Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?

Príspevok v téme: Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?
NechápaváLucia

Ahojte,

chcela by som sa s Vami podeliť o svoj problém. Pred rokom a pol som sa rozišla so svojim posledným priateľom. Mala som vtedy 26 rokov. Asi po pol roku, ked zo mna vyprchal ten najvacsi smutok z rozchodu som sa zacala obzerat a tzv. hladat si noveho partnera. Vedela som, ze to nebudem mat lahke, nakolko muzi v 26 a viac rokoch su uz davno zadani, prip. maju rodiny a pod. Ale, ze to bude az taka zufala situacia som si nemyslela :( vsade okolo seba (ked vylucim tych zadanych) stretavam len same ponuky na sex a "ulet" na jednu noc a nic viac.. kazdy kto ma zavola von (nielen podnik, ale napr. aj sport, divadlo, kino a pod.) si automaticky pod tym predstavuje, ze ked sa dana aktivita skonci, ideme hned do postele. O muzoch s ktorymi som sa bavila cez net ani nehovorim- tam ked spomeniem, ze chcem chlapa na vztah, tak ma automaticky vysmeju.. ziadne kamaratstva, iba ak friends with benefits, ziadne spoznavanie, iba ak za tym bude aj sex; ziadna aktivita, ktora by sa neskoncila sexom, lebo akonahle spomeniem, ze chcem chlapa na lasku , vztah a pod. tak mi povedia, ze oni na take niesu. Ze radsej nahanaju baby na sex atd... Vidite to aj vy tak, ze ak baba ostane v takej situacii ako ja, tak je predurcena na samotu do konca zivota len zato, ze sa nechce vyspat s chlapom bez lasky?? :( dakujem za nazory :)

matesko70

zdravím autorka ja ako chlap ti napisem svoj pohlad na vec . mám 26 a som cerstvo po rozchode a velmi rozmyslam ci mat novy vztah vobec alebo nie. A zazil som si tolko ze keby ho aj nemam je mi to uplne jedno. Prva frajerka ma podvadzala nevedela mi radsej do oci povedat ze uz somnou nechce byt radsej to tahala s druhym za mojim chrbtom . Druha sa oduvala ako male decko vyvolavala mi do roboty kde som jej to nemohol brat potom sa somnou tyzdne nebavila ze nanu kaslem ze mam druhu .Bola to studentka sama nemala peniaze a chcela odomna na narodeniny 300 eurový telefón vraj ona nic ine nechce len ten telefon. Ked som jej kupil pekne znackove oblecenie tak ze to ona nechce. A teraz bud s takou cely zivot tvar sa ze je vsetko fajn a ze si stastny. Proste dnesne baby su cisto o hovne bohuzial. Ano je par normalnych ale seredne malo. Vela chcu a hovno maju.Lebo to ze je baba pekna(alebo sa vie len naparadit vyobliekat namalovat) neznamena ze moze ziadat vsetko na svete.

kaporwave

Gima jedna psychologička v jednej relácii hovorila o tom že dnešní mladí nevedia spolu vychádzať a je jedno ktorého pohlavia sú. a dokonca ani v kamarátskych vzťahoch nie ešte partnerských. neviem nakolko je to tak ako ona hovorí ale hovorila z praxe. takže nezvaloval by som zas všetko na mužov. je to najjednoduchšie ale treba sa pozrieť aj do zrkadla. lebo je to aj o nás. naše vzťahy s druhými, naše názory na druhých sú často odrazom nás samotných, našeho vnútra.

ale inak súhlasím že muži boli v tomto vždy trochu iní. ale to už je taká mužská vlastnosť. sa hovorí že muži sú večné deti, ešte aj v manželstve. ja to pozorujem celý život na kamošoch, spolužiakoch, kolegoch a do určitej miery aj na sebe. proste taká tá hravosť, špekulanstvo, vylomeniny. a myslím že ženy na to pičovali odjakživa. akurát dnes sa to možno trochu viac a zbytočne démonizuje. ale možno sa týmto vlastnostiam v dnešnej dobe dáva u mužov viac priestoru. ako som písal že všetko sa oddaluje, aj rodičovstvo, tak ostáva viac priestoru pre hravosť, alebo všeličo iné, ostatné, volitelné. a ked dnes mužov nikto nevedie od mala k tomu že v mladosti sa ideš ženiť, nikto im nedá jasný program toto budeš robiť ked vyrastieš, tak sa nečuduj že muži sa zabávajú a hrajú. a to aj popri štúdiu alebo ked si robia tak zvanú karieru. zatial čo ženám tikajú biologické hodiny a sú nervózne že kde sú tí muži súci na vydaj.... ale to oddalovanie rodičovstva sa týka aj žien. aj ony študujú a mnohé sa zabávajú ;)

a potom je tu ešte jedna vec. podla mňa a nie iba podla mňa odpoved na otázku čo to znamená v dnešnej dobe byť mužom je už dosť dlho nejasná, vágna. až tak vela článkov a diskusí o tom nie je ale my naozaj už roky máme problém s maskulinitou. aký by mal byť dnešný muž ? taký ako vo filmoch čiže nereálny. alebo nejaky hipster alebo metrosexuál ? alebo sebastredný egoistiký karierista ? alebo papučový prísny tatko s pupkom ? alebo nejaký dobrodruh ? a hlavne čo je jeho úlohou v dnešnej dobe emancipovaných samostatných žien. si vezmi kolké sú samostatné, bojujú za to aby mali rovnakí plat ako muži, tým sa zároveň stali konkurentami mužov na pracovnom trhu, čiže máš dnes situácie kedy žena zarába viac ako jej muž. dnes tie úlohy nie sú tak jasne definované a stanovené. ty možno povieš že by to malo byť takto a takto, lenže x dalších ľudí ti povie iný názor. takže aj v tomto je trošku zmätok a môžu za to ako muži tak aj ženy.

lombardo1981

A-D, pokiaľ ti hneď z fleku (prvá správa) neposlali stoporeného vtáka (odpovedala som, že týmto sa akože chváliš) alebo množstvo smena, tak si na tom ešte dobre. Ako keby to niekoho zaujímalo...
Okrem priateľstva s výhodami (vtedy som zahlásila, že sa venujem počítačom a na to nie som odkázaná... to boli oduté odpovede), celkom prekvital Skype. Vtedy som som jednoducho zahlásila, že používam desktop (čo aj) a že webku nemám. Väčšinou sa už neozval. Po čase som mu napísala, že mám aj utb. Celý natešený, že si môžme teda "popísať a pokecať". A ja som ho kruto zchladila, že teba sa to už netýka.
Cca po pol roku som to vzdala.

Gima

Lebo to je na dlhodobe ustupky, kompromisy, riešenia, finančné zabezpečenie, stála práca atd. Muži toto všetko dlhodobo nie sú schopní riešiť. Chcu si ešte užívať mladosť nezodpovednosti, voľnosti a slobody.
V rodinnom hniezde sa žije najlepšie a najistejšie. Láska má krátkodobú trvanlivosť. V dnešnnej dobe už nehladajú hned vztahy a novú rodinu, vyhravaju záujmy, flirty a pohoda. Bývanie a práca nie sú dôležité.

kaporwave

btw zoznamovanie cez internet je inak dost nafigu. tie informácie ktoré tam človek o sebe dá sú nedostatočné. si vezmite že sa tam človek zredukuje na zopár informácií ako keby to bol celý on, ako keby sa človek dal len podla toho posúdiť a k tomu pridá fotku ktorá môže aj skreslovať. však to je o ničom. preto ja neuznávam zoznamovanie cez internet. jedine že si dvaja píšu už dlhodobo aj si poslali už viac fotiek dosť sa jeden o druhom podozvedali a potom sa stretnú. alebo si chcú zatrtkať a potom toho moc neriešia.

fakt je najlepšie ísť na to cez osobný kontakt. tam prebieha aj neverbálna komunikácia ktorá tiež veľmi veľa napovie, ked človek nie je celkom nevšímavý.

ANGEL-DEMON

adr1a no však aj ja som sa na pokeci s kamosmi zoznamila so 4rmi, za 8 rokov co tam som registrovana 4 ludia? ja tam ani normalne nie som, len sa prihlasim, no a ked mi niekto napíše tak hlada si frajerku nejaky asocial co zije zo socialnych davok,.. alebo hlada milenku, alebo ponuka FO za stretko.... mne len take typy píšu...

kaporwave

to adr1a - Netreba ludi selektovat podla pohlavia majetkov vzdelania

však presne. ale vidieť aj v diskusii ako niektoré nicky reagujú, tuja a angel a podobné. zas to otáčajú na majetky, čo kto vlastní a Lucia sa pritom ani nepýta na tieto veci. možno má na to aj iný názor.
záleží skutočne na povahe a sú ludia ktorí sú stavaní na dlhodobý vzťah, vyhovuje im, chcú ho a nezáleží ku ktorému pohlaviu patria, čo vlastnia a čo študovali. je to v ich povahe. ja napríklad som podla testov mbti osobnosť typu infj. no neberiem to tak doslovne ale je to vo všeličom dosť trefné a neviem si predstaviť že by som chcel iný než seriozny a dlhodobý vzťah. a to ma už zopár žien za život lámalo na nejaký volný vzťah. takže vidíte aj opačne to funguje. nerobme tu z mužov zase nezodpovedné rozmaznané prasce. za takých ich označujú hlavne ženy ktoré sú sklamané lebo ich nejaký odkopol alebo majú nejaký problém s mužmi, napríklad sú nepríťažlivé tak si vylievajú zlosť takto. detto to platí o mužoch ktorí rovnako nadávajú na ženy a hádžu ich do jedného vreca. si môžu podať ruky.

adr1a.

Princ, ja tiez :D

ANGEL-DEMON, je to vsade rovnake, ako v reale. Aj v reale najdes odpad no i skvosty)) Treba ludi selektovat. Mna napr. FB vobec neoslovil a idem tam max. 1-2x mesacne. Aj to som tam iba 2r kvoli istej skupine ludi, do ktorej patrim. Ked niekto nieco chce napise mi cez messenger a je. Nemusim tam byt, ani mi to nechyba. A nepovedala by som, ze na pokeci su socky, stratene existencie ai)) Je pravda, ze uz to mozno nie je co prv, je tam viac uchylov magorov ai. Ale taketo to mas predsa vsade) Ja som zas optimistka vo vsetkom a hovorim si, ze ked som tam ja v poho a normalna, tak aj ini tam takyto isti musia predsa byt :D a su...
Poznam z tade niektorych znamych a kamaratov co aj v reale sa pozname, a nemozem o nich povedat, ze su blbi socky asociali ai. Zo zlej skusenosti este nemozes sumarizovat, zovseobecnovat. Netreba ludi selektovat podla pohlavia majetkov vzdelania, kde na soc.sietach su, ci nie su ai. Pozeraj na to, kto aky je. To je cele)