Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?

Príspevok v téme: Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?
NechápaváLucia

Ahojte,

chcela by som sa s Vami podeliť o svoj problém. Pred rokom a pol som sa rozišla so svojim posledným priateľom. Mala som vtedy 26 rokov. Asi po pol roku, ked zo mna vyprchal ten najvacsi smutok z rozchodu som sa zacala obzerat a tzv. hladat si noveho partnera. Vedela som, ze to nebudem mat lahke, nakolko muzi v 26 a viac rokoch su uz davno zadani, prip. maju rodiny a pod. Ale, ze to bude az taka zufala situacia som si nemyslela :( vsade okolo seba (ked vylucim tych zadanych) stretavam len same ponuky na sex a "ulet" na jednu noc a nic viac.. kazdy kto ma zavola von (nielen podnik, ale napr. aj sport, divadlo, kino a pod.) si automaticky pod tym predstavuje, ze ked sa dana aktivita skonci, ideme hned do postele. O muzoch s ktorymi som sa bavila cez net ani nehovorim- tam ked spomeniem, ze chcem chlapa na vztah, tak ma automaticky vysmeju.. ziadne kamaratstva, iba ak friends with benefits, ziadne spoznavanie, iba ak za tym bude aj sex; ziadna aktivita, ktora by sa neskoncila sexom, lebo akonahle spomeniem, ze chcem chlapa na lasku , vztah a pod. tak mi povedia, ze oni na take niesu. Ze radsej nahanaju baby na sex atd... Vidite to aj vy tak, ze ak baba ostane v takej situacii ako ja, tak je predurcena na samotu do konca zivota len zato, ze sa nechce vyspat s chlapom bez lasky?? :( dakujem za nazory :)

vaporwave

no viem ze sa skumaju to som ale uviedla ako prirovnanie ze ked vacsina psychiatrov vidi za "iným" spravaním casto aj genetiku, preco by aj tu to podobne nemohlo byt, tak ako sa niekde uvadza ze sociopatom chyba alebo sa nezapaja nejake centrum v mozgu, tak podobne nieco u tych kt nechcu deti :D tak mne ten emocionalny chlad vycítala vlastna mama uz od detstva, to som si len tak nevymslela :))

myslím ze to by sa dalo povedat aj o vsetkych ostatnych izmoch, ze sa tam ludia skrývajú kvoli niecomu .. ale reálne velkú sancu mimo tieto struktúry fungovat nemajú .. :D

kaporwave

no aké. niektoré majú mindráky zo seba, niektoré majú možno traumatickú skúsenosť s mužom, niektoré sú sklamané a pekne sa ukryjú za feminizmus.

tak sociopat/psychopat tvrdíš. hmmm. vieš že tieto veci sa stále skúmajú ? ako dobre si o tomto oboznámená. ludia si často sami určia rôzne vlastnosti ktoré možno ani nemajú.

prezyvkaaaa

vacsina ludi ma deti lebo sa to od nich ocakava lebo to tak ma byt lebo to tak spolocnost stanovila ale ozaj male percento vie deti vychovavat a ma k nim skutocny vztah...to si strasne vsimam nakolko robim v skolstve s detmi vidim rodicov ako sa chovaju k detom vidim kto ich naozaj chcel a kto ich ma a ,,trpi ich,, ano sprosto napisane ale je to zial tak. Tiez som zastancom toho ze deti niesu fakt pre kazdeho a niekedy je proste lepsie ich nemat

Moireal

Nepochopili ste moj prispevok. Psychicke problemy, nazvem to tak vseobecne, ma nejake kazdy clovek. Ale je na kazdom, ci si ich hlavne uvedomi a nieco s nimi zacne robit. Pokial sa naozaj snazi a zije uvedomele, potom by nemal mat problem urobit si potomkov.
Ja som ale v zivote stretla prilis vela ludi, ktori tie deti nikdy mat nemali a to hlavne preto, ze oni si svoje psychozy neuvedomovali alebo skor nechceli uvedomovat. Teraz je taka doba, ze clovek je do toho dotlaceny. Je nas tu vela a ludom z toho hrabe.
Ale ak niekto skratka nechce, je to jeho vec. Kazdy ma na to svoje dovody.
A ti, co sa liecia na nejake psychozy, zial nepoznam vela takych , co su z toho uplne vonku. Pre drvivu vacsinu je to praca na cely zivot. Ale takto by mal k sebe pristupovat kazdy clovek. Je to nasa priam povinnost.

vaporwave

kaporwave - tiez poznám ľudí, ktorí majú matky kt trpia schizofreniou a v pohode majú potomkov, preto si nemyslím ze niektoré ženy nieco také odradí od toho, aby si vytvorili potomka... ja osobne si toto nechcenie predstavujem skor ako nejakú genetickú predispozíciu ako to majú napr sociopati/psychopati, ale to vychádzam z skôr z vlastného fungovania ako nie veľmi citovo a emocionálne angazovanej osobnosti, mne staci vytvorit "intelektuálne dedictvo" a môžem v pohode aj spachat samovrazdu lebo viem ze vsetko podstatne co som chcela urobit v zivote, som urobila :))))

ad feministka - presne tým ze to nahlas vyslovís a uvidíš tie reakcie je to dobré takto o sebe vyhlasovat, aspon vies s kým mas docinenia... :) btw co mas na mysli pod tým "mnohé z nich sú frustrované ženy ktoré majú problém s mužmi" - aké typy problémov?

" mnohí z nás mužov rozhodne nepatria ani medzi ehm.. intelektuálne typy"
- to som si všimla ešte niekedy počas strednej skoly a hlavne po jej skonceni som dost horekovala nad tým, ako je na sk malo intelektuálov a ze som obklopena ludmi co vobec necitaju knihy a tak, ak som takych nasla vacsinou len na nete ...

kaporwave

k tej traume ešte.
aby som to nepodal zas tak lahkovážne. tiež záleží na závažnosti, ale niekto sa z traumy aj môže dostať, alebo sa s ňou natolko efektívne vysporadúva že funguje v pohode. ale zas určiť že niekto kto má nejakú traumu by nemalo samo o sebe byť smerodajné v posudzovaní toho či má mať deti. jednak ako som písal, sú ludia ktorí svoju traumu riešia, vysporadúvajú sa s ňou. ale celkovo ide o to že to ked niekto traumu nemá neznamená že bude dobrý rodič. takže opatrne s vyhláseniami kto by mal alebo nemal mať deti.

kaporwave

neviem111 však hej, nemusí mať hned traumu ani byť psychotický ale kolkí takýto sú ? ja ked som sa dozvedel že niekto nechce deti tak to bolo zvyčajne preto lebo má sám zlú skúsenosť z detstva, čiže takú traumu. a zas inak, s tým že by niekto nechcel deti aby ich chránil pred sebou samým kvôli závažnej duševnej poruche akou je napríklad nejaká forma psychózy, som zas tak často nestretol.

ale zas by som rozlišoval.

1. ten kto tvrdí že nemá traumu ani nejakú poruchu pred ktorou chce chrániť deti by si mal úprimne odpovedať prečo ich teda nechce mať, ked je plodný. lebo odhliadnuc od všetkých keco okolo toho, chcieť mať dieťa, respektíve chcieť splodiť potomstvo je jeden z našich najprirodzenejších pudov aké máme spolu so všetkým živým tu na zemi. to nemyslím tak že tí ktorí ich nechcú sú nejakí čudáci ktorí zbytočne vymýšlajú a mali by ich chcieť lebo budú neštatní. toto netvrdím hej ? len že by si mali úprimne odpovedať prečo ich nechcú. bez pretvárky pred sebou samým. ak sa aj potom s tým stotožnia tak budiš, môžu aj bez detí prežiť pekný život.

2. trauma. z traumy sa dá dostať, človek ktorý si je vedomí svojej traumy, rieši ju je opatrnejší a vie čomu sa má vyhnúť sa nemusí ukracovať o deti. prečo by mal.

3. psychotické ochorenia ako rôzne formy schizofrénia sú liečitelné. nie vyliečitelné, aspoň zatial nie, ale liečitelné čiže človek dokáže s niektorými lahšími formami aj nejak fungovať. nemusí byť hned na odpis. ale je pravda že napríklad schozofrénia je dedičná a život s duševne chorým je náročný. ale tak zas dá sa aj to, tie faktory ktoré v tom hrajú úlohu sú rôzne. záleží na závažnosti tej choroby, záleží ako inak ten človek žije, či sa vôbec lieči, a podobne. mám kolegyňu ktorá mala otca schizofrenika, má aj súrodencov a všetci z nich nejak prežili. majú svoje rodiny, sú už dospelí a žijú.
ale moireal možno ani nemala na mysli psychotické ochorenia. ludia zvyknú s týimi psychiatrickými výrazmi zaobchádzať halabala. vid depka, schíza, psychoza, psychopat a nie sú s tými pojmami oboznámení.

neviem111111

ovecka, ano ano, potom mi to doslo, ja som mala na mysli chandlera a monicu. nedavno som pozerala poslednu seriu a vobec mi nenapadlo, ze aj pheobe bola tehotna v stvrtej.