud na seba hrdá že sa nedáš strhnúť dobou a nepristupuješ na tie hlúpe a nikam nevedúce kamarátstva s výhodami. Neboj láska si ťa nájde ked ju budeš najmenej čakať. Ja som o dosť staršia od teba lásku som si našla po rozvode aj ked mi každý hovoril že po žene v mojom veku,rozvedenej už ani pes neštekne že či mám odvahu sa rozvádzať že ostanem už naveky sama..... na sk ludia vedia iba depkovať :) a zrazu kde sa vzal tu sa vzal bol predomnou muž do ktorého som sa okamžite zamilovala... a on do mňa tiež.. klape nám to máme sa radi :) bud uvolnená šťastná venuj sa sebe a zálubám a on príde :)

somnatomtakisto

ahoj Luci ja som troska mladsia od teba a mam presne ten isty problem ako ty... chyba nieje vo veku ale v tom ze chlapi dnes asi fakt vztahy nechcu :( vzdy som tuzila tiez po pekne rodine ale asi ju v dnesnej dobe ani mat nebudem :( nasa spolocnost je cela skazena a mam aj depresie z toho..mala som jeden vazny vztah a odvtedy uz nikoho...

mozno

Mozno to neni o muzoch, ze nechcu dlhodobe vztahy. Len nechcu dlhodobe vztahy so zenami o ktorych maju negativne hodnotenie. Muz je pocas evlolucie povacsine tvor ten isty, jednoduchy. Chce zakladne potreby, medzi ktore patri aj sex, zabavu. A co mu da dnesna emancipovane zena:

- nalady a povahu, z ktorej ho boli hlava
- extremne poziadavky, ktore je problem splnit
- casto nevie ani poriadne navarit, ci postarat sa
- mava poziadavky na chlapa, ale sama ich neni schopna uskutocnit
- povacsine po nejakej dobe aj nechut na sex
atd, atd.

Plus - k tomu vsetkemu su zeny pritahovane nejakym blbom a ked je chlap na nich slusny, tak mu skacu po chrbte. Tato doba zdeformovala tak zeny, ze sa muzom prestala pacit predstava dlhodobeho vztahu s nimi. Tak sa nedivim, ze vela z nich /nie vsetci/, sa nechcu viazat. Ved najst normalnu zenu je sakra problem.

vaporwave

tak toto závisí asi skôr od konkrétnej ženy nie?

tymto som ale nechcela tvrdit, že by sa muži mali tomu prispôsobovat, ale že každý je individuálne nastavený a je potrebné aby to dokázal u seba rozpoznať že ako a na základe toho určiť akého partnera chce ..

vaporwave

" ja zase mozem povedat opacne, ze co som mal priateľky, ani jedna z nich nechcela dieta pritom mali po škole (25+) a každá len chcela si užívať, takže je to o LUĎOCH."

no v dnešnej dobe sa zvyšuje aj počet žien/dievčat, ktoré chcú prežit život bez deti a nie sú geneticky stavané na tento druh fetišizmu, ja k nim tiež patrím a obklopujem sa podobnými ženami/dievčtami ako ja, avšak musím ale poznameniť že ani v tejto skupine to nie je také, že by tieto typy nechceli dlhodobejšie vzťahy, len tu akurát dosť často dochádza práve k tým opačným situáciam, že preťahuješ práve tých čo sú na deti...:D

"a potom je tu ešte jedna vec. podla mňa a nie iba podla mňa odpoved na otázku čo to znamená v dnešnej dobe byť mužom je už dosť dlho nejasná, vágna"

tak toto závisí asi skôr od konkrétnej ženy nie? :D ja napr osobne nemám nič proti tomu ak dotyčný si rad sem tam oblieka dievčenské veci, sexy pančušky a pod., vie varit, upratovať, žehlit, používať práčku a nehanbí sa to priznať aj pred kamošmi :D je proste emancipovaný tiež :D (btw kaporwave chcel si mi tým svojim nickom niečo naznačiť :D)

adr1a.

Matesko. Ja stale tvrdim, ze chyba je vo vybere (zly nevhodny pofiderny nanic) a nie v pohlavi. Ak si niekto niekoho na H vyberie, je to jeho blbost sprostota a nie chyba v pohlavi. Obe pohlavia maju vo svojich radoch odpad. Ludi treba selektovat. Nie podla pohlavia, ale kto je aky Človek. "Co z krasnej misky, ked je prazdna?")