Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?

Príspevok v téme: Prečo muzi nechcu dlhodobe vztahy?
NechápaváLucia

Ahojte,

chcela by som sa s Vami podeliť o svoj problém. Pred rokom a pol som sa rozišla so svojim posledným priateľom. Mala som vtedy 26 rokov. Asi po pol roku, ked zo mna vyprchal ten najvacsi smutok z rozchodu som sa zacala obzerat a tzv. hladat si noveho partnera. Vedela som, ze to nebudem mat lahke, nakolko muzi v 26 a viac rokoch su uz davno zadani, prip. maju rodiny a pod. Ale, ze to bude az taka zufala situacia som si nemyslela :( vsade okolo seba (ked vylucim tych zadanych) stretavam len same ponuky na sex a "ulet" na jednu noc a nic viac.. kazdy kto ma zavola von (nielen podnik, ale napr. aj sport, divadlo, kino a pod.) si automaticky pod tym predstavuje, ze ked sa dana aktivita skonci, ideme hned do postele. O muzoch s ktorymi som sa bavila cez net ani nehovorim- tam ked spomeniem, ze chcem chlapa na vztah, tak ma automaticky vysmeju.. ziadne kamaratstva, iba ak friends with benefits, ziadne spoznavanie, iba ak za tym bude aj sex; ziadna aktivita, ktora by sa neskoncila sexom, lebo akonahle spomeniem, ze chcem chlapa na lasku , vztah a pod. tak mi povedia, ze oni na take niesu. Ze radsej nahanaju baby na sex atd... Vidite to aj vy tak, ze ak baba ostane v takej situacii ako ja, tak je predurcena na samotu do konca zivota len zato, ze sa nechce vyspat s chlapom bez lasky?? :( dakujem za nazory :)

kaporwave

"no za celé tie roky som od nikoho nepočula/nečítala, že chce intelektuálku, feministiku"

ad feministka - tak ako pri mnohých iných izmoch tak aj pri feminizme sa stalo že väčšina žien ho pochopila po svojom a mnohé z nich sú frustrované ženy ktoré majú problém s mužmi. tak s takou feministkou majú muži isto problém. a keby aj taká nebola prečo sa musí hlásiť k feminizmu ? môže si byť vedomá dôležitosti svojich ženských práv a postavenia ženy v spoločnosti ale tak isto dôležitosti práv a postavenia ostatných skupín ludí :) takže kedže muži majú často aj predsudky pri slove feministka, ak by ňou aj bola, nemusela by to vykrikovať nahlas ;)

ad intelektuálka - no tu tiež záleží ako to ktorá žena pojme. či je to len nejaka jej póza, alebo je to naozaj hĺbavá, rozhladená, možno analytická duša večne lačná po vedomostiach pre ktorú je také myslenie a uvažovanie nad vecami, životom prirodzené, má to v sebe. lebo ak je pozérka tam zas chýba autenticita a poznal som také osoby.

ale ked to rozoberiem ešte viac tak zas musím zabrdnúť aj do našich radov, mužov. lebo aj mnohí z nás vela krát nerozumejú tomu čo je feminizmus, o čo tam naozaj ide a mnohí z nás mužov rozhodne nepatria ani medzi ehm.. intelektuálne typy, ked to mám podať ako eufemizmus ;DDD

neviem111111

ja si myslim, ze clovek moze nechciet dieta aj bez toho, aby mal nejaku psychozu/traumu a pod. rovnako ako niektori z vas chcu deti, pretoze skratka maju ten pocit, citia to tak a vzdy to tak citili, tak su aj ludia, co skratka citia, ze mat deti a byt rodicmi nechcu, proste to tak necitia. ja som uz ako hadam 7 rocna kvakala, ze deti nechcem, vsetci z toho mali vzdy srandu a vraveli mi ze z toho vyrastiem, no cim som starsia a uz mam aj okolo seba nejake deti, len si utvrdzujem svoj pocit, ze to nechcem a necitim to tak. plnohodnotny zivot moze mat clovek aj bez deti. rovnako aj vztah.

Moireal

Ja si myslim, ze ak ludia nechcu mat deti trebars preto, lebo su si vedomi nejakych psychickych problemov, tak je to len dobre. Lebo ked si predstavim, aki ludia maju deti, je mi zle. Oni potom svoje psychozy predavaju svojim detom a to nieje bohvieco. Ked chce mat niekto dieta, mal by sa k tomu stavat zodpovedne a zvazit, co je zo vsetkych stran schopny byt dobrym rodicom.

neviem111111

nie, nahradne matky tu nie su dovolene. a v priateloch to nebola nahradna mama, oni si nasli tehotnu babu, ktora chcela dat deti na adopciu. to neboli biologicky ich deti.

0vecka

vaporwave jj ale zenu musia napichat hormonmi co nieje zrovna prijemne... aspon to hovorili zeny ktore to podstupili.. navyse za kolko vynosi nejaka zena dieta? podla mna nejaka normalna akoze nie ciganka ktora bude pocas tehotenstva chlastat take nieco pod 20k nespravi + iVF stoji do 10k takze to mas 30k za decko a este som si niesom isty ci ti to v EU spravia... co nam hovorila lekarka tak zenam nad 40 a muzom nad 50 uz nepomozu otehotniet...takze je mozne ze treba ist este aj mimo EU a fakt sa to moze predrazit aj cez 50k....

vychodiskom by mohla byt umela maternica.. uz sa na tom pracuje a tusim to aj teoreticky funguje... necudoval by som sa kebyze sa dozijeme toho ze nasa elita uz nebude nosit svoje deti ale daju to do umelej maternice...

vaporwave

0vecka - ved existuje aj umele oplodenenie a takéto deti moze vynosit aj mladsia :D ved si len spomen ako to bolo v seriály Friends :)

no spolocnost sa tomu bude musiet nejako prispôsobovat, ved mozno aj heterosexualov a heterosexuáliek bude postupne ubúdat :D

0vecka

inak ja osobne som deti este nechcel lebo som pocul tie kecy o tom ze zena ma cas do 40tky a chlap do 50tky... az ked som sa dostal do temy a nastudoval si o tom nieco tak mi doslo ze tie veci do 40tky su fakt posledne vlaky ktore su tak preplnene ze sa tam polovica ani nenapcha... akoze tu zlyhala cela spolocnost. rodicia by mali taketo veci svojim detom vysvetlit... a ked to nespravia oni tak by to mala spravit skola... je trapne ked deti na maturitu musia vediet Zltu laliu od botta ale nejake zakladne biologicke terminy svojho druhu ani poriadne netusia...

vaporwave

Filip TT - tie príspevky ostatných skôr tu tvoju teóriu o vyjadrení lásky vyvracajú, to skôr asi platí len pre niektoré myšlienkové smery s kt sa identifikujes, lebo si zober takých 2 gayov ti asi svoju vzajomnu lasku v dietati len tak lahko neprejavia :D ...láska je aj tak len nejaký abstraktný pojem a každý jedinec si ho môže definovať po svojim aj čo sa týka vzťahov...

"takže intelektuálky sa tiež degradujú ? .... :)"

no za celé tie roky som od nikoho nepočula/nečítala, že chce intelektuálku, feministiku (to si do inzerátov vacsinou písu len dievcata), dála som to aj teraz do google a naslo mi až jeden inzerát a to na krestanskej zoznamke :D
old.zoznamko.sk
či ty máš nejaké iné skusenosti u seba, alebo u kamosov, kolegov?

btw inak tí co ponukajú len to kamosenie s výhodami akoby o sebe chceli tvrdit ze su nejaký sex bohovia, pricom to s nimi môze byt celklom o nicom .. :D