Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

celebrita facebooková

Elala, vitaj zase medzi nami. No videla som tie fotky, ktoré si sem dala ešte pred operáciou a vlastne tie uši nemajú vôbec špicatý tvar, ale sa iba zdanlivo javia byť špicaté, lebo tá horná zaoblenina ucha sa ti v hornej časti nejako nevydarila a nemá všade rovnakú šírkú, zatiaľ, čo ostatní ľudia ju majú rovnako širokú a nie takú, že by bola na určitom mieste tenšia, ako keby z nej ubudlo do tvaru špicu, alebo čo. Ale keď povieš elfské uši, či čo to, tak od toho ty máš brutálne ďaleko a keď hovoríš, že aj po operácii sú špicaté, tak sa na to páni doktori jednoducho vysrali a odstránili len odstávanie, zatiaľ, čo tú zdanlivo sa javiacu špicatosť ponechali. Ja to vidím tak, že keby Američania neboli vymysleli a natočili tie ich rozprávky o elfoch, dajúc tomu obrovskú promotion, nech sa to rozšíri do všetkých kútov sveta, nech to vidí každé decko a každý teenager v každom kine, v každej telke, a tak... nerobila by si si nikdy z tvojich uší komplexy a ak áno, tak len z mierneho odstávania, čo je už vyriešené, ale vôbec nie zo špicatosti. Máš proste smolu, že si sa nenarodila o 20 rokov skôr... Ale si sa musela narodiť v takejto "elfovskej dobe". Moja generácia vyrástla na Mackovi Uškovi a ten mal jedno ucho zahnuté, vieš? No ale také ho nemal ani jeden jediný človek. Takže si kvôli rozprávke nikto nemusel robiť zo seba komplexy. A ber to tak, že nemá zmysel dusiť v sebe hnev na pána doktora, ktorý je o dve generácie starší od teba..., lebo síce vyštudoval medicínu a všetky doktorské a medicínske slová a pojmy má v malíčku, jak sa hovorí, ale keby sa prihlásil do vedomostnej súťaže a tam by sa ho niekto spýtal, čo je elf, tak by veru nevedel a deti by ho za jeho zdanlivo sa javiacu hlúposť vysmiali ver, že oveľa viac ako by teoreticky mohol niekto vysmiať teba za tvoju zdanlivo sa javiacu škaredosť. No pokiaľ nie si spokojná, tak nezostáva iné, len ísť znovu na operáciu. K niekomu inému. Neskôr, v budúcnosti. Napríklad môžeš prerušiť štúdium na jeden rok a ísť si zarobiť ako au pair do zahraničia, potom sa vrátiť s peniazmi a dať tú vec do poriadku u niekoho iného. Ten iný by už mal pochopiť, o čo tu ide, lebo o odstávanie uší tu už nejde. Nemala si náhodou na gympli nejakého spolužiaka, ktorý sa potom dostal na medicínu? Lebo to je tvoja generácia, teda taký by už mal vedieť, čo je to ten elf. Fakt ťažko s takými starcami :) Ver ale, že druhá opka už dopadne podľa tvojich predstáv. Zatiaľ by stačilo cez hornú časť ucha prehodiť vlasy a do copu s nimi, pričom dolná časť ucha už môže byť odokrytá, nakoľko ušká už neodstávajú. Alebo tú hornú časť ucha, kde sa tá zaoblenina zužuje do tvaru špicu, jednoducho prekryť nejakým rúrkovitým piercingom. Lebo tam fakt nejde o špicatý tvar ucha. Tam ide len o to, že zaoblenina, ktorá je u ostatných ľudí rovnako široká v celej hornej časti ucha, tak u teba sa tá dolná časť tej zaobleniny takto čudne zužuje do špicu, ale pozor, nejde o špicaté ucho!!! Preto hrubší rúrkovitý piercing túto vec vyrieši a bude lacnejší ako opka. Prekryť ním špicatú časť. Ja by som toto zvážila. Zatiaľ sa maj, netráp sa a mysli pozitívne.

LindaElfskeUsko

Posielal si ma ist pozriet do reality. Takze podla teba je kazda "anomalia" nieco, za co by sa druhi ludia vysmievali. Ale to ty by si mal ist do reality a nezit v tej svojej skreslenej bubline

LindaElfskeUsko

Precitala som si tu skoro vsetky tvoje prispevky a iba stale opakujes, ze na svete to chodi tak, ze ide len o vyzor a bla bla bla. Tak teraz to neotacaj. Vsetci jej tu aj hovoria, nech sa s tych ukaze napr aspon kamaratom. Alebo nech skusi uces a podobne. A ty len kazdeho zhadzujes a ani nas nenechas ju aspon trochu upokojit a presvedcit, ze je okej a nic take nepotrebuje. NENECHAS JU ANI O TOM NA CHVILKU UVAZOVAT. Tiez som si isty cas setrila na plastiku nosa a vykaslala som sa na to, lebo som zistila, ze je uplne v poriadku. Lem som si to nahovatala, ze je skaredy. Ona bola na plastike a aj tak nie je spokojna. Pretoze to ma iba v hlave. Ma z toho taky komplex, ze by jej uz asi vadili aj tie najdokonalejsie usi.

pravy obranca

LindaElfskeUsko..prosim??ty vies preco ju obranujem?lebo hovorim ze je dolezity vyzor ale nie najdolezitejsi..ale pise ze ju to trapi a ma stoho komplex....tak ju obranujem nech ide za svojim cielom!ten tvoj nazor ze skoncila to si mozno myslis ty..ale keby elala bola spokojna so svojimi usami a nemala komplex tak v poriadku ale obmedzuje ju to..co ty nechapes oco tu ide?ano ides mimo lebo nikto tu nepise ze konci svet...elala ma chape aky mam nazor..ja jej nekazem nic..len hovorim svoj nazor..to je vsetko

LindaElfskeUsko

Ako mimo? Ty jej hovoris, ze ide len o vyzor a kym nebude ako bolo spomenute podla sablony, tak na tomto svete skoncila

pravy obranca

LindaElfskeUsko....ale ides mimo ma pocit..lebo ty si maj usi take ake chces POKIAL SI SPOKOJNA...!!to je vsetko:)

LindaElfskeUsko

Ale do akeho sveta vonku? Co ja byvam v podzemi? Hovorim, ze mam take usi a nikto ma nejde nezabit. NIKTO TO NERIESI. Takze o com tocis? Ty keby to zistis o frajerke, tak ju nechas? :)

pravy obranca

ivka 06...ja sa necudujem preco ma lutujes..staci sa pozriet na ludi ktory su uspesny a isli velmi po svojom ciely a prave oni su najviac kritizovany a hejtovany takze lutost a kritika je na mieste a dakujem ti zanu.. to ma posunie vpred...ja elala chcem len dobre :)