Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

Messje

Ela
Dezala som ti palce aby si bola spokojna ale uprimne...vedela som ze nebudes.Ty mas psychicky problem.Na to nepomoze ziadna operacia na svete
Fakt mi ta je luto

Mesačný princ

Tentokrát som sa naozaj mýlil a všetkým sa ospravedlňujem. Zakladateľka má naozaj niečo so psychikou.

Inak také špicaté a odstávajúce uši sú celkom fajn :)

Susanna

No vidíš elala, viacerí ti tu písali že operácia ti nepomôže a že budeš aj po nej nespokojná, lebo tvoj problém nie sú uši, ale psychika. Veď to nie je normálne myslieť si, že kvôli možno trochu nezvyčajnému tvaru uší nemôžeš "normálne" existovať. A čo majú povedať ľudia bez ruky, nohy, na vozíku a pod.? Zamysli sa nad sebou. Namiesto operácie uší, ktorá ako vidíš ti nepriniesla vytúženú úľavu, si sa radšej mala objednať k psychiatrovi.

elala

Ahojte, neskor tu pridam detaily, len chcem poznamenat, ze ta bolest nie je vobec tak strasna ako niektori vravia. Dnes ma to bolelo zatial najviac - bola som na prevaze. Videla som si tie usi. A bolo mi do placu. Sice neodstavaju, ale stale su spicate, najma to prave :/ Este vravel ze su opuchnute a ubezpecoval ma aj so sestrickou, ze su pekne. Ja som stala pred tym zrkadlom, a ona sa ma asi 3x za sebou opytala ci sa mi netoci hlava a nejdem si sadnut. Ale samozrejme, ze sa mi zatocila, ked som videla, ze spicate su myslim stale :/ Je to ako pliaga, ktorej sa neda zbavit :/ Preplakala som cely den, napriek tomu, ze mam dnes 20...Myslela som, ze sa mi splni sen, spravila som preto uplne VSETKO, co som mohla. Kedze uz neodstavaju, tak horsie to zrejme nebude, ale asi stale ich nebudem moct ukazovat alebo nosit cop :/ Nedokazem sa cez to preniest, neviem co poviem mame.. Ja viem, ze ten doktor spravil maximum, ale ja som jednoducho specialny pripad. Ked zomru rodicia, tak o mna uz nikdy nik ani nezakopne a kazdy ma vzdy bude mat rad len preto ako vyzeram a kolko mam penazi. Najradsrj by som zmizla a uz nikdy sa nezjavila, je mi zle z ludi, ktori stale hovoria o laske medzi muzom a zenou, ktora neexistuje. Je mi zle zo vsetkych chlapov, co na mna pozru s tym, ze by sa so mnou chceli len vyspat, pritom by aj tak zutekali, keby videli moje usi. Beru ma ako tovar, vzdy to tak bolo, je a bude.

elala

Ahojte lidi, prave mam po operacii, bolo to v pohode, uplne sa to dalo zvladnut, skor sa bojim bolesti co bude nasledovat, sestricky a doktor boli uplne mili, zatial ma nic neboli. Nepotesim vas ale s tym, ze u toho cloveka, kde byvam(je to uzasny, dobry a mily clovek) nie je wifi, cize o vsetkom vas budem informovat asi az po tom mesiaci, co mi je luto. Ale zatial vsetko super, len vyzeram komicky a tym ze mam plnsie lica a este tym obvazom mi ich stiahli, tak vyzeram ako sysel :D Operaciu som mala mat 13:30, ale mala som ju az 15:30, lebo meskal anesteziolog a vsetky operacie tym padom trvali dlhsie. Zatial som vsak spokojna, ak budem mat pristup na net, ozvem sa. Dakujem vam vsetkym :))

Messje

Ela
Daj nam vediet ako to dopadlo.Aj ked to nebudes hned vidiet ale aspon ako sa citis.Uz si rozhodnuta...stale som nejak dufala ze si to rozmyslis.Ked uz teda nie,,,nech sa ti splni sen a operacia ti prinesie konecne pokoj.
Držím palce

elala

Ahojte. Tak zajtra vyrážam tomu neznámemu, operácia je vo štvrtok. Ani si to nejak neuvedomujem, pomaly sa dobalujem práve :) Ďakujem všetkým, že ste ma povzbudili, aspoň takto cez net, lebo som nechcela v tom byť úplne sama.