Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

pravy obranca

neviem111111....vyznam nema co jej chces nepriamo povedat..uz to pochop konecnce ..pretoze nie je rok1980..ale je 2016...ja som musel 5 rokov makat v posilke aby som schudol a vyzeral dobre a otvorilo my viac moznosti!!keby som sa spoliehal na boha a na to ze mam sa mat rad taky aky som tak niesom tam kde som teraz....vyznam je prave tam co robi..a ja jej odporucam nezastavovat!!!!

elala

pravy obranca: Tvoj nick je vystizny. Dakujem. Ty si skutocny a pravy obranca.

angel demon: Rada by som si nasla zaluby, sport a pod. a prave to som uviedla plastickemu chirurgovi ako dovod operacie. Vies, pri tom treba mat vypnute vlasy, co si ja nemozem dovolit, tak ako pri vacsine povolani a brigad, takze mozem vyzerat ako leniva ci nespolocenska ale to nie je pravda! Ja by som rada sla do spolocnosti a isla na brigadu na kt. jednoducho nemozem ist. Tuto operaciu som videla ako vychodisko zo vsetkych tychto problemov a obmedzeni...A ano, asi som sebecka, ale to bude asi tym, ze cela moja rodina a vobec, cela spolocnost je sebecka. Kazdy vidi len seba, taka je doba. Tym, ze cely svoj cas musim venovat len tomu, aby som bola pekna ci dobra ziacka. Lebo tak ta sudi spolocnost a v mojom pripade, aj vlastna rodina. Kopu casu by som usetrila tym, keby som nemusela skryvat ci maskovat svoje usi - pochopi to niekto niekedy? A ti co vravia, ze potrebujem psychologa - ano,mozno (ak mi najdete nejakeho normalneho) ale az po tom, co si vyriesim klucovy a moj zivot velmi obmedzujuci problem - moje usi.

elala

ja888: Vies, ale to nie je take lahke. Kazdybola vravi, ze maj sa rad, maj sa rad, maj sa rad. Ale nikto ti neda navod ako. Preco asi ? Lebo tebe bola sebalaska pravdepodobne prirodzene dana rodicmi. Tak prosim pochop, ze nie kazdy mal to stastie. Mna rodicia od detstva nezvykli chvalit, aby som vraj nebola namyslena, ale zato kritikou a buzerovanim nesetrili. Mohla by som sa aj pretrhnut a nic. V skole som bola vzdy sikanovana, doma tiez. Vzdy pre ine dovody, ale aj na zakladnej a strednej. Brat si svoje mindraky z akne a asi jeho sikanovanie v skole (pravidelne blicoval ako aj ja) vymrstoval na mne, takze v tej chvili som bola nicena aj doma, aj v skole a NIKTO si nic nevsimol, ti, ktori si vsimli mi nepomohli, len si do mna kopli tiez!!! Odisla som po mature do zahranicia a isla som si tam splnit sen. Tam ani nechcem povedat co sa stalo, ale Filip TT to vie. Na druhej strane som zistila, ze som bola obklopena zlymi ludmi, ktori ma bezdovodne nenavideli, lebo v zahranici ma mali vsetci radi a boli ku mne velmi mili. Teraz chodim na VS a je to ok, som dobra herecka a isla som s cistym stitom. No je tam viac ludi co je aj inych alebo su postihnuti a nikto sa im nesmeje. Je to o ludoch. Nemas ani sajnu ako sa to podpise na psychike ked zazijes toto vsetko, ked si roky prechadzas len depkami a sikanou. Jedinou oporou vtedy mi bola moja viera v Boha. A musim povedat, ze ano pomohla a stale mi pomaha, no nevyslobodi ma od ludi a tohto sveta. Je to viera v Boha, vdaka ktorej vobec na tomto svete som. Otec mamu totiz posielal na potrat, neprisiel mi do nemocnice ani na krst a este spolu s jeho mamickou odkazali, ze oni o to decko nemali zaujem. Mozno otrepana fraza ale - jedine Boh ma moze sudit, lebo ludom sa lahko povie, urob to, urob tamto, ked nemaju ani sajnu, ake to je a ze to proste nejde. Jedine Boh ma dokonale pozna, vsetky okolnosti deja, preto je On jediny, co ma neodsudzuje. Mozno mi v tom tieto vevi brania, aby som mala rada samu seba - ja neviem. Ale media posadnute diktatom zenskej krasy, muzi a celkovo dnesna spolocnost k mojho stavu a postojom neprospievaju. Viem vsak objektivne a realisticky zhodnotit moje usi a povedat, ze normalne nie su, teda neboli a teraz sa snazim nemysliet na to, co som videla a stale dufat, ze to bude dobre. Pravdou vsak je, ze aj ked s rodicmi prilis citove vztahy nemam, min. mama sa max. snazi starat a jej lasku vidim v jej skutkoch. A nevravte mi, ze nie je pravda, ze ked.mi zomru rodicia, tak uz nebudu ani tie skutky. Kazdy jeden chlap bude hladat vo mne len vyhody, krasu alebo nebodaj aj peniaze. Je dnes mimoriadne tazke zohnat niekoho, kto vas nepodvedie a ma zaujem o rodinu. Takze to tiez nie je povzbudive. Vsetko, co sa mi overila je viera v Boha a spoliehat sa len na SEBA.

ANGEL-DEMON

ELALA OK uši maš už zoperované a pokial nie si so sebou nadalej spokojná vo vlastnom záujme by si mala navštíviť psychologa, najst si nejake zaluby, sport, behanie,..prechádzky každovečerné aby si nebola zameraná iba na seba... lebo asi nevidiš nič ine, nevnimaš svet kolo seba, riešiš len seba... všade kde sa pozrieš je len JA JA JA... trpíš svojou "krásou" ako sa hovorí...
Ale ani sa tomu niet čo čudovať, pretože k tomu sa vela odbornikov vyjadrilo, že dnes su vysoke naroky na ženu, musi vedieť všetko a musi dokonale vyzerať, mať dokonalu tvár, dokonalu postavu... až z toho nakoniec ženám prepína...

pravy obranca

cauky cauky..ale no nepocuvaj tie dristy co ti tu pisu.typu ze sa maj rada taku aka si..atd...oni to proste nepochopia..je dobre ze si nespokojna a chces viac..ale najprv pockaj jak sa to vivinie odpuchne a potom este raz to ries..a komunikuj s lekarom..ja ti drzim palce k spokojnosti..anie ktomu co ta nici...dnesny svet je postaveny na pritomnosti ..a ziaden boh ti nepomoze ako ti tu pisu lebo boh nie je pritomny uz nech to pochopia konecne.....tak nezastavuj a chod dalej...

ja888

Elala, je mi ta luto fakt,ze si kvoli usiam - kvoli tvojmu psychickemu problemu nicis zivot. Takto ti prejde zivot medzi ruky, to fakt chces takto zit cely život? Ty mas problem nie s usami, ale s tym ze odmietas samu seba, chces sa pacit druhym, ale to sa nebudes, kym sa nebudeš páčiť sama sebe, kym sa neprijmes taka aka si. Ty si jedinecna a chces bytniekym inym. Spokojna budeš az ked ti bude jedno,co si kto o tebe mysli. Az ked budes mat rada seba a bude ti jedno ci ta niekto iný má rad. Dovtedy sa budes trapit a tato nespokojnost sa prejavi na tvojom zdraví. Toto je ale praca ktoru musis na sebe odviest ty sama, ziaden lekar ti s tym nepomoze. Snad predsa len tie usi budu vyzerat lepsie ako si teraz myslis... ale faktrob so sebou nieco, lebo takto stastna nebudes nikdy.

ja888

Elala, je mi ta luto fakt,ze si kvoli usiam - kvoli tvojmu psychickemu problemu nicis zivot. Takto ti prejde zivot medzi ruky, to fakt chces takto zit cely život? Ty mas problem nie s usami, ale s tym ze odmietas samu seba, chces sa pacit druhym, ale to sa nebudes, kym sa nebudeš páčiť sama sebe, kym sa neprijmes taka aka si. Ty si jedinecna a chces bytniekym inym. Spokojna budeš az ked ti bude jedno,co si kto o tebe mysli. Az ked budes mat rada seba a bude ti jedno ci ta niekto iný má rad. Dovtedy sa budes trapit a tato nespokojnost sa prejavi na tvojom zdraví. Toto je ale praca ktoru musis na sebe odviest ty sama, ziaden lekar ti s tym nepomoze. Snad predsa len tie usi budu vyzerat lepsie ako si teraz myslis... ale faktrob so sebou nieco, lebo takto stastna nebudes nikdy.

elala

Dakujem vam za odpovede, mozno vidite aj nejaky psychicky problem, ale co sa tyka usi, vravim pravdu. Verte, ze kebyze mam normalne usi, tak sa nikdy takto netrapim, ale ako som pisala, obmedzuje ma to, kazde jedno povolanie ci brigada si vyzaduje vypnute vlasy. Hrozne to obmedzuje pri vsetkych pohybovych aktivitach. Toto nikto nepochopi zrejme. Moje usi mj boli dane, aby som nemohla zit, len prezivat. A ano, mozte ma v klude porovnavat s ludmi co nemaju ruky, nohy, je mi to jedno, asi nechapete, ze nie kazdy sa s tym dokaze vysporiadat a ze nie kazdy mal stastie na dobrych rodicov, ktori by ho milovali takeho, aky je. Neverim psychologom, navyse nechcem o tom hovorit nahlas pred niekym, zas by som mala dalsi emotional breakdown. Uz to nechcem, jedine co chcem, je vyzerat normalne a neputat pozornost svojimi usami :/

neviem111111

suhlasim so vsetkym predoslym. mrzi ma, ze si nenasla pokoj, ale problem nikdy nebol v tvojich usiach. druha polovica tvojho prispevku hovori za vsetko. pozbieraj v sebe zvysky sily a zacni chodit na terapiu, aby ti pomohli vybudovat si k sebe troska usty a sebalasky.