Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

Tajana 111

Elala,prečítala som si celu diskusiu a teším sa spolu s tebou že to nakoniec všetko dopadlo dobre a našla si si lásku.Mám rada príbehy s dobrým koncom.Ja som tu tiež založila temu pred 2 rokmi,diskuteri boli milí a snažili sa mi poradiť,ale nič sa nezmenilo,som nadˇalej bez priateľa,sebavedomie sa mi tiež nezdvihlo a ľudia v okolí teda hlavne chalani a muži maju voči mne namietky a blbe poznámky naďalej.Objasním znovu svoju situaciu.Mám už 24 rokov a ešte som nemala priateľa a nezažila lásku,hoci z mojej strany to predsa len bolo ale len take platonicke jednostranne lebo kandidati do ktorych som bola zaľubena o mňa nestáli.Tiež som veriaci človek,chodila som na kresťanske stretka,vlastne ešte aj teraz chodím,aj tam sa našli chalani ktorí sa mi páčili aj výzorom,ale hlavne správaním a povahou,ale ani tam o mňa žiadny nezakopol.Na základne škole som si užila dosť posmeškov ohľadom mojho vyzoru,hoci ja som si až taká šereda nepripadala.Nemala som ani nadvahu,aj pleť som mala v puberte peknu,a vlasy od malička obdivovane nadherne huste vlnite,aj oči s hustymi dlhymi riasami aj zuby pekne.Jedine čo je na mne nepekne a zakrýva aj to čo je na mne naozaj pekne je nos,s guľatou špičkou a širšími nozdrami.Bola som na plastike,len kusok mi z neho zrezali,ale žiadna vyrazna zmena,na druhu operaciu si ist netrufam lebo mám strach aby to nedopadlo horšie.Takže sa trapim naďalej a znašam posmešky od uplne cudzích ľudí na ulici.Nedávno jeden bratov kamarat prišiel za ním ja som otvorila dvere a neskor hovoril nie konkretne mojmu bratovi ale inemu bratovmu kamaratovi"Čo za čudo je jeho sestra".Ten druhy kamarat to povedal mojmu bratovi,hoci mu to bolo trapne a blbe ale musel mu to povedať.Som zo seba nešťastna.Ty si na tom bola ešte dobre,uši nie su taka tragedia pokiaľ máš pekny nos.Ja mám zase uši pekne,gumičku do vlasov by som si mohla dať,a vyžaduju to odo mňa hlavne v praci,ale ja si dávam len čelenku,protože už sa poznám a cop by len viac zvýraznil moj nos,hoci mamka hovorí že v cope mám peknu ovalnu tvár a oči mi ešte viac žiaria,ale mne to neda ja tam vidím vyrazny len moj nos.Mám komplexy byť niekde v spoločnosti a bojím sa chodiť po obchodnych centrah,aby sa zasa niekto cudzí do mňa nenavážal.Čoskoro sa chystáme na svadbu sesternice,mám blbý pocit že aj tam sa najde niekto kto si bude zo mňa uťahovať.Stala sa mi taká vec ešte na stužkovej,boli ma tam pozrieť kamaratky a kamarati z kresťanskeho stretka,veľmi som sa tomu tešila a keď som ih išla vyprevadzať von pred budovou stáli cigani a začali napodobňovať moj hlas ako som sa lučila s kamaratmi a ešte pomešne dodali "jaká si krásna",a pritom som bola upravena mala som pekne šaty,pripadala som si ako princezna,vlastne každe dievča z našej triedy vtedy žiarilo ako princezna.Mala som potom pokazeny celý večer a dodnes je ta škvrna na spomienke na moju stužkovu.A nezmenilo sa to dodnes aj keď mám operovany nos,aj tak sa zo mňa smeju a maju na mňa blbe poznamky.Som z toho znechutena,niekedy si poviem "Ano,Bože,každy musí niesť svoj kríž,ale keď je toho priveľa a ja už psychicky nevladzem,radšej ma vezmi k sebe,neh už mám pokoj od všetkeho zleho aj od týh hroznych ľudí ".

Tajana 111

Elala,prečítala som si celu diskusiu a teším sa spolu s tebou že to nakoniec všetko dopadlo dobre a našla si si lásku.Mám rada príbehy s dobrým koncom.Ja som tu tiež založila temu pred 2 rokmi,diskuteri boli milí a snažili sa mi poradiť,ale nič sa nezmenilo,som nadˇalej bez priateľa,sebavedomie sa mi tiež nezdvihlo a ľudia v okolí teda hlavne chalani a muži maju voči mne namietky a blbe poznámky naďalej.Objasním znovu svoju situaciu.Mám už 24 rokov a ešte som nemala priateľa a nezažila lásku,hoci z mojej strany to predsa len bolo ale len take platonicke jednostranne lebo kandidati do ktorych som bola zaľubena o mňa nestáli.Tiež som veriaci človek,chodila som na kresťanske stretka,vlastne ešte aj teraz chodím,aj tam sa našli chalani ktorí sa mi páčili aj výzorom,ale hlavne správaním a povahou,ale ani tam o mňa žiadny nezakopol.Na základne škole som si užila dosť posmeškov ohľadom mojho vyzoru,hoci ja som si až taká šereda nepripadala.Nemala som ani nadvahu,aj pleť som mala v puberte peknu,a vlasy od malička obdivovane nadherne huste vlnite,aj oči s hustymi dlhymi riasami aj zuby pekne.Jedine čo je na mne nepekne a zakrýva aj to čo je na mne naozaj pekne je nos,s guľatou špičkou a širšími nozdrami.Bola som na plastike,len kusok mi z neho zrezali,ale žiadna vyrazna zmena,na druhu operaciu si ist netrufam lebo mám strach aby to nedopadlo horšie.Takže sa trapim naďalej a znašam posmešky od uplne cudzích ľudí na ulici.Nedávno jeden bratov kamarat prišiel za ním ja som otvorila dvere a neskor hovoril nie konkretne mojmu bratovi ale inemu bratovmu kamaratovi"Čo za čudo je jeho sestra".Ten druhy kamarat to povedal mojmu bratovi,hoci mu to bolo trapne a blbe ale musel mu to povedať.Som zo seba nešťastna.Ty si na tom bola ešte dobre,uši nie su taka tragedia pokiaľ máš pekny nos.Ja mám zase uši pekne,gumičku do vlasov by som si mohla dať,a vyžaduju to odo mňa hlavne v praci,ale ja si dávam len čelenku,protože už sa poznám a cop by len viac zvýraznil moj nos,hoci mamka hovorí že v cope mám peknu ovalnu tvár a oči mi ešte viac žiaria,ale mne to neda ja tam vidím vyrazny len moj nos.Mám komplexy byť niekde v spoločnosti a bojím sa chodiť po obchodnych centrah,aby sa zasa niekto cudzí do mňa nenavážal.Čoskoro sa chystáme na svadbu sesternice,mám blbý pocit že aj tam sa najde niekto kto si bude zo mňa uťahovať.Stala sa mi taká vec ešte na stužkovej,boli ma tam pozrieť kamaratky a kamarati z kresťanskeho stretka,veľmi som sa tomu tešila a keď som ih išla vyprevadzať von pred budovou stáli cigani a začali napodobňovať moj hlas ako som sa lučila s kamaratmi a ešte pomešne dodali "jaká si krásna",a pritom som bola upravena mala som pekne šaty,pripadala som si ako princezna,vlastne každe dievča z našej triedy vtedy žiarilo ako princezna.Mala som potom pokazeny celý večer a dodnes je ta škvrna na spomienke na moju stužkovu.A nezmenilo sa to dodnes aj keď mám operovany nos,aj tak sa zo mňa smeju a maju na mňa blbe poznamky.Som z toho znechutena,niekedy si poviem "Ano,Bože,každy musí niesť svoj kríž,ale keď je toho priveľa a ja už psychicky nevladzem,radšej ma vezmi k sebe,neh už mám pokoj od všetkeho zleho aj od týh hroznych ľudí ".

Kami91

Len tak zo zaujimavosti este by si nasla svoje stare fotky? Tie co si tu posielala roky dozadu tu uz nefunguju a rad by som sa pozrel co ti na nich vlastns vadilo. :)

Kami91

Elala, super mam radost, ze sa citis lepsie lenze pokial je ten tvoj muz taky uzastny zver sa mu s tymi prsiami nech ma moznost ti to vyvratit. Urcite to netaj aby to nemalo negativny dopadna vztah.

pravy obranca

Ahooj to je super! Veril som ti!!!! Bránil ta pred tými ktorý ťa predsvedcovali o opaku!!!! A ja sa pýtam kde sú ty co namna kydali Neviem11111bezchrakterny človek a spol ktorý neveria v úspech?! Kde ste! Drž palce a nezabúdaj co chceš v živote dosiahneš!

elala

Citam si tu diskusiu po 2 rokoch a plačem. S ušami som dnes veľmi spokojná, gumičku už nosím skoro stále a len pri výnimočných príležitostiach mam vlasy rozpustene. Je to skvelý pocit a konečne v tomto smere nie som obmedzená.

Napriek tomu ste mali o mojej psychike velku pravdu, ze problem netkvie len v mojich ušoch. Som psychicky chora a uvedomujem si to kazdym dnom viac. Citam tu po sebe rozne veci, dnes uz setrim aj na prsia, ale chcem ich dat zvacsit len o cislo a pol, lebo som utla a čokolvek viac by bolo vulgarne. Som cerstva Bc., ale nemam z toho nejak extra radost, neoslavovala som to vobec. S rodinou mam stale horšie vztahy, panuje u nas ticha domacnost občas striedana hadkami a vrčanim. Stale som sustredena len na svoje chyby, nedokazem sa vidiet v pozitivnom svetle, a za svoju zivotnu misiu pokladam odstranenie vsetkych tych chyb.

Nie je však všetko len čierne. Našla som užasneho zreleho dobreho muža, ktoreho velmi milujem a viem, že aj on mňa. A tiež si všimol tu moju nelasku voči sebe (o tejto ani planovanej plastike samozrejme nic nevie) a nechape to. Povedal že "..ale ved ja viem že ty sa aj tak nemaš rada aj ked si uplne nadherna". Neriešim už, ako to myslel, či aku reakciu čakal, no ja som na to nepovedala nič. Len sa teraz bojim, ze som u neho klesla ako žena, čo sa tyka pritazlivosti, viem totiž, že sa mužom pačia sebavedome a vyrovnane ženy. A to ja nie som, pred nim to akosi neviem skryt, preto sa bojim, že ma raz opusti jediny človek, čo ma bol schopny lubit taku aka som :(

pravý obranca

Neviem111111..este si to precitaj 5 kraT od elala kolko radosti a sebavedomia je v poslednom príspevku!ISLA NEBALA ZVITAZILA!!!o to tu cely cas islo!A vasa kritika pa posunula v pred :-) elala som rad ze ta strach neovladol :-)

elala

Ludia, už som doma, mama ešte nie, váham, či a ako jej to povedať. Tie uši sú super, len ked mi dali dole obväzy a boli opuchnuté to vyzeralo inak, ale teraz sa mi páčia, i ked to pravé je stále také do špicata, ale sú oveľa krajšie, ked neodstávajú. Celebrita, neboj, ten doktor spravil maximum, potrebujem od vás poradiť čo mu mám kúpiť, ked tam pôjdem na kontrolu, resp. čo sa dáva, či káva, alkohol alebo nič? Veľmi sa tomu teším, i ked som písala, že vdaka tomu častému žehleniu či kulmovaniu mi vlasy začali padať,takže teraz utekám chytro objednávať prípravky na podporu rast vlasov, našla som 2 dobre odporúčané produkty, ak aj vy máte s niečim skúsenosť, tak poradte. Niekto tu písal niečo s tými účesmi a dával aj fotky. Ale ked si všimnete, aj tej babe, čo jej ucho VOBEC neodstava, to ucho jej spod vlasov trčalo. Nemáš ani šajnu koľko som trávila pred zrkadlom, aby som sa snažila vymyslieť nejaký účes, lenže zo všetkého mi trčali. Preto som nosila stále rozpustené vlasy, ale kedže nemám šťastie na pekné rovné či pekné kučeravé vlasy, tak som si ich musela upravovať, lebo vyzerali dosť rozhádzano, čo sa podpísalo aj na ich kvalite, ale od detstva som mala vlasy dosť husté, takže verím, že to ešte zachránim. Niekto další písal, že týmto vlastne nesúhlasím s tým, ako ma stvoril Boh. Lenže Boh ma takto nestvoril, to sa mi stvorilo samo po tom, ako som si ich priľahávala, stalo sa to až PO narodení, navyše, aj keby, prečo dá niekomu odstávajúce či špicaté a niekomu normálne? A to sa týka aj nosa, pier, očí, prs a neviem ešte čoho. Dobre vedel, aká bude doba. Na tej chirurgii bolo dosť mladých pekných žien. Išli si dať robiť prsia. Ja mám prsia ala lentilky pod kobercom a som spokojná, aspoň môžem spať na bruchu. S tým som sa už zmierila, nedala by som si spraviť žiadne bomby, aby som tým niekoho ohurovala a aby som sa pretrčala. Ale predsa sú uši a prsia niečo iné, prsia sú predsa schované pod tričkom a tam môžu byť schované po celý život v nejakej o číslo väčšej podprde. Ale vezmite si brigádu na zmrzline, ako upratovačka, ako čašníčka, hocičo, všade treba mať vypnuté vlasy. A potom si predstavte, že máte úplne atypické a zle vyzerajúce uši, ktoré vám kazia celý vzhľad a celý život. Boh veľmi dobre vie, koľko trápenia mi v mojom živote spôsobili, takže ak je aspoň trochu chápavý, láskavý či milosrdný, ako o sebe vraví, tak to pochopiť musí. Ak nie, tak nie. Ale ja si myslím, že On so mnou súhlasí, ved len On tam vtedy na sále so mnou bol :) Ďakujem, že ste ma psychicky držali, nikdy som si nemyslela, že sa na toto raz odvážim. Teraz mám pocit, akoby každý sen, ktorý si vysnívam, bol splniteľný a že treba na to len trocha odvahy, riskovania, premyslený plán a vieru v ten sen. Inak onedlho založím tému, ked budem mať viac času, možno večer a napíšem tam všetko ohľadom bolesti a tak, ako to prebiehalo, aj opka, aj liečba. Lebo to je presne to, čo mi tu na fóre chýbalo, hádam tým aspoň niekomu do budúcna pomôžem. Tak ahojte a ĎAKUJEM