Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?

Príspevok v téme: Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?
NechápaváLucia

Ahojte,

chcela by som sa s Vami podeliť o svoj problém. Pred rokom a pol som sa rozišla so svojim posledným priateľom. Mala som vtedy 26 rokov. Asi po pol roku, ked zo mna vyprchal ten najvacsi smutok z rozchodu som sa zacala obzerat a tzv. hladat si noveho partnera. Vedela som, ze to nebudem mat lahke, nakolko muzi v 26 a viac rokoch su uz davno zadani, prip. maju rodiny a pod. Ale, ze to bude az taka zufala situacia som si nemyslela :( vsade okolo seba (ked vylucim tych zadanych) stretavam len same ponuky na sex a "ulet" na jednu noc a nic viac.. kazdy kto ma zavola von (nielen podnik, ale napr. aj sport, divadlo, kino a pod.) si automaticky pod tym predstavuje, ze ked sa dana aktivita skonci, ideme hned do postele. O muzoch s ktorymi som sa bavila cez net ani nehovorim- tam ked spomeniem, ze chcem chlapa na vztah, tak ma automaticky vysmeju.. ziadne kamaratstva, iba ak friends with benefits, ziadne spoznavanie, iba ak za tym bude aj sex; ziadna aktivita, ktora by sa neskoncila sexom, lebo akonahle spomeniem, ze chcem chlapa na lasku , vztah a pod. tak mi povedia, ze oni na take niesu. Ze radsej nahanaju baby na sex atd... Vidite to aj vy tak, ze ak baba ostane v takej situacii ako ja, tak je predurcena na samotu do konca zivota len zato, ze sa nechce vyspat s chlapom bez lasky?? :( dakujem za nazory :)

tujka26

ahoj Lucia to preto lebo sú rozmaznaný nedokážu sa postarať o rodinu bývanie a jediné načo sa zmôžu a načo sú dobrý je sex. Najlepšie aby ho mali so známou aby ani tej nemuseli platiť ani euro lebo platiť seberovnej kurve nebudú to je pre nich drahé :D Ja by som v dnešnej dobe nechcela nikoho ani bohovi ani vzťahy ktoré vidíš niesu šťastné. V žiadnom pripade si nemysli že ten kto má vzťah od 20tky ten je šťastný celý život a každý je zadaný. Na nete mi vypisujú zadaný že hľadajú bokovku lebo ,,doma nemajú to po čom túžia,, samozrejme nie a by sa rozišli lebo doma majú sprostú čo im varí perie a netuší čo sa v skutočnosti deje. Muž chce v dnešnej dobe len ženu s ktorej má výhody čiže peniaze, má u nej kde bývať ked on nemá vlastné alebo ten sex.

kaporwave

ano netreba generalizovať ale si šimni ako sa všetko oddaluje. materstvo žien, podaktoré herečky majú deti až v 40ke. mladí ludia dlho študujú potom si chcú robiť kariéry čo sú dalšie roky a rodičovstvo odkladajú. dlhodobo je narastajúci trend ludí žijúcich single. k tomu prirátaj to neustále bombardovanie vyhláseniami ako si treba čo najdlhšie v živote užívať. k tomu si prirátaj individualizmus ktorý je v euroamerickej spoločnosti rozšírený ale už aj v niektorých oblastiach ázie. a ked si uvedomíš že chalani boli vždy viac na zábavu a menej ich tlačil pocit že by mali byť rodičmi než je tomu u dievčat tak si dáš dve a dve dokopy.
ja viem že ty nepíšeš o manželstve a detoch ale dlhodobý vzťah je vlastne takou prípravou na to a teoreticky ak všetko klape môže k tomu viesť. ale dnes je to volnejšie než kedysi. kedysi to bol taký životný program ktorým sa riadili asi skoro všetci. ako dvadsiatnička sa vydáš, budeš mať deti, ak to nespravíš tak už v tridsiatke si stará dievka. podobne to platilo pre chalanov. takže nedá sa generalizovať ale ani sa nedá prehliadať tento trend ktorý viacerých môže ovplyvňovať.

a iná vec je že hladanie cez pokec. tam nehladaj.

mnnjk

No pozri sa napr na tuto novu temu sem na fore www.zdravie.sk ,, pise sa tam prave o zenach, zadanych, vydatych.. alebo pred rokom alebo dvoma si tu jeden asi 30 - 40 rocny zenaty zalozil temu, ze cely zivot bol verny svojej zene, ze chcel by vyskusat aj inu, ale nie promiskuitnu..., a hned v tom sa mu tu jedna vydata ozvala s usmevom, ze sa onho postara... neuveritelne obrovska rozvodovost. Myslim ze tento svet uz davno stratil tuzbu po vaznej znamosti,, mozno to vaznou znamoatou nazyvaju, ale myslia priatelku so sexom,, na nejaku dobu, kym si nenajdu nieco lepsie,, a akurat ze tie co maju viac deti, tak maju smolu, musia ostat kvoli peniazom.

mnnjk

Ahoj, tak ja mam 26, a umna to prebiehalo tak, ze Do 25 som velmi tuzil po vaznej znamosti, po laske na cely zivot, nic kratkodobe, na tu pravu. Ale 25 rokov je uz vela, stvrt storocia bez tej pravej, uz tiez vobec nemam zaujem si nejaku taku vaznu hladat. Kamosiek mam dost, teda nepotrebujem ich vela, tak tiez nechce sa mi stracat cas, zas skusat balit jedno dievca mesiace, a nakoniec zas len odijde, a taktiez po takom dlhom case uz ked som toho vela videl a vela zazil, nedoverujem zenam, neverim, ze ak by som dal tomu sancu, tak by to vydrzalo, neverim, zeby nepodviedla, co by bol pre vztah z lasky alfou omegou. A tak to posledne co existuje, je len ten sex. Hladam si zeny na sex, ale uplne v pohode aj ako priatelky, dokonca aj ako nejaky ten partner, spolocne byvanie, pomahanie si, ale viac nie, vazny vztah nie

Howling

Ty píšeš o chalanoch, ja mámm 30 som sám a odjakživa som chcel mať dlhodobý vzťah, aj moji kamoši majú vacsinou dlhodobé vzťahy, takže negeneralizuj prosím, ja zase mozem povedat opacne, ze co som mal priateľky, ani jedna z nich nechcela dieta pritom mali po škole (25+) a každá len chcela si užívať, takže je to o LUĎOCH... A ak chces mozeme si popisat aj sukromne

vaporwave

no ja si to vysvetlujem tak, ze ked niektory ti povie ze chce len friends with benefits ze to s tebou nikdy vazne mysliet nebude tak aspon toto ti ponúka :D ... cize oni mozno by aj dlhodoby chceli ale nie s tebou ... bud nie si uplne ich typ alebo nieco ine im vadi... ale tak mozes sa na nich zacat tiez trocha zabavat, napr ze nech si radsej na to najdu platenu spolocnicku a nie zadarmo by len daku sex. charitu chceli ... :D

Jax

Nuz tak ono je to zial tak, ze okrem sexu muzovi ta baba casto nema velmi co ponuknut. Neviem akych starych si hladas, ale dnesny chlap pred 30tkou sa moc viazat nechce.
No nezufaj, je aj dost takych, ktori by chceli nieco hodnotnejsie a tapu rovnako ako ty. Pretoze najst vhodnu babu je rovnako narocne. Musis len skusat.